54c nin hangi modelleri daha iyidir?

Ynt: 54c nin hangi modelleri daha iyidir?

Bosch pompa olanlar yaramaz seri ve bayılma çok birde 98 modele kadar olanlar on numaradır 98 den sonra nh olanlar seri bayılma çok oluyor 3 tane eskittik 94 model 98 model 2001 aldık 1 senede değiştirdik. yerini 2002 model massey 260 gold 36 jant aldı 98 den öncekilerde de bir tapalı gövde iveco motor onlarda çok yakıyor 55 hp en güzeli 54 hp tümosan motor olanlar biz 98 i 8000 saat anahtar değmeden sattık
98 model olan hid direksiyon lift o matik varmi idi birde pompası ne marka idi

98 model olan hid direksiyon lift o matik varmi idi birde pompası ne marka idi

97 model hidrolik li lift otomatik li baklava gövdeli sini 12 yıl kullandık üstüne inen çıkan belli değil di acemisi ustası.gerek yakıt gerek çekiş olarak on numara traktör dü köydeki bir çok 54c lerden çok farklı idi şu an 1988 model 54c var beş para etmez mazot u içiyor hemde çekiş yok en az iki vites az çekiyor . Tavsiyem 97 ve 98 model olanları baklava gövdeli olanlar

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Arkadaşlar motorun çekişi, yakıtı ve performansı, üzerindeki şoförüne, lastigine, motor durumuna, yağına suyuna göre değişir, traktör rektefiye ve normal bakım veya lastik istiyorsa performans düşer, birde arkada yük fazlaysa da yakar, kıyaslama yapmak için hepsinin motoru lastiği şoförü ve yaptığı iş taşıdığı yük aynı olması gerekir, bu yorumlar şuna benziyor, adama soruyorum araban ne kadar yakıyor diye, eeee şu kadarlık yakıt aldım şuraya buraya gittim, surdan biraz daha aldım, bir iki yere daha gittim hala 2 yeşil ışık yanıyor diyor, yakıt her yerde aynı fiyat değil yollar farklı içinde kalan da net değil, eee neyin hesabını yapıyoruz şimdi biz, ben massey ferguson kullandım daha çok ve köydeki bir çok traktörü kullandım ama yakıt ölçmedim, çiftte massey çamurda fiat derim, masseyden ses bile çıkmaz çift sürerken rölantide sürer, fiyat bağırır cigirir ama bir italyan hırçınlığı vardır, bir cannavaro veya gattuso gibi futbolu takip edenler bilir

Bosch pompa olanlar yaramaz seri ve bayılma çok birde 98 modele kadar olanlar on numaradır 98 den sonra nh olanlar seri bayılma çok oluyor 3 tane eskittik 94 model 98 model 2001 aldık 1 senede değiştirdik. yerini 2002 model massey 260 gold 36 jant aldı 98 den öncekilerde de bir tapalı gövde iveco motor onlarda çok yakıyor 55 hp en güzeli 54 hp tümosan motor olanlar biz 98 i 8000 saat anahtar değmeden sattık
Tümosan motor planlar kaç model aralığı

54 c lerin hepsi güçlü ve iyidir.
Önemli olan ,mümkün olduğu kadar az çalışmış ,bakimlari doğru yapılmış olmasıdır .Güçleri hepsinin 55 hp.
Sadece bosh pompali olanlarin çok yaktigini söylüyorlar ama.Traktörün motoru üretimi dizayni gereği ayni oranda mazot enjekte eder,4 delikli enjektorlerin basınçları bütün modellerinde 235-243 kg/cm² önemli olan fabrika ayarlari tutturulmuş ,ve doğru ayarlanmış olsun.
Bunun dışında, lastik ebatlarina göre vites hizlari ve son hiz farkliliklari vardir.Lastik ebadi büyüdükçe son hizi artar ama çekişi azalir.
Hangi ebatta lastik olursa olsun,hangi pompali olursa olsun.Traktorun 55 hp gücüne ve lastik çevresinin büyüklüğüne göre ekipman seçerek traktöre az yaktirirsiniz.97- 54c kullandim 3 lü 11 no pulluk ile seri 1 ile cift surerdim.14,9-13/28 lastikli

Son düzenleme:
Arkadaşlar 54c nin hangi yıl modelleri daha iyidirdaha güçlüdür?
Bizim köyde 54c nin 1999 modelinden 2003 modeline kadar hepsi vardı nerdeyse hepsini kullanma şansım oldu 1999 model kahverengi gövde bi bosch pompa bir de lucas pompa traktörler vardı ikisi de çekişi çok iyiydi ama ikisinin de yakıtı yüksekti 54 c nin 2001 2002 2003 modelleri gri gövde lucas pompaydı Allah var hepsinin çekişi çok iyiydi üstelik yakıtı düşüktü bizim iki 54 c var ikisi de gri gövde 2003 model tek fark biri lucas pompa biri bosch pompa ikisi arasındaki farklarsa bosch pompa daha seri ama çekişi düşük biraz galiba daha seri gitmesinin eksi yönü ise biraz fazla yakması

Ayni motor ayni sanzuman aslinda eyubun dedigi gibi 54 c 4 tip urettiler bi 480 gibi tek vites olani var yanaşma derim bir takviyeli agir difransiyal olani var en guzel onlar ceker. Birde danfoz tam hidrolik hasirli blok olani var sürat ve yakit olarak cok guzel gri govdedelerde bosch pompa var suratli guclu ve son seri 54c ler ben size 98 model üstünü öneririm pratik ve gayet guzel traktor
Tek vites 54c almayı düşünüyordum.neden yanaşma dediginizi anlamdım.yardımcı olurmusunuz.kulanıslı mı.yakıtı ve çekişi nasıl.birde ben 6 vites kullanmayı seviyorum. cevaplarsan sevinirim.

Son düzenleme:

Ayni motor ayni sanzuman aslinda eyubun dedigi gibi 54 c 4 tip urettiler bi 480 gibi tek vites olani var yanaşma derim bir takviyeli agir difransiyal olani var en guzel onlar ceker. Birde danfoz tam hidrolik hasirli blok olani var sürat ve yakit olarak cok guzel gri govdedelerde bosch pompa var suratli guclu ve son seri 54c ler ben size 98 model üstünü öneririm pratik ve gayet guzel traktor
Abi 54c nin ilk çıkan 6 viteslileri nasıldır.almayı düsünuyordum da.bizde şuan 2001 modeli var.2001 model 54c den daha az yakar mı.arıza çıkarirmı cevaplarsan sevinirim