54c yi çiftçekere çevirme

İkisinide kullandım kendim de şuan jx65c kullanıyorum tt4.65 e göre daha atik dört silindir olması sebebi ile hemen bayılma yapmıyor bayılsa bile hemen kesmiyor topLamaya çalışıyor motor kendini tt4.65 ise onun kadar toplayamıyor artı casenin rampa performansı daha iyi bence
Buna göre ,65c nin yakmasi;4.65 göre 1 silindirin yaktigi kadar fazladir

Hayır öyle değil 4 65 silindirleriyle jx 65c silindirleri aynı değil jx 65c de silindir fazla ama daha küçük jx 65c 0.8 cm küpken tt 4 65 0.96 küsür cm küp
Tesekkur ederim.
0,96×3=2,88 lt tt4.65
0,8×4= 3,2 lt 65c çok değil ama biraz fark var.
İkiside güzel torklarida aynı 201 nm.
Fiyatı hangisi uygunsa ,hangisini istiyorsak,hangisi varsa;alinir
Elimizde hangisi varsa tercih ederim.
Yaptığımız işe yeterliyse 3 silindir tercih ederim.

Torkları NH 261 case 260
Pardon 50hp.yazmışım
Ünlü Onna usta şöyle demiş ;
Tek sayıda silindir adetli motorların krank dağılımı nedeniyle çift sayıda silindir adedi olan motorlara göre daha torklu ve performanslı çalışma üstünlükleri vardır.Bu üstünlük her ne kadar fizik kanunu olsa da yinede üretim aşamalarında üretici firmaların beceriside bu düzeneğin başarısında rol üstlenir .Demiş

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Keşke yerli elektrikli traktörü çiftçilere hibeli olarak uygun fiyatlara verseler baksanıza traktörü almadan ilk yakıt tüketimine bakıyoruz. Hayırlısı olur inşalah
O traktörün bataryasini alamayiz 2sene sonra 50bin dolar söyleniyor telefon piliyle çalışmayacak akülü bisikletlere 6aku takılıyor 1250tl tutuyor tek kişilikleri arabasında Hacettepe yaptı kimse arkasında durmadi 2015 olmalı 300km 4tl gidiyordu rant olmayınca kimse arkasında durmadi traktörde aynı seçim oyunu olsada alamaz kaç kişi 5senede bir 300bin TL batarya alabilir elimizdekileri kaçırmayalım çiftçi hersene dibi boyluyor

• Beğen
Tepkiler: Mltyusuf
O traktörün bataryasini alamayiz 2sene sonra 50bin dolar söyleniyor telefon piliyle çalışmayacak akülü bisikletlere 6aku takılıyor 1250tl tutuyor tek kişilikleri arabasında Hacettepe yaptı kimse arkasında durmadi 2015 olmalı 300km 4tl gidiyordu rant olmayınca kimse arkasında durmadi traktörde aynı seçim oyunu olsada alamaz kaç kişi 5senede bir 300bin TL batarya alabilir elimizdekileri kaçırmayalım çiftçi hersene dibi boyluyor
Öyle ama fosil yakıtların tükenmekte olduğu bir gerçek en güzeli hidrojeni yakıt olarak kullanmak örnekleri var suyla çalışabilir çünkü hidrojen doğada tek bulunmuyor sudada hidrojen var. Hayırlısı bakalım

Bende zamanında 640 ımizi 4x4 yapma niyetindeyim.tabi ozamanlar çocuktuk.(bu arada, hala istiyorum)
İmkanlar kısıtlıydı.
Şimdi cikmacilarda ön difransiyel yavru şanzıman daha uygun bulunur.
Şimdi burda bir arkadaşım (traktör tamircisi) "parça bul yapariz " diyor.
Yeri var(arka difransiyelde) sadece yeni cıvata yatağı açılacak diyor.