624 Enter mi 540 İmt mi ?

Arkadaşlar 50 beygir üstü 540 devirle çalıştırmam gereken bir makine var bende New Holland T480 var küçük ama güçlü motora sahip o makine hariç her işimi yapan canavarımı satmak istemiyorum ayrıca satsam bile şu piyasada hem 48lik gibi manevra atabileceğim arazide her yere girebileceğim ve 50 beygirin üstünde makinemi çalıştırabileceğim bir traktör almak için de üstüne en az bir traktör parası daha eklemem gerekiyor. Sorum şu 540 devir dakika hararete binmeden saatlerce bu makinemi çalıştıracak traktör enter 624 müdür imt 540 mı her ihtimale karşı satışlı alacağım ikisini de satışsız çok uyguna imt mevcut fakat enter ve imt aynı fiyat beygir gücüne baktığımda International 624 açık ara önde fakat hararet dayanıklık konularını da göz ardı etmemem gerekiyor çünkü makineyi saatlerce hararete binmeden yazın en sıcak ve nemli döneminde çalıştırması gerekecek yorumlarınızı acil bekliyorum birkaç gün içinde almaya gideceğim çünkü.

Arkadaşlar 50 beygir üstü 540 devirle çalıştırmam gereken bir makine var bende New Holland T480 var küçük ama güçlü motora sahip o makine hariç her işimi yapan canavarımı satmak istemiyorum ayrıca satsam bile şu piyasada hem 48lik gibi manevra atabileceğim arazide her yere girebileceğim ve 50 beygirin üstünde makinemi çalıştırabileceğim bir traktör almak için de üstüne en az bir traktör parası daha eklemem gerekiyor. Sorum şu 540 devir dakika hararete binmeden saatlerce bu makinemi çalıştıracak traktör enter 624 müdür imt 540 mı her ihtimale karşı satışlı alacağım ikisini de satışsız çok uyguna imt mevcut fakat enter ve imt aynı fiyat beygir gücüne baktığımda International 624 açık ara önde fakat hararet dayanıklık konularını da göz ardı etmemem gerekiyor çünkü makineyi saatlerce hararete binmeden yazın en sıcak ve nemli döneminde çalıştırması gerekecek yorumlarınızı acil bekliyorum birkaç gün içinde almaya gideceğim çünkü.
İlla ikisininden birisi olacaksa enter der geçerim kuyruk mili baya iş yapar imt ye bulaşma derim değişik bir traktör. Senin için Deutzun 6206 traktörleri daha ideal gibi duruyor haralet yapmaz susuz motor var balyacilar baya kullanır kuyruk mili enterden de güçlüdür masseye fiata göre de güçlü ve kullanışlıdir direksiyonun sol tarafında bir kol vardır kuyruk mili debriyajı sıra sonlarında aşırı işe yarar atıyorum sıra sonunda kuyruk milini kapatman gerekiyor normalde debriyaja basıp sonra sol allta kuyruk milinin kolunu kapatman gerek bu bahsettiğim kolu çekince kuyruk mili direk duruyor . Çift devirlidir 50 yaşında traktör temizini bulmak zor ama enter yada imt almak yerine bunu almak daha mantıklı motoru istersen -30 derecede çalıştır mazot donmadiysa tek marşta alır öyle bir traktör. Yazın 18-20 saat patoz çektiğini bilirim ben . Eğer almayı düşünürseniz diğer 2 traktörden daha memnun bırakır sizi yakıtı da emsallerinden azdır steyrden kat ve kat daha az yakıyor öyle söyliyim

• Beğen
Tepkiler: mhmmtckr55
değerli vakitlerini benle harcayan tüm traktör sever arkadaşlara teşekkür ederim t480 in yanına büyük bir abi olarak international mccormick 624 çektim 654 olsa cok iyi olurdu fakat 62lik de benim her türlü işimi görecektir diye umuyorum genel anlamda işlerim kuyruk mili ile olacağı için yüksek devir atması önemli şimdilik makineyi çalıştırınca 2010 T480 e göre güç farkını paylaşacağım yaklaşık 2 ay sonra sizlerle umarım çektiğim çileye(devir nakliye vs.) değecektir işi gücü bırakıp kilometrelerce traktörü gezdirdik ilçede indirdim çekiciden köye kadar giderken(10 km) traktörün son gazdaki sesi beni kendine aşık etti McCormick traktör sesi için bile alınır garaja çekilir :)
aldığımda ufak sıkıntılarıyla aldım elimde jikle teli yok kendimizce tel bağladık stop için, elektrik aksamları sıkıntılı sinyaller ,fren pedalı boşluk var direksiyon boşluklu bir de çakma bi hidrolik direksiyon sistemi olduğu için tam dönmüyor sağ tarafa 1. viteste şanzımandan ses geliyor en büyük sorunu ise ön dingil bulabilirsem çıkma bulmayı uydurabilirsem de başka bir dingil uydurmayı düşünüyorum hatta ön çekerli dingil alıp şimdiden ilerde 4x4 e çevirirsem 2 dingil parası ödememiş olurum orjinali bulabilirsem hidroliğe uyumlu orjinal alacağım bulamazsam da dediğim gibi 4 çeker traktör dingili uydurmaya çalışacağım ön tarafa
zaten traktörü şu anki piyasaya göre çok uyguna getirdim sahibi hurdaya çıkaracakken ben aldım toplamak için kendim de dahil üzüldüğüm bir diğer konu ise son model traktörlere merağımız zamanında babalarımız dedelerimiz canavarları çekmişler işçiliğini geliştirip traktörleri keşke kendimiz geliştirsek sonrasında kendi üretim ağımızı oluştursak ülkece hadi ikincisi fazla bile olsa çok iyi ustalar var adamlar traktörleri 4 çekere çeviriyor kendi işçilikleriyle benim de hoşuma gitti enter traktörde denemeyi düşünüyorum zaten motor canavar gibi şanzıman ve diğer aksamlarda anlattığım sıkıntıları var bir bu kadar daha masraf yapıp aslında çekere çevirmeyi halen düşünmüyor değilim japonlar 40 beygir shibaru ları çeker yapıp pazara sundular çekerlileri deli gibi yer sürüyor. umarım 62 lik yavru ceylan da yıllara meydan okur

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
arkadaşlar 50 yaşındaki McCormick yaşındaki yavru ceylan T480 i tek geçti çekişte 48liğin sürekli patiye vurduğu yerde takviyeye bile ihtiyaç duymadı çekişte şaşırdım ama olması gereken oldu 62 beygir traktörle 48 beygir traktörü kıyaslamak olmazdı traktör çok büyük benim işimi görecek ama inşAllah kuyruk miliyle patoz benzeri bir makine çalıştracak fındık bahçelerinde hortumlu toplama dövme makinesi makineyi söylemek istemiyorum reklam yapmamak için pm atan arkadaşlara söylerim makine de harika memnunum fakat 48liğin gücü yetmiyordu motoru perişan etmek ya da daha büyük bir traktör almak zorundaydım hem sürekli sök tak yapma derdinden kurtaracak hem de makinemi rahat çalıştıracak bir canavara hoşgeldin demiş oldum ancak ENTER beklentilerimin üstünde ocak diplerine yaklaşmasam bile ortaları bu traktöre emanet edip tırmık kazayağı saban gibi çekiş gerektiren işleri entere zincirle ot biçme makine işini de diplere kadar yaklaştığı için 48lik NewHolland a bıraktım artık inanın 48liğin motor ömrünü uzatması bile verdiğim parayı hak ettirecek Allah'ın izniyle McCormick süper bir traktörmüş bu kadar beklemiyordum inanın römork çekse bile yeter diye düşünüp işlerimin %90 ını yaptıracağım bir traktör almış oldum düşünenler hiç düşünmesin uygun bir enter bulurlarsa alsınlar muadilleri 3 katı fiyatında aynı güçtekiler yani bu açıdan bile düşününce değer