640 kullanan arkadaşlardan yardim...

Öncelikle merhaba ismim emrah bolu Göynük ten, ihtiyac olmasi sebebiyle fiat 640 75 model bir traktor aldim fakat ilk traktor olmasi sebebiyle doğru duzgun bilgim yok yardimci olursaniz sevinirim. Birkac sorum olacak kafama takilan bilmedigim veya forumda okuyup teyit etmek istedigim.

1- motor yag 20 50 kullaniliyormus sanırım alttan kartel tapasini cikarip bosalttiktan sonra motorun uzerindeki kapaktan yag çubuğuna gore 9 lt civari yag aldigi yazılmış bunlsr dogrumu bu sekildemi yapacam

2- sanziman yagi ve arka hidrolikleri kaldiran yag aynimi ayni yerden mi dolduruluyor eger böyle ise veya ayri ise nerden doldurulup bosaltilir resimle gosterebilirmisiniz. Birde ayri ise kac numara olacak yaglar kac litre gider

3- cer dislisi diye bisey okudum forumda 1200 saatte yagi degismesi gerekli diye nerdedir yeri nasil degistirilir kac litre alir.

Hava filtresi veya baska bakim yapılması gerekli olanlar nelerdir ne kadar surede yapayim benim cok fazla isim yok yilda 15 20 donum yer isliyor gubre su tasiyorum fidanlara...

Bunlarin hepsini degistirmek istiyorum elimden ufak tefek isler gelir resimli olarak yardim ederseniz cok memnun olurum.

Bikac yerden yag sizintisi var biri hidrolik kontrol kolunun ordan bide ekledigim resimdeki tapadan hafif sizma var aynisindan bulabilirmiyim.

Simdiden teşekkür ederim. Kusura bakmayin bazi sorular sacma gelebilir acemiligime verin ogrenmeye calisiyorum.

Resimler ve ekler

• IMG_20200518_135639.jpg
    IMG_20200518_135639.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 119
  • Beğen
Tepkiler: osmanli
Hidroliğin ordan sızan yağ sarı civata nin altında ndan sızar.bakir pul+teflon bant ile sızıntı kesilebilir.
Motor yağı 20/50 numara 10lt civarı alır. Yağ Filtresi ve hava filtreside değişirse yağ oranı artar.
Şanzıman defransiyel yağı vitesin oradaki tapa cıvata sökülerek konur.20/50 veya 30 numara 15-20 lt arası alır.
Cer dislilerine 140numara Yağ 3 lt civarı konur.hatirladigim bukadar

Emrah bey hoşgeldin.
640 hayırlı olsun.
Cefakar traktör dur.gucune göre fazla sini yapar.ama demir yorgunluğu denen bişey var.yasina göre bakimliysa senin işini haydi haydi görür
Hoşbulduk verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim traktor güzel bakimli illaki yasina gore yorgunluklari da var tabi yavas yavas daha iyi bi bakimla yola sokacaz insallah. Cer dislisinin yagi nereden onu bulamadım.