65 56s 4*4 Uzun süre çalıştırmazsam

Arkadaşlar elimde 2014 model 65 56s 4*4 traktör var. Temiz ve bakımlı ilk el sahibinden aldım. Kendi köyümden. Sorum şu ki ben traktörü işim olmadıkça çalıştırmıyorum ve genelde 15- günde yada 1 ayda bir işim oluyor öyle çalıştırıyorum. İlk calistirmamda traktör marş alıyor hirliyor hirliyor çalışmıyor. 2 veya 3. Marşta ancak çalışıyor. İlk kontağı açınca 30 sn falan kızdırma da yapıyorum. Ama çalışmıyor. Yaz kış fark etmiyor. Bu Haziran ayında da böyle Ocak ayında da. İlk gün çalışınca aynı gün veya ertesi günler bir tık da çalışıyor. Yani uzun süre çalıştırmazsam böyle yapıyor. Sebebi ne olabilir. Bilen gören başına gelen arkadaşlar yorumlarsa sevinirim. Akü sağlam. Marş alıyor.
 
Yeni model traktörlerin bir çoğunun huyu böyledir.
Traktör çalışmadan bekleyip üzerinde kışın mazot donarsa mekanik aksama zarar vermesin diye mazotu bir miktar geri salar.
İşkillenecek bir durum yoktur.
Çek valf gibi bir aparat yakıt hortumuna bağlanabilir veya ilk çalıştırmalarda kontak motoru çalıştırmadan iki kez çevirmek gerekebilir.
 


Benzer Konular


Son Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt