654 enter sonradan çiftçeker yapımı

bende nasipse enter 624 çift çekere çevirecegim. şimdi parçaları uyumlu parçaları araştırıyorum.200 bin tl yenisini almaktansa 30-40 bin tl harcamak mantıklı geliyor bana
Metal yorgunluğu diye bişey var, 2 dönem vekil olan emekliye ayrıldı[emoji23], sen 50 yaşında motoru kullanmak istiyorsun , ne derece verimli olur bilemiyorum hafif yapıda toprak ise belki, eski mal adamı bıktırır abey, şöyle kabinli klimalı traktör her eve lazım , itibardan tasarruf olmaz[emoji1]

Metal yorgunluğu diye bişey var, 2 dönem vekil olan emekliye ayrıldı[emoji23], sen 50 yaşında motoru kullanmak istiyorsun , ne derece verimli olur bilemiyorum hafif yapıda toprak ise belki, eski mal adamı bıktırır abey, şöyle kabinli klimalı traktör her eve lazım , itibardan tasarruf olmaz[emoji1]

İtibardan tasarruf sözünü çok seviyorum. Bu sözü söyleye söyleye altın euro dolar coştu önüne geçemiyoruz [emoji23]

sıkıntı yok kardeşim.çiftçeker yapmamın sebebi traktörün tutunma kuvvetini tek noktaya degilde çok noktaya yaymak. zaten o amaç için almıştım. yapıp görecegiz belki de dedigin gibi verimli olmayacak ama en azından yaşayıp görecegiz neticeyi nasipse.

sıkıntı yok kardeşim.çiftçeker yapmamın sebebi traktörün tutunma kuvvetini tek noktaya degilde çok noktaya yaymak. zaten o amaç için almıştım. yapıp görecegiz belki de dedigin gibi verimli olmayacak ama en azından yaşayıp görecegiz neticeyi nasipse.
2130 jd yi 4'4 yapanlar var galiba yakın çevremde yok, fakat bu ön düzen arka ile uyumu tutturmak mesele , senin motoru yapanı bulabilsen aynısını yaptırırdın, meşakkatli bir, iş, ben mesela, 5503 traktörün tekerlerini kendi mantığımla büyüttüm, kimisi denklem kurarak teker büyüttü, ben hepsini aynı oranda büyüttüm, arkayı 5 cm düşürdüm , önler çamurda hafif tırmalıyor kuruda kurtarıyorum önleri çok şükür ayar tuttu, kimse bu motora 175 cm den büyük teker takmadı ben 200 cm arka 155 ön yaptım çok süper oldu köydeki en iyi ekipmanım bu.
20200715_092846.jpg