75 e+erkunt 24+24 vites seçeneği ile çekiş ve yakıt nasıldır

Bence imkan varsa 85e+ 24x24 carraro alın 75ile arasında çok yakıt farkı olmaz güçlü motor herzaman iyidir kendimde 70lik erkunt var bi değişme niyetim var alırsam bende 85e+24x24 alırım bucuklu şanzıman iyidir herzaman tarlada çok belli ediyor buçuk

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
İmkan varsa 85e+ 24+24 daha iyi olur.İzlenimlerime göre 90 HP ve altı e serisi daha iyi lüks Zafer seri olunca hantal geliyor bana devrini geç alıyor motor rampada çabuk bayılıyor.
İmkan varsa 85e+ 24+24 daha iyi olur.İzlenimlerime göre 90 HP ve altı e serisi daha iyi lüks Zafer seri olunca hantal geliyor bana devrini geç alıyor motor rampada çabuk bayılıyor.
Tam olarak istediğim traktör 85e+ 24+24 budur dediğiniz gibi imkanlar sıfır alma gücümüz zaten kalmadı malum fiyatlar ikinci elde de fiyatlar sıfırla aynı oranda artıyor

• Beğen

Bence imkan varsa 85e+ 24x24 carraro alın 75ile arasında çok yakıt farkı olmaz güçlü motor herzaman iyidir kendimde 70lik erkunt var bi değişme niyetim var alırsam bende 85e+24x24 alırım bucuklu şanzıman iyidir herzaman tarlada çok belli ediyor buçuk
Sıfır mı düşünüyorsunuz bulunduğunuz yerde fiyatlar nasıl

• Beğen
Hocam ortalama yıllık 150-250 dekar arasında değişiyor kutu tarım yapıyoruz silaj, patoz ve balya vb işimiz yok tarlayı sür tohum ek ve nakliyesi geri kalan zamanda traktör yatar😊
Size düz 8x2 şanzuman da yeter bence. Çok hassas işiniz yok. Sadece güçlü olması açısından 85i öneririm. Hatta bana kalsa 150 200 dönüm araziyi 65 beygir bir traktör de işler rahatlıkla ama elinizdeki ekipmana uyan bir traktör tercih etmenizde fayda var.

• Beğen
Hocam ortalama yıllık 150-250 dekar arasında değişiyor kutu tarım yapıyoruz silaj, patoz ve balya vb işimiz yok tarlayı sür tohum ek ve nakliyesi geri kalan zamanda traktör yatar😊
Tahıl yeri hazırlığında 5 9" pullukla hafif sürüm ardından iki üç kat tırmık çekeriz.
Pulluk kenarına takılan 3 sıralı tırmıklarda bulunuyor.
İklime göre 7, 9 bacak sabit çizel , 30 cm derinlikte 2-3 yılda bir çekmekte faydalı olabilir.
Elazığ'da bulundum, toprak yapısı , volkanik kül özelliği taşıyor.
Perkins motor kısa devir çalışmalı olduğu için buçuk şanzımanla daha kullanışlı olur.
Motor yük dengeleme devirleri 1400 - 1800 rpm dir.
Traktör 3 km/h altındaki hızlarda asılabilme kabiliyeti zayıflar , yerinde patinaja çabuk kapılır.
İki modelden biri olacaksa 75 hp , 24*24 şanzımanı tercih ederdim.
Sürüngene ihtiyaç yoksa 16*16 şanzıman kullanışlı olur.
9 bacak çizel kullanmak için 92 hp olan model kullanışlı olabilir.

• Beğen

Tahıl yeri hazırlığında 5 9" pullukla hafif sürüm ardından iki üç kat tırmık çekeriz.
Pulluk kenarına takılan 3 sıralı tırmıklarda bulunuyor.
İklime göre 7, 9 bacak sabit çizel , 30 cm derinlikte 2-3 yılda bir çekmekte faydalı olabilir.
Elazığ'da bulundum, toprak yapısı , volkanik kül özelliği taşıyor.
Perkins motor kısa devir çalışmalı olduğu için buçuk şanzımanla daha kullanışlı olur.
Motor yük dengeleme devirleri 1400 - 1800 rpm dir.
Traktör 3 km/h altındaki hızlarda asılabilme kabiliyeti zayıflar , yerinde patinaja çabuk kapılır.
İki modelden biri olacaksa 75 hp , 24*24 şanzımanı tercih ederdim.
Sürüngene ihtiyaç yoksa 16*16 şanzıman kullanışlı olur.
9 bacak çizel kullanmak için 92 hp olan model kullanışlı olabilir.
Hocam bizim bulunduğumuz yer Tunceli sınırında arazimizin büyük kısmı engebeli toprak yapısı ağırlıklı olarak killi bir toprak yapısı olduğu söyleniyor. Yılda150 - 250 dekar yer işletiyorum 265 düz massey var elimde 92 model bunu satıp bir traktör almak istiyorum tarımı bilinçli yaptığımız söylenemez Nisan 15 mayıs 15 arası pullukla sürüm yaparız temmuzda eylülde ve ekimde 3 külvatör çekeriz sonra tohum ekimi ve sonunda silindir çekip bitiririz simdi bize en yakın ilçede 75e+24+24 2019 model var 130 saatte 210 bin TL istiyor 85e+24+24 de 2021 modelede 250 bin TL diyor benim traktörüde 60 bin TL alıyor banka krdesi kullanacam ilçede erkunt bayisi new holland kubatu tümosan bayağı traktör bayisi var kafam karışık traktörle ekipmanı da değişecem yardımcı olursanız sevinirim

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca