750,540 balya makinesi

Çiğ düşmeyen bölgede 3 şoför , 24 saatte 5000 balye yaptık , saman bağlama da 23-25 kg ortalama, 50 gr / balye altına düşecek traktör görmedik.Arazi toplu ve balye verimi 20 balye/dekar üzeri olursa 130 lt yakıtla 2500 balye yapılabilir , operatör farkı da olur, 2000 balye ile de tarladan çıkılabilir.
Arazi toplu ve sap iyi olursa bahsettiğiniz değerleri yakalıyor traktör. Ama yol ve boşta tarlada yürümesi boşa yakıt sarfiyatı demek oluyor. Dönüme 15 balya düşmüştü maks. Dönüme 5 balya düşen yer de vardi. Saatte ortalama 150 balyanin üzerine çıkamadım. Sap kuvvetli değil bizim burada

Çiğ düşmeyen bölgede 3 şoför , 24 saatte 5000 balye yaptık , saman bağlama da 23-25 kg ortalama, 50 gr / balye altına düşecek traktör görmedik.Arazi toplu ve balye verimi 20 balye/dekar üzeri olursa 130 lt yakıtla 2500 balye yapılabilir , operatör farkı da olur, 2000 balye ile de tarladan çıkılabilir.

Hocam td90 ve new holland bc 5050 uyumlu devir hızı ve vites seceneği nedir uygun olan

@The_Hoca bı soru da benden. Strok devir hızının farkı tam olarak neyi ifade eder. Hızlı olan mı iyidir yavaş olan mı. Mesela Sönmezler 640 RPM de 81 vuruş yazıyor Kayhan Ertuğrul da 610 da 81 gallignanide 610 da 90 Paksanda 610 da 92 yazıyor. Bu performansı ne kadar etkiler

Sönmezler 9130i jd5083e 750 devirde 13 14 gaz arası yapıyorum yakıtta da 540 devire göre tasarruf sağlıyoruz makina da çok rahat sap yiyor. Sadece arqzi çok rampa olursa 540 devire alıyorum 17 18 gaz veriyorum

Hocam td90 ve new holland bc 5050 uyumlu devir hızı ve vites seceneği nedir uygun olan
Makinenin boğazını tam dolu götüren vites uyumludur.
@The_Hoca bı soru da benden. Strok devir hızının farkı tam olarak neyi ifade eder. Hızlı olan mı iyidir yavaş olan mı. Mesela Sönmezler 640 RPM de 81 vuruş yazıyor Kayhan Ertuğrul da 610 da 81 gallignanide 610 da 90 Paksanda 610 da 92 yazıyor. Bu performansı ne kadar etkiler
Hattat 110, motor dip gazda kuyruk mili 640 rpm veriyor , Sönmezler ancak bu traktörle çalışır.
Kuyruk mili devrinin 600 rpm üstüne çıkması istenmez makineyi hırpalıyor.

Ben web sitesinde yazan değerleri yazdım sadece. Makineler arası performansı etkiler mi bu değerler
Perkins motor , 1800 devirde yük dengeler, 540 kuyruk mili devri 1687 rpm , 1800 rpm de 640 devir verebilir. Mc Cormick C 95 Max ile uyumlu çalışabilir.
Traktörün motor yük dengeleme devri ile balye makinesinin uyumu için yapılıyor olabilir , bu küçük farklar için balye makinesinin seriliğini ayarlamak gerekir.
Strok devir hızı balye ye sap giren bölümün büyüklüğü ile ilgili olabilir.
2018 model Paksan Süper Yunus, sap yeme konusunda genelde beğenilen bir makinedir.
Makineler arası performanstan ziyade motor yük dengeleme devrinde çalışma olmazsa yakıtı etkiler.

Perkins motor , 1800 devirde yük dengeler, 540 kuyruk mili devri 1687 rpm , 1800 rpm de 640 devir verebilir. Mc Cormick C 95 Max ile uyumlu çalışabilir.
Traktörün motor yük dengeleme devri ile balye makinesinin uyumu için yapılıyor olabilir , bu küçük farklar için balye makinesinin seriliğini ayarlamak gerekir.
Strok devir hızı balye ye sap giren bölümün büyüklüğü ile ilgili olabilir.
2018 model Paksan Süper Yunus, sap yeme konusunda genelde beğenilen bir makinedir.
Makineler arası performanstan ziyade motor yük dengeleme devrinde çalışma olmazsa yakıtı etkiler.
Hocam hayırlı bayramlar bi sorum olacaktı massey ferguson 266 gold un kuyruk mili devir saati mevcut bilginiz üzere 540e de 15 gazda 420 devir de çalışıyor makine rahat sap yiyor traktör bunalmiyor bu devir saati ile kuyruk mili devri birbirini tutuyor mu

Hocam hayırlı bayramlar bi sorum olacaktı massey ferguson 266 gold un kuyruk mili devir saati mevcut bilginiz üzere 540e de 15 gazda 420 devir de çalışıyor makine rahat sap yiyor traktör bunalmıyor bu devir saati ile kuyruk mili devri birbirini tutuyor mu
1200 rpm devirde max tork noktası var.Sabit tork aralığı içinde motor çalıştığından bunalma az olur.
1. en az yakıt noktası, 1. yük dengeleme devri 1400 rpm, 2. en az yakıt noktası 1800 rpm dir.
Kuyruk mili gücü 58.5 hp , (DIN normu, radyatör dahil verilerdir.)Motor devir saati ile kuyruk mili devir saati birbirini tutar.
Zayıf alanlarda ot bağlama için 30 kw kuyruk mili gücü yeterlidir, 1800 rpm de 43,6 kw kuyruk mili gücü haşpaylı saman bağlama da yetersiz kalır.
Fiat 70 56, motor devri 2200 rpm de, Ford 6610S, motor devri 1700 rpm de, 52,5 kw kuyruk mili gücüyle orta verim olan saman bağlama da genelde tercih edilir.
1800 rpm çalışırsanız tork eğrisi hafiften yumuşamayarak azalacağından motor esneyebilir , makineye zarar vermez.
2. en az yakıt noktası 1800 rpm motor devrinde çalışmanızı öneririm.
Düşük devirlerde motor yağlaması zayıf kalacaktır ve turbo üzerindeki yük fazla olur.