8 yıl ödemeli traktör kredisi!!!

Bankadan kredi istediginizde, bir kere de leasing sirketlerinden teklif alin, alacaginiz traktorun pesin fiyatini soyleyin, 4 sene icerisinde hangi aylarda odeme yapacaginizi soyleyin, ornegin hasat zamanlarina ayarlayabilirsiniz, size yarim saat icerisinde odeme plani cikartirlar. Bu sirketlerde KDV yanilmiyorsam % 3, faiz oranlari zaten dusuk. Bir sormanin zarari olmaz, bulundugunuz yerde ozel leasing sirketi yoksa kredi konustugunuz banla subesinde bir leasing sorumlusu vardir onunla konusun.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Leasing konusunda kesin ve detaylı bir anlatım bekliyoruz. Bildiğim kadarıyla leasing,makine ve ekipmana kiralama yoluyla sahip olmaktır. Mesela;biz 5 yıllığına hububat mibzeri kiraladık,hem ekipmanı kullanacağız hem de belirli dönemlerde ekipmanın kirasını ödeyeceğiz. 5. Yılın sonunda ekipmanın sahibi oluyoruz. Tabiki düzenli ödeme yapıldığı takdirde.

Konuyu tam olarak bilemiyorum heralde böyledir.

Aslında Kiralamaktır. Toprağı kiralarsın adı icar olur, faizsiz sabit bir bedel ödersin. Kiracı kiralamadan önce hangi para ile kiralanacaksa belirler, size de kabul etmek düşer, tabiyi işinize gelirse gibisinden. satın alma gibi işlemlerle uğraşmazsınız. satın alınan malların hukuki mülkiyet, leasing (Kiraya veren)'e ait olurken kullanım hakları da size (kiralayana) kalır. sözleşmenin sonucunda da göstermelik bir fiyatta yatırım ilişkisi malın devri kiracıya kalır. Aslında cebinden çıkana baktığın zaman sadece formalite değişik ad hali almış gibidir. Malın ipotekli değil ama malda senin adına kayıtlı değil, Şirket adına alındığında vade farkı gibi durumlar Gider kısmına yazılarak vergilendirmede muaf olur. Bankadan kredi kullanmadığınız içinde kredi limiti vb. uğraşmazsınız. Büyük Çiftsiysen veya İşletmen Şirket ve dengi ise güzel olabilir.

Leasing konusunda kesin ve detaylı bir anlatım bekliyoruz. Bildiğim kadarıyla leasing,makine ve ekipmana kiralama yoluyla sahip olmaktır. Mesela;biz 5 yıllığına hububat mibzeri kiraladık,hem ekipmanı kullanacağız hem de belirli dönemlerde ekipmanın kirasını ödeyeceğiz. 5. Yılın sonunda ekipmanın sahibi oluyoruz. Tabiki düzenli ödeme yapıldığı takdirde.

Konuyu tam olarak bilemiyorum heralde böyledir.

Dedikleriniz dogru, sizin istediginiz araci istediginiz yerden alip taksitle size veriyor, 4 yil sonunda sizin oluyor. Odemeyi ister her ay, ister her uc ayda bir isterseniz onceden belirleyeceginiz tarihlerde yapiyorsunuz. Alacaginiz mali ve fiyatini soyledikten sonra nekadar pesin vereceginizi ve 4 yil icinde nezamanlarda odeme yapacaginizi soyleyin hemen hesaplayip odenecek taksitleri soyluyorlar, hatta taksitlerin esit olmasi da gerekmiyor. Ornegin ayda sukadar veririm, hasat zamani falan ay buyukce odeme yaparim diyebilirsiniz. Siz orada otururken hemen odeme plani cikartiyorlar. Bunlarin size satisinda KDV bildigim kadariyla %3, degismediyse. Odeme bitene kadar mal sigortali birsey olursa parayi sogortadan aliyorlar.

Butun buyuk bankalarin leasing sirketi var, subeye gidip leasing memurunu sorun konusun yeter. Buyuk sehirlerde ozel sirketler de var. Yaklasik hepsinin sartlari ayni sayilir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Konuyu tekrardan hortlatiyorum kusura bakmayın şimdi ben kullandığım td yi takasta değiştirmek istiyorum ama alacağım motor 2008 model banka 2.el kredisi verir mi bu traktöre de plaka ruhsat acısından herşeyi tam baktığımız motorun çok bi para da lazım değil bize 30 bin liranin altında bir mebla gerekiyor sadece bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim

Konuyu tekrardan hortlatiyorum kusura bakmayın şimdi ben kullandığım td yi takasta değiştirmek istiyorum ama alacağım motor 2008 model banka 2.el kredisi verir mi bu traktöre de plaka ruhsat acısından herşeyi tam baktığımız motorun çok bi para da lazım değil bize 30 bin liranin altında bir mebla gerekiyor sadece bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim
5 yaşinı geçmiş traktöre hiç bi şekilde kredi vermiyorlar. Ben çok heves ettim Landini power mondial 115 e 2011 model diye vermediler.

Ziraat Bankası 2. Elde sadece 5 yaşına kadar olan traktörlere kredi veriyor ama diğer özel bankalardan alabilirsiniz fakat onlarında faiz oranları Ziraat bankasının 2 katı...

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan-KILIÇ
Ziraat Bankası 2. Elde sadece 5 yaşına kadar olan traktörlere kredi veriyor ama diğer özel bankalardan alabilirsiniz fakat onlarında faiz oranları Ziraat bankasının 2 katı...
Finans bank 57 bin lira ya 4 yilda 98 bin geri ödeme cıkardı. Yazıklar olsun be. Valla ne varsa ziraatte var oda faiziyle alıyor geri ama bu kadar da olmaz 4 yılda 40 liraya 10 lira faiz koydu ziraat

Allah yardımcın olsun usta. Buzamanda mal sahibi olmak zor. Ne derdi bitiyor ne masrafı. 10 tane traktör var 7 tanesinin muayenesi aynı günde dolmuş motorlarda 1 haftadır muayene yok. Muayene istasyonundada fuar vardı muayene tarihini ertelediler. Yok kasko yok hayat sigortası bide herşeye zam gelmiş ileri geri oynadıkça daha çok gömülüyoruz