ABD’den tarım ithalatı 1,1 milyar doları geçti

Türkiye ' nin ABD ' den yaptığı tarım ürünleri ithalatı 1,1 milyar doları aştı. İthal edilen ürünler arasında buğday, mısır ve soya dikkat çekiyor.

Türkiye Ekonomik Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ' nda ' Türkiye-ABD Tarım Ticaretinin 200 Yılı: Geçmişe ve Geleceğe Bakış ' adlı panel düzenledi. ABD Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone ' nin de katıldığı panelde konuşan Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Cemalettin Damlacı, Türkiye ' nin ABD ' den yaptığı tarım ithalatının 560 milyon dolardan 1 milyar 145 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Büyükelçisi Francis J. Ricciardone da Türkiye ' nin ABD ' den olan ithalatının yüzde 14 arttığını kaydetti. ABD ' nin en büyük tarım ithalatçısı olduğunu vurgulayan Ricciardone, ithalat pazarında Türkiye ' nin önemli bir paya sahip olduğunu ifade etti.

(CİHAN)
 
Ynt: ABD’den tarım ithalatı 1,1 milyar doları geçti

Türk çiftçisine para vereceklerine, elin gavurunu besliyorlar.. Bu parayı Türk çiftçisinden satın aldığın ürün fiyatlarına taksim et ki daha çok üretmenin yolunu aç. Susuz tarım yerine sulu tarım ile birim alandan daha fazla ürün elde edilsin ve paramız da Türkiyenin, bizim insanımızın cebinde kalsın..
 

Benzer Konular