ACİL ARANIYOR 140-90 FIATAGRI

140 90 çok eskidi artık.6 silindir önden pto lu jd ler var sitede hem 10 yaş genç hem az çalışmış adam gibi kullanırsan jd ölmez.15 senelik jd ci olarak tavsiye ederim .alman yapımları 6620 6820 veya 30 serileri devrin motoru.140 90 bundan sonra son sahibini bulur.benim tavsiyem budur.
Abi devlet eskitememis bizde mi ölecek zaten bizde hiç ölmez sadece silaj yapacağız

Bulgaristan da 12000 saatte olan traktör e temiz diyorlar burada Türkiye den gelen en çok John Deere case New Holland Erkunt Massey Ferguson burda bakım yapip satıyorlar Fiat 140.90 ,180.90 bu seri Yunanistan da daha ucuz oradan getiriyorlar 7 8 bin Euro civarında

Yeni modellerin bazılarında duman problemi var, traktörün bakımlısı muteberdir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Arkadaşlar ikinci el
Traktör
Otomobil
Zirai ekipman fiyatları uçtu gidiyor yak8n zamanda
Böyle bir fiyat katlaması olan dönem yaşamadık herşey aldı başını gidiyor geçen yıl 20 lira olan bu yıl 35 lira en az %50 zam geldi akıl erecek gibi değil.
88 model 65 -46 fiat 40 bin lira olmuş
265 mf ler 35 lira
Bu işler nereye gidiyor!
Acaba yaza hasat zamanı bizim ürünlerimize de bu oranlarda zam gelecek mi? Tahminime göre tabiki gelmiyecek günden güne çiftçinin maliyetleri artıyor. Bu yüzden mümkün mertebe elinizdeki kullanılabilecek ve işinizi görecek olan malzemelere bakım yapıp ihtiyaçları ötelemeye çalışan derim.sektör gitgide içinden çıkılmaz bir hale gidiyor.

Arkadaşlar ikinci el
Traktör
Otomobil
Böyle bir fiyat katlaması olan dönem yaşamadık herşey aldı başını gidiyor geçen yıl 20 lira olan bu yıl 35 lira en az %50 zam geldi akıl erecek gibi değil.
265 mf ler 35 lira
Bu işler nereye gidiyor!
Acaba yaza hasat zamanı bizim ürünlerimize de bu oranlarda zam gelecek mi? Tahminime göre tabiki gelmiyecek günden güne çiftçinin maliyetleri artıyor. Bu yüzden mümkün mertebe elinizdeki kullanılabilecek ve işinizi görecek olan malzemelere bakım yapıp ihtiyaçları ötelemeye çalışan derim.sektör gitgide içinden çıkılmaz bir hale gidiyor.
Çok doğru bir tespit.

Arkadaşlar ikinci el
Traktör
Otomobil
265 mf ler 35 lira
Bu işler nereye gidiyor!
Abi çok haklısın. Bende bir tane 265s, bir tane de 3.085d phantom MFler var. Bu yaz 265’in verip 398 yada 4255 alayım diyordum. Fiyatlara baktım. Üstüne 35-40 bin versem alabiliyordum. Herkes kışı bekle sezon bitince düşer dedi. Şimdi aradaki fark 60bine çıktı. Nereye kadar yükselir belli değil.

Daha önce başka bir başlığın altında da yazmıştım ama tekrar etmek istiyorum. Bizim insanımız rüzgara çabuk kapılıyor. 2018de verimler çok kötüydü herkes çiftçiliği bırakmaktan bahsediyordu. 2019da iyiydi, fiyatlar da nispeten iyiydi. Millet çılgın gibi para harcıyor.
Bizim köyde kuru tarım yapılan yerlerde icarlar 60-80 liradan 100-150liraya çıktı. Kuru tarım yapılan verimli tarlaların alım fiyatı 4-5bin liradan 6-7bin liraya çıktı.
Traktör fiyatları da malum. Bence piyasayı biraz biz yükseltiyoruz

Daha önce başka bir başlığın altında da yazmıştım ama tekrar etmek istiyorum. Bizim insanımız rüzgara çabuk kapılıyor. 2018de verimler çok kötüydü herkes çiftçiliği bırakmaktan bahsediyordu. 2019da iyiydi, fiyatlar da nispeten iyiydi. Millet çılgın gibi para harcıyor.
Bizim köyde kuru tarım yapılan yerlerde icarlar 60-80 liradan 100-150liraya çıktı. Kuru tarım yapılan verimli tarlaların alım fiyatı 4-5bin liradan 6-7bin liraya çıktı.
Traktör fiyatları da malum. Bence piyasayı biraz biz yükseltiyoruz
Söylediklerine katılıyorum.
Yanılmıyorsam sizin köy Sığırcıli köyüydü, çeltik ekilmiyor mu ovada?

Söylediklerine katılıyorum.
Yanılmıyorsam sizin köy Sığırcıli köyüydü, çeltik ekilmiyor mu ovada?
Şahsi ekenler olacak bu yıl. Biz çeltikçiliği bir bıraktık 6.yıl bu yıl. 6 yıl önce 130liraydı bizde sulama parası. Maliyetler kooperatif yöneticilerinden dolayı aşırı fazla. Ama kooperatif borçlarını temizleyip yönetimi devrederse tekrardan ekilir diye tahmin ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Ayrıca 400 kg ayçiçeği aldık.46 yağ geldi. Daha eylül 2710 liraya sattım. Bu yıl çeltiği aramadım aslında ben. Ayçiçeği sulama falan hiçbişey yapmadık tabiki
Maşallah çok yüksek verim ve yağ değerleri elde etmişsiniz, elinize sağlık. Oldukça kârlı bir sezon olmuş. Darısı 2020 yılı için inşallah. Geçen yıl ayçiçek ektiğiniz ovadaki tarlaları bu yıl ne ektiniz ve 'ya ekeceksiniz?

• Beğen
Tepkiler: soner2222
Maşallah çok yüksek verim ve yağ değerleri elde etmişsiniz, elinize sağlık. Oldukça kârlı bir sezon olmuş. Darısı 2020 yılı için inşallah. Geçen yıl ayçiçek ektiğiniz ovadaki tarlaları bu yıl ne ektiniz ve 'ya ekeceksiniz?
Teşekkürler umarım yine aynı verimleri alırız hep beraber. 2 yıldır ayçiçeği idi ovalar. Bu yıl destek alamayacağımız için çift ürün yaptık. 80 dekar arpa, 3 dekar denemelik erkenci bir buğday, 3 dekar da tamamen deneme amaçlı(şımarıklık diyebilirsiniz) tritikale. Tamamının yerine 2.ürün ayçiçeği ekeceğiz.

Bu yıl tigre diye bir buğday denedim o bahsettiğim 3 dekara. Bana satan şirket arpaları aldığım şirketti. Arpalardan daha erken olur dedi. İnanmadım tabiiki ama aldım denedim. Arpadan hızlı gidiyor. Verimler iyi olursa çift mahsul için denenebilir. Harmanda sonuçları paylaşacağım

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Bu yıl tigre diye bir buğday denedim o bahsettiğim 3 dekara. Bana satan şirket arpaları aldığım şirketti. Arpalardan daha erken olur dedi. İnanmadım tabiiki ama aldım denedim. Arpadan hızlı gidiyor. Verimler iyi olursa çift mahsul için denenebilir. Harmanda sonuçları paylaşacağım
Güzel bir tecrübe olacaga benziyor, sonucları merakla bekliyoruz. Bu yıl bizimbölge için tam çift ürün senesi. Hem nehirdeki su az oldugu için taşkın sıkıntısı yok hem de baharda yağması beklenen yağışlar nedeniyle daha iyi bir verim alınabilir ilk ürün için.