Acil yardım

Merhabalar bu gün 54 c traktörümüzle arpa biçerken henüz tarla yarı olmuştu ki birden mavi duman atmaya başladı hemen durup eve döndük yolda filan mavi duman olayı olmadı duman normaldi kontrol ettiğimde yağ seviyesinin artığını gördüm sanırım yağa mazot karıştırmış ustaya göstericem ama öncesinde bilgi edinmek için sormak istedim sebep ne olabilir acaba şimdiden teşekkürler

Merhabalar bu gün 54 c traktörümüzle arpa biçerken henüz tarla yarı olmuştu ki birden mavi duman atmaya başladı hemen durup eve döndük yolda filan mavi duman olayı olmadı duman normaldi kontrol ettiğimde yağ seviyesinin artığını gördüm sanırım yağa mazot karıştırmış ustaya göstericem ama öncesinde bilgi edinmek için sormak istedim sebep ne olabilir acaba şimdiden teşekkürler
Motor soğutma suyuna bakın yag bulaşmış mı diğer seçenek mazot otomatiği bozulmuş motor yağına mazot karıştırmış olabilir

• Beğen
Tepkiler: Çılgın filazof
Motor soğutma suyuna bakın yag bulaşmış mı diğer seçenek mazot otomatiği bozulmuş motor yağına mazot karıştırmış olabilir
Suda bir sıkıntı yok abi inşallah ufak bir sorundur birde yağa mazot karıştığı için yakma eğiliminde olur mu acaba mazot yanıcı olduğu için
Sanırım mavi dumanı bu yüzden attı

Yağ incelmişmi eğer yağa yağa mazot karıştıysa incelmiştir mazot otamatiği beya pompa keçelerinden yağa mazot karıştırabiliyorİ

lk rektefiye olucak filan dediler ama motorda o kadarda bi zayıflık yok abi motor suyunda bir şey yok geriye mazot karışma ihtimali kalıyor yağda da bir gariplik var hem artmış hem de incelmiş buda bu ihtimali doğrular nitelikte

• Beğen
Tepkiler: ilyas35