Acill yardım pulluk almam gerek.

Arkadaşlar selam. Kubota m7040 traktörumuz var. Daha önce tarlaların sürümünü eş dost yapiyordu. Artık kendimiz yapalım diyoruz. Nihayetinde pulluk almaya karar verdik. 4lu 13" çeker mi?

Ünlünün 3+1 modelini seçerseniz orijinal bir şekilde ister 3 lü ister 4 lü olarak kullanırsınız. Inç ayarı da var baktınız 14 inçte çekmiyor 12 ye çekersiniz 1 civatayla. Pistonla ayarlanan da var ama biraz pahalı olur. İleriye dönük alet Lmak her zaman mantıklıdır. Düşünceniz doğru. Şimdi 3 olarak kullanırsınız ileride de 4. Soku eklersiniz. Benim pulluğum 5+1 yapılı. Ben 5 li olarak kullanıyorum. Ilerde belki 6lı lazım olur diye almıştım. Umut fakirin ekmeği 😊

• Beğen
Tepkiler: Josefkoba
Çok teşekkür ederim. Faydalı bilgileriniz icin. Aydın pulluk hakkında ne düşünüyorsunuz? Alpler ile Aydın arasında kaldik. Öneriniz nedir?
Tarla için AYDIN Pulluk, Traktör için ÜNLÜ Pulluk iyidir. Zor şartlarda bile Aydın Pulluk biraz ağırdır, tarlayı güzel sürer, toprağı güzel devirir ve sağlamdır. Ancak traktörü biraz yorar ve yakıtı artırır. ÜNLÜ Pulluk ise tarla tavında ise tarlanın hakkını verir. Toprağı belli bir açıdan devirir, Toprağın aralarına da güneş girer, Traktörü fazla yormaz. Tercihi ihtiyaçların belirler.

Biz sebze üretimi yapıyoruz max150 dönüm arazi işliyoruz. Bizim için tarlanın iyi işlenmesi çok önemli. Pullukla sürüm, ardından cizel ile patlatma, ardından rotavator ile ekime hazır hale getiriyoruz. Aydın pulluk bizim için daha uygun gibi görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
Biz sebze üretimi yapıyoruz max150 dönüm arazi işliyoruz. Bizim için tarlanın iyi işlenmesi çok önemli. Pullukla sürüm, ardından cizel ile patlatma, ardından rotavator ile ekime hazır hale getiriyoruz. Aydın pulluk bizim için daha uygun gibi görünüyor.
Eskişehirin hangi bölgesi traktörü buyutme gıbı dusuncenız varsa ılerıkı yıllarda otamatık 3+1 4+1 gibi alpler aydın olabilir 2 markada aynı kardeş firma arasında hiçbir fark yok ama alpler daha iyi

Çok teşekkür ederim. Faydalı bilgileriniz icin. Aydın pulluk hakkında ne düşünüyorsunuz? Alpler ile Aydın arasında kaldik. Öneriniz nedir?
Güz sürümünde 4 10" Aydın pulluk, 4 9" Alpler pulluk kullandık.
Mısır silaj yerinde buğday yeri hazırlığında yüzeysel sürüm yaparız.
Sert zeminde, kara toprak, Alpler pulluk daha güzel batıyor.
Tarlanın otlu veya temiz olması sürümü etkiler, tıkanmayan pulluk ararız.
Tanelik mısır yerinde yüksek bacak, 22 cm aralı Alpler pulluk tıkama yapmıyor.
Tav durumunda temiz tarlada Aydın pulluğun çevirmesi bir tık iyidir, anız yerinde sapı iyi gömer.
Bütçe olsun ikisini de alırız, işe göre koşarız. :)

• Beğen
Tepkiler: Josefkoba
Eskişehirin hangi bölgesi traktörü buyutme gıbı dusuncenız varsa ılerıkı yıllarda otamatık 3+1 4+1 gibi alpler aydın olabilir 2 markada aynı kardeş firma arasında hiçbir fark yok ama alpler daha iyi
Hocam biz 2001 yılından beri Alpu yolu üzerinde karacahoyukten cavluma kadar olan aralikta icarlayip yapiyoruz. Domates ağırlıklı çalışıyoruz busebepten dolayı sürekli aynı tarlayı ekme durumumuz söz konusu olmuyor. Taşlı arazi hiç yok gibi buralarda. Otomatik almaya gerek var mı bilmiyorum.