ağır işlerden sonra,rolante gazının sabit kalmaması,

arkadaşlar traktörüm 2 aydır yapıyor bunu ..köye kum getiriyorum ,, geldıkten sonra motoru rolanteye bırakınca rolantegazı 6 ya ayarlı iken soğuyana kadar,5 e düşüyor 8 e çıkıyor motor kesik kesık çalışıyo yanı,,ne olabılır buu,,

Ynt: ağır işlerden sonra,rolante gazının sabit kalmaması,

camkinoz link=topic=55245.msg588665#msg588665 date=1336058662' Alıntı:
işallah pompadan değildir yaw.. çekişide güzel traktörün ,,el attırmak da istemıyorum...başka bir yerden olma şansı yokmu,, çift filtreli traktörde pompaya ne olabilirki yaww..
Filtreleri değiştir temizlik yap pislik filan vardır.. Mazot pompasının girişinde filan filtre var küçük onlara bak..

camkinoz link=topic=55245.msg588675#msg588675 date=1336059323' Alıntı:
birde mavi dumanı çok atıyo bil hassa motor rampa aşağı giderken..komresöre bindiği zamn..çekişide çok mükemmel..
Usta kusura bakma ama senin motor rektefelik gibime geldi.. Elden geçmesi gerekiyor...

camkinoz link=topic=55245.msg588683#msg588683 date=1336059876' Alıntı:
:) rektefelik olsunda pompada bişey çıkmasın ,,o rektefeyı yaptırırım ama pompaya dokunulduğu zaman daha o pompadan hayır çıkmıyoo..ya çok yakıyo yada hiç çekmıyo..
Ustası iyi olunca ayarı tutabiliyor.. Bazende şans işi.. Rektefede kolay işmi hiç çıkmasa 2.000 TL paran çıkar.

bu sorun td65d de olmuştu. sabah çalıştırdım rolantinden fazla çalışıyor sesi fala çıkıyordu. öyle biraz yok kat etim, aradan 1 saat zaman geçti. o ses kesildi, ustaya sordum önemli değil o dedi. ama seninkinde hep oluyormuş. bence bi ustaya götürmekte fayda var.

ali_durmuş link=topic=55245.msg588693#msg588693 date=1336060229' Alıntı:
bu sorun td65d de olmuştu. sabah çalıştırdım rolantinden fazla çalışıyor sesi fala çıkıyordu. öyle biraz yok kat etim, aradan 1 saat zaman geçti. o ses kesildi, ustaya sordum önemli değil o dedi. ama seninkinde hep oluyormuş. bence bi ustaya götürmekte fayda var.
Aynısını benim 250 gold yapıyordu. Pompanın avansının yüksek olduğunu söylemişlerdi. Soğukken traktör çalışırken resmen çatırdıyordu. Isınınca çatırdama kesiliyor ve traktörün sesi yumuşuyordu. Fakat rolanti devrinde bir sapma olmuyordu.

benim önceki 240 da yapardı usta çekmesinde bi düşme yoksa hiç oynamayalım demişti öylecede sattım bi problem çıkarmamıştı

bizim eski 240 da motoru ağır işte çalışıp ısınınca rölanti devri düşüyordu hatta stop etmenin eşiğine geliyordu el gazını biraz çekip rölantisini artırıp o şekilde kullanıyordum, sorduğum ustalar pompanın elemanlarının bitme aşamasına geldiğini daha ilerde motor ısındıktan sonra stop ederse pompa soğuyuncaya kadar motorun çalışmayacağını üzerine su dökerek sogutup çalıştırabilirsin ancak demişlerdi.