• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Ağır tav'da sürüm yapıldı ya sonra..??

Arkadaşlar ağır tavda sürüm yaptim yıllanmış bir tarla çim saha gibi olmuş bu şekilde sürdüm
Şimdi bir kaç gün kurumasını bekliyecem ve tarla haline getirmek için hangi alet ve ne tür uygulama önerirsiniz

Geçmiş yıllarda, Haziran ayında ana çayır yeri sürmüştük, çiğ toprak, Temmuz ve Ağustos ayında 11 bacak sabit düz ayaklı kaz ayağı ile enine ve boyuna ikişer kez karıştırdık, ayrık otu kuruması gerekiyordu, Kasım ayında hububat ekimi yapmıştık, ot ilacı kullanarak yerin otunu bastırdık, tekrardan Ağustos ayında sürerek toprağın havalanmasını sağladık ve kaz ayağıyla Eylül ayında tekrar girerek ayrık otunun tamamen kurumasını sağladık, ertesi sezon mısır ekimi yaparak ot mücadelesine devam ettik, tarlaya benzedi.
Bu şekilde ürün ekip verim almanız zor olacaktır.

Ayrık 'ın mücadelesi pulluk vs ekipmanla çok zor.Biraz maliyetli olsada tarlada mahsül yokken total herbisit uygulaması en kesin çözümdür.
Konuya gelecek olursak o araziyi bir kaç kez çizelle işleyip tavı kuruduktan sonra dik freze çekme imkanınız varsa bence çok güzel olur.

Pullukla derin sür 1 aradan zaman geçince biraz kuruyken rotil çek tarla un gibi olur dümdüz ne ayrık kökü kalir ne bişey
İki işlemde tamam
Sonra otlanırsa tapanlı kazayağı çek ekime kadar

kolay gelsin ertuğrul.
gel çizeli götür,
bence sizin arazide muhteşem olur.
iş hızı ve yakıt konusunda avantaj sağlar,
ilk sene toprağı alıştırsan tamamdır.

Valla abiler sizin fikriniz çizel çekmek ama yeni çiftte otta varsa çizel topluyor ben olsam rotovator ya da dıskaro çekerim yakıt konusunda dıskaro daha avantajlı

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt