Ahır İnşaatı 1800 metre kare maliyeti Hesap

Bence yukardaki ahirlar cok guzel bu isler paraya önu acik harca harcayabildigin kadar ister celik yap ister beton
Evet abi başta masrafa göğüs eğeceksin en iyisini yapıcaksın daha sonra yaptıktan sonra değişim zor ve maliyetli olur zamanla ahır kendini amorti edecektir ben rezillik çeken çok gördüm adam hiç hesap yapmadan hadi hesabında geçtim ucuz olsun diye malzemeden çalarak yapmış kış gelincede çatı uçmasin diye sitres çatıyı bağlayım kaçmasın uçmasin vs... Sıkıntıya girer insan yap sağlam bak keyfine

Yav eşref abi bir ciftlik yaptı 50 sağmallık tek kelimeyle mükemmel oldu benim gözumde. Facebokunde videolar paylasiyor cok guzel oldu da 500 bin tl tuttu diyor nedense bana 300 den yukari tutmaz gibi geliyor heralde çatıya çok gitti çatıyı paysa farmdan çadır almak mantikli o zmaan çelik çok gidiyo baya pahalı çelik sandbic panel desen m2 fiyati 50 tl ye yakin öyle iş mi olur çelik+m2si 50 ye samdvic alacagimiza direk m2 si 50 ye çadır daha akillica degilmi

Yav eşref abi bir ciftlik yaptı 50 sağmallık tek kelimeyle mükemmel oldu benim gözumde. Facebokunde videolar paylasiyor cok guzel oldu da 500 bin tl tuttu diyor nedense bana 300 den yukari tutmaz gibi geliyor heralde çatıya çok gitti çatıyı paysa farmdan çadır almak mantikli o zmaan çelik çok gidiyo baya pahalı çelik sandbic panel desen m2 fiyati 50 tl ye yakin öyle iş mi olur çelik+m2si 50 ye samdvic alacagimiza direk m2 si 50 ye çadır daha akillica degilmi

Ömürleri kaç yıllık
Bide 500 ahır 500 de hayvan kendini ne zaman amorti edecek çok hevesleniyorumda giderek korkmaya başladım

Ömürleri kaç yıllık
Bide 500 ahır 500 de hayvan kendini ne zaman amorti edecek çok hevesleniyorumda giderek korkmaya başladım
Abicim bak simdi çadır ahıra 10 sene ömur biçeni gördüm. Bu ise girerken ben arsa harici 700 bin koymayi planliyorum hayvan cok pahali az alip cogalticam o yuzden ilk kazanc beklemiyorum. 50 bas sagmal ise 10 duve alirim once. Veya daha uzun süreli bi para kaynagim varsa 15-20 arasi boş düve alirim. Bunu durumlar belirleyecek.

Catiyi cadir yapacak olan yandan dikmeler yapip 10 cm kadar uzerine sera naylonu cekerse hem branda omru uzar hem de aradaki bosluk nedeniyle sicak ve soguk gecirimi az olur, yani cift kat cati olur.

Sandvic panel yapmak isteyen olursa, hurda insaat malzemesi satanlara baksin, uctebir fiyatina bulabilir, pazarlikla satiyorlar.Internette arayin cok var.

Catiyi cadir yapacak olan yandan dikmeler yapip 10 cm kadar uzerine sera naylonu cekerse hem branda omru uzar hem de aradaki bosluk nedeniyle sicak ve soguk gecirimi az olur, yani cift kat cati olur.

Sandvic panel yapmak isteyen olursa, hurda insaat malzemesi satanlara baksin, uctebir fiyatina bulabilir, pazarlikla satiyorlar.Internette arayin cok var.
Abi 900 m2 ahir icin çok ciddi çelik gider gibi gözükuyor. Bu işe ne dersin?

Yapilacak celik konstruksyon yerin kar yagis durumu, hakim ruzgar siddeti ve gunduz-gece isi farkina gire degisir. Arazide tas varsa toplayip tas duvar yapip sivamak iyi olur, sen yikilan eski istasyon binasi gordun mu ? Bizim cografya icin en iyi insaat o, tarladaki tasi topla getir iki usta yapsin tas duvari. Uste cikintilari yap profilleri at. Sanirim ucuza cikar. Tas duvar icin cok cok az demir gider. Profilleri hesapli alabilirsen sandvic panel uzun vadede ucuza gelir. http://ticiz.com/p932550-2el-sandvic-panel.html Bu link var mesela, heryerde var fiyat yarisindan aza geliyor, siki pazarlikla neredeyse uctebirine alinir. Altina kutu profil lazim, artik sansina kaca alabilirsin bilemem. Ama ahirin yan duvarlari tas orme olsa ucuza gelir, heryerde ustasi iscisi var, goturu verebilirsin.

Abiler bu ciftligin maliyeti sizce ne kadardir? Yapanlar 500 bin diyor da bana fazla geldi isin aslı. Çatı biraz fazla lüks gibi gözüküyor. Sizce öyle mi? 50 baş sağmal. FB_IMG_1521494763921.jpgFB_IMG_1521494784767.jpgFB_IMG_1521494856676.jpg

Abiler bu ciftligin maliyeti sizce ne kadardir? Yapanlar 500 bin diyor da bana fazla geldi isin aslı. Çatı biraz fazla lüks gibi gözüküyor. Sizce öyle mi? 50 baş sağmal.Ekli dosyayı görüntüle 24766Ekli dosyayı görüntüle 24767Ekli dosyayı görüntüle 24768
Kandemir bir ahır yapamadin gittin sende bakıyorum çoğu konuda sen varsın neredeyse maliyet önemli tabiki ama bu şekilde yapilabilecek kompost sistemden sonra yapilabilcek en iyi ahir tipi gezinti alani da var sen paradan haber ver 😀

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06