• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Ahır temizliği

Katılım
13.12.2012
Mesajlar
225
Konum
aydın

Arkadaşla merhaba, özellikle tecrübeli arkadaşlara ya da bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak. Damımızda hayvanların gezinti alanı toprak ve dağ kenarı olduğu için aşağı doğru eğimli. Bu nedenle yaklaşık olarak 60-70 cm su birikintisi oluyor. Sürekli yağmur olduğunda da kış olduğu için bu suyu tahliye etmemiz gerekiyor. Bunu kirli su pompalarıyla halledebilir miyiz. Su biraz çamurlu ama çok fazla değil. Ya da nasıl bir teşkilatla bu suyu tahliye edebiliriz?
 
Katılım
17.10.2010
Mesajlar
7,864
Konum
Çanakkale - Biga KARABİGA kasabası

Ynt: Ahır temizliği

Betonsuz zeminde foseptik pompası ile basılacak atığı ayırmak zor, gerekirse modern işletmelerde ızgara ve kanal sayesinde gübrenin suyu ayrılabiliyor

Ancak kendin bir teşkilat uydurup gene foseptik pomsı ile basabilirsin , yada vidanjör tank ile çekip tarlana atabilirsin ama toprak zeminde zor çamurla gübreyi ayırmak suyunu ayırmak çok zor bence.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt