Ahırımda fareler var nasıl yok edebilirim

İneklere yem vermiyorum meray a salıyorum fakat evde buzaklara yem verirken hep fare pisliği oluyor yemlerin içinde kepeği silip süpüürüp pisliyorlar buzaklara hiçbişe kalmıyor napabilirim kesin çözüm nedir zehir alıyorum yine çıkıyorlar zehri heryeere de koyamıyorum buzaklar ve tavuk hindiler yüzünden?

İneklere yem vermiyorum meray a salıyorum fakat evde buzaklara yem verirken hep fare pisliği oluyor yemlerin içinde kepeği silip süpüürüp pisliyorlar buzaklara hiçbişe kalmıyor napabilirim kesin çözüm nedir zehir alıyorum yine çıkıyorlar zehri heryeere de koyamıyorum buzaklar ve tavuk hindiler yüzünden?
Hindi ve tavukları birkaç gün çıkarmayıp 90sp isimli tarım ilaciyla zehirli yem hazırlarsanız yüksek oranda başarı elde edersiniz.Zehirli yemi tüketen her canlı ölür o yüzden dikkatli kullanmak lazım

İlaç kullanmak istiyorsan Raid faresavar pelet yem var, daha önce kullandım çok etkili. Tavuklar yer mi emin değilim. Kuş yemiyor.

Fare ve yılana karşı keskin kokularda etkili oluyor.
Naftalin kullandım kokusu oldukça fare gelmiyor.
Son 1-2 senedir iğrenç kokusu olan fındık kurt ilacını da yarım litre pet şişenin içine biraz dökerek kapağını açık bırakıyorum. 1-2 senedir fare görmedim garajda depoda

Resimler ve ekler

• 0_org_zoom.jpg
    0_org_zoom.jpg
    46.1 KB · Görüntüleme: 10
1650018081182.png

bu resimdeki gibi istasyon edinin kapaklı olduğu için hayvanlar zehire ulaşamaz ama fareler afiyetle içine girip zehri yiyorlar,biz ahırda bunlardan kullanıyoruz memnunuz 15 günde 1 içini açıp zehir bittimi diye kontrol edin.bakliyat satışı yaptığımız açık bir depoda çalışıyorum.işyerindede bunlardan kullanıyoruz düzenli kontrol ederseniz gözle görülür bir azalma olacaktır,

çare kedi...
3-5 kedi salıp, sonucu bekleyin...:)

arpaya geliyordur...
arpa varsa, arpayı uzaklaştırın...

yemlere artık arpa katmıyordur fabrikalar, diyordum...
yanıldım...

zehir tehlikeli kullanmayın....

Son düzenleme:
Buzağı yemini kapaklı varil içine koyup kapağını açıp kapatarak kullanabilirsiniz.
Naftalin ve nane kokusuna fare gelmez.
Kedi temiz hayvandır, kedi kokusuna da fare gelmez.
Zehir kullanılması iyi olmaz.
Elektrik kablolarını dışı metal olanlardan kullanmalısınız.
Kabloları kemirirlerse olumsuz sonuçlar çıkabiliyor.

250gr kırık tritikale 250gr kırık mısır 500gr alçı güzelce karıştırın geçiş güzergahlarında dökün( mısır ve tritikaleyi 1mm elek ile kiriyorum neredeyse un gibi oluyor). Çıplak eliniz ile karıştırmayın elinize poşet geçirip karıştırın. Kokunuzu almasın. Yanına da bir kap ile su koyun sonucu izleyin bana dua edin :) kedi yavrusu kadar fareler iki üç günde seyreldi. Bu karışımı fareler bitsede devamlı koyun. Malum çok hızlı cogaliyorlar. Zehir ben de kullanmak istemedim hem kediler için sıkıntılı hemde koyun ve kuzular için. Kışlanın makaslarını otobana cevirmislerdi. 2 günde tek tük kaldılar. Önümüz yaz tek sıkıntı öldükleri yerde kokuşmaları olacak.

• Beğen
Tepkiler: filizma