• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Almanya'da 'Gmail'ler kesik

Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0İnternette devleştikçe devleşen Google, bu kez küçük ama sağlam bir engele takıldı. E-posta servisini başlattığı 2004 yılında Gmail adını Avrupa çapında kendine tescil ettirmek isteyen şirketin talebi, ismi kendi kargo servisi için kullanan Daniel Giersch ' in daha önce davrandığı gerekçesiyle reddedilmişti. Google, iki ismin karışmayacak derecede benzediğini iddia etti, hatta 250 bin doları bastırıp isim haklarını Giersch ' den satın almak istedi, ama Giersch yanaşmadı. Sonunda mahkemeye taşınan çekinme, Google ' ın aleyhinde sonuçlandı. Alman internet kullanıcıları artık 'gmail.com' uzantılı e-posta hesabı kullanamayacak. Hatta, giriş için bile 'mail.google.com' şeklindeki adresi kullanmak zorundalar.
Google bundan 15 ay önce de İngiltere ' de benzer bir durumla karşılaşmış, G-mail adının Independent Internatioal Investment Research isimli kurum tarafından kullanıldığını öğrenmişti. Ancak, iki kurum mahkemeye gitmektense kendi aralarında anlaşmış, Google fazla ısrar etmeyerek İngiliz kullanıcılara 'googlemail.com' uzantılı e-posta hesapları açmaya başlamıştı.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt