ALTAY CEVIZI

Değerli trakklup üyeleri, Altay cevizi hakkında bilgi topluyorum, nasıl, nereye, ne zaman, hangi rakımlara, ne şekilde aşılı mı,asisiz mi, fidan temini, verimi, bakımı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim, bizzat yetiştiren, üreten veya akademik bilgisi olan varsa daha iyi olur.

Değerli trakklup üyeleri, Altay cevizi hakkında bilgi topluyorum, nasıl, nereye, ne zaman, hangi rakımlara, ne şekilde aşılı mı,asisiz mi, fidan temini, verimi, bakımı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim, bizzat yetiştiren, üreten veya akademik bilgisi olan varsa daha iyi olur.
Biraz araştırdım, satanlar çok iyi diyor, ekenler maduruz diyor, acaba ekilen yer mi yanlış bakımı mı yanlış bir istişare yapalım dedim

Altay cevizi diye bir ceviz yoktur. Ellerindeki sertifika çöğür anaç sertifikasıdır. O size gösterdikleri resimlere sakın inanmayın. Bu cins ile oluşturulan bahçe sahiplerinin hepsi mağdur olmuştur ve yıllar sonra başka çeşitlere aşılama yapmak zorunda kalmıştır ağaçlarını. Daha detaylı araştırma yapmak isterseniz facebook da ceviz yetiştiricileri birliği isimli gruba üye olup, Altay diye aratırsanız sonuçları görürsünüz.