Altın çilek zora düştü

18.03.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 17.03.2014-22:24

Altın çilek zora düştü
Mersin’in Silifke ilçesinde deneme üretiminin başarıyla sonuçlanmasının ardından yaygınlaşan altın çilek, eski ilgiyi görmüyor

MERSİN AA

Altın çilek, geçmiş yıllarda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da satın almasıyla adından sıkça söz ettirmişti. İlk yıllarda maliyetinin düşük, fiyatının yüksek olması nedeniyle çiftçiler tarafından alternatif ürün olarak tercih edilen altın çilek, eski günlerini arar oldu.

İlçede önceki yıllarda 70 dönüme kadar çıkan üretim alanı, bu yıl bir çiftçi tarafından ekilen bir dönüme kadar geriledi. Silifke Ziraat Odası Başkanı Mahire Can, altın çileğin pazarlama sorunu yaşadığını belirtti.

Kilosu 20 TL’den satışa çıktı
Can altın çilek içerikli zayıflama haplarının neden olduğu olumsuz durumların da ürüne ilgiyi azalttığını anlattı. Atayurt beldesindeki bir dönüm serada altın çilek üreten çiftçi Resul Saygılı ise kilosunu 20 liradan sattığı ürünün manavlarda yerini aldığını söyledi.
 

Benzer Konular

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt