Ankara Büyükşehir Belediyesinden %75 Hibeli Sebze Fidesi Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle hibeli tohum başvurularınıbaskenttarim.ankara.bel.trsitesinden almaktaydı. Teknik nedenlerden ötürü domates ve biber fidesi için başvuruyu zamanında yapamayan üreticilere yüz yüze başvuru imkanı tanındı. Buğday tohumu için de online başvurular açıldı, onu da başka bir konuda detaylı anlatabiliriz.

Bu yıl ki dağıtılacak 8 milyon kilogram buğday tohumu, 150 bin kilogram yonca tohumu, 120 bin kilogram mısır tohumu başvuruları sona erdi ve ancak duyuru sitesini yeni keşfettiğimizden malesef bunu haberleştiremedik. Bundan sonra daha aktif paylaşacağımıza emin olabilirsiniz.

Yüz yüze başvurular ilk Ayaş ilçesinde başladı. %75 hibeli, %25 çiftçi katkı paylı başvurulara katılan üreticiler basın mensuplarına; fide desteğinden geçen sene de yararlandıklarını, güzel verim elde ettiklerini ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a teşekkürlerini ilettiler.

Beypazarı, Çubuk ve Kahramankazan ilçelerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezleri ve AYKOME adreslerinde 23,24 ve 25 Mart tarihlerinde başvurular alınmaya devam edecek.

5 Nisan tarihinden itibaren de diğer ilçelerde sebze fidesi başvuru taleplerini yüz yüze almaya devam edilecek.

29 Mart ve Nisan ayının ilk haftası içinde çiftçilere yonca ve mısır tohumu dağıtımına başlayacak.
 

Resimler ve ekler

  • 1616342425478.png
    1616342425478.png
    2.1 MB · Görüntüleme: 7

Benzer Konular


Son Gönderiler