Anket - Gübresiz Ekim ?..

Gübreye yapılan zamlardan sonra, buğday ekiminde gübre kullanımıyla ilgili;

• Gübresiz ekim yapacağım

Kullanılan: 16 14.5%
  • Yarı yarıya az gübre kullanacağım

Kullanılan: 46 41.8%
  • Tam miktarda gübre kullanacağım

Kullanılan: 48 43.6%

• Kullanılan toplam oy
    110
  • Anket kapatılmış .
Hayvan gübresi döktürecez o da pahalı 10 teker kucuk kasa hafriyat kamyonu 6 tonluk remorktan biraz fazla dolduruyolar ona da 600 lira fiyat istiyolar
Katı gübre iyi ama çiftlikler sıvı hayvan gübresinin elinde kalmışlar onu kulllandanızda olur. Ben burda babamın arkadaşıyla anlaştım ,10 tonluk sıvı gübre tankı da var gel istediğin kadar götür dedi yeterli boşalsın dedi

Şuan Anketin görüntülenme sayısı 301,
Kullanılan toplam oy sayısı sadece 23,

Değerli abilerim, ablalarım kardeşlerim, kimin nereye oy kullandığını görmüyoruz. Sadece sonuçlar değişiyor.

Gönül rahatlığıyla oy kullanınız.

Sonuçlar belki birilerinin dikkatini çeker de bazı gelişmeler olur belki. Desteğinizi bekliyorum.

Anket iyi guzel de sonuçlar hep aynı
Ne değişti ki ? Değişeceği de yok zaten bu saaten sonra bu fiyatlar düşmez arkadaşlar.Bu ülkede fiyatı yükselen hiç-bir şey geriye dönmez.
Tüm dünyada tarıma müdahale ediyorlar. Avrupa da gübre fiyatları yükselirken bizde imkansız düşmez.tarimi bizim elimizden alacaklar.Bu besbelli ortada.istedigimiz kadar yazalım çizelim.
Bu dünya da bu sektörde belkide son nesilleriz biz elleri toprakla yoğrulan .
Rabbim hepimize yar ve yardım etsin.
.AMİN.

Tarimi elinden almayacaklar, buyuk metrajda tarla ekimini belki alirlar. Birkac dekar sera Ile sebze uretimini alamazlar. Tek mesele malini nihai pazara, musteriye ulastirabilmen. Yani malini pazarda satabilmen, herkes icin uygun olmayabilir, mumkunse baslamak lazim.
Iyimser olduğunu düşünüyorum, hadi diyelim farkli yöntem, araç ve zorlamalarla tarla tarımını elimizden alanlar dedigin birkaç dönümlük değil 500 mt lik üretim alanina bile tahammül etmez.Bir yasal duzenleme yeter,uretsen bile sattirmazlar mevzu halk sağlığı derler...Hatta bildigim kadariyla bugün bile perakende süt işinde yasal duzenlemeler tamam ama uygulama için uygun ortam beklendiğini biliyoruz.Sattirmayacaklar hocam,sermaye öyle istiyor, köyler mahalle oldu yaptirmayacaklar mevzu halk sağlığı...

Kotumserlikten birsey cikmaz. Enbuyuk salca ureticisi G.Antep'te pazarda salca satarak baslamis. Bursa'da ki tursucularin hepsi evde imalatla baslamis. Hele sen bir seyin ucundan tut, ufak ufak gelisir.
O zaman bizleri 3 ,5 dk dan baslayan zorlu calismalar ve devaminda başarı hikayeleri bekliyor...
Sorun degil,gubre pahalı fabrika kuralım.
Rahatladim neyse...

Şuan Anketin görüntülenme sayısı 301,
Kullanılan toplam oy sayısı sadece 23,

Değerli abilerim, ablalarım kardeşlerim, kimin nereye oy kullandığını görmüyoruz. Sadece sonuçlar değişiyor.

Gönül rahatlığıyla oy kullanınız.

Sonuçlar belki birilerinin dikkatini çeker de bazı gelişmeler olur belki. Desteğinizi bekliyorum.
Birilerinin dikkatini çekip bir gelişme olacağına dair umudunuzun olması güzel
Ben o belkiyi çoktan gömdüm

O zaman bizleri 3 ,5 dk dan baslayan zorlu calismalar ve devaminda başarı hikayeleri bekliyor...
Sorun degil,gubre pahalı fabrika kuralım.
Rahatladim neyse...
Güldürdün beni abi iyi düşünüyorda arkadaş o işin parasinin bereketi yok niyeyse o para birikmiyor ben hesaplasam bostan dan kazandığımı o para cepte yok yada ben çok savurganim

Güldürdün beni abi iyi düşünüyorda arkadaş o işin parasinin bereketi yok niyeyse o para birikmiyor ben hesaplasam bostan dan kazandığımı o para cepte yok yada ben çok savurganim
Valla kardeşim bende gülüyorum bu aralar ama kendime...
Bu arada seneye bende bir bostan edeyim diyorum sonra vazcayiyorum,sonra bi daha düşünüyorum, Allah kerim....

Valla kardeşim bende gülüyorum bu aralar ama kendime...
Bu arada seneye bende bir bostan edeyim diyorum sonra vazcayiyorum,sonra bi daha düşünüyorum, Allah kerim....
Aslında güzel birşey .
Pazarda al aşağı ver yukarı bir TL için mucadele veriyorsun 10 kg mal alıyor adam 10 TL eder . Sonra düşünüyorum altı üstü 10 TL ben bunun için mi uğraştım diyor insan .
Yaparsanda iyi yap kalite yetiştir rahat gider mal