(Anket) Ziraat Odaları Kapatılsın mı?

Ziraat Odaları kapatılsın mı?

• Evet kapatılsın, bir işe yaramazlar.

Kullanılan: 28 54.9%
  • Hayır kapatılmasın, böyle devam etsinler.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Reform yapılarak güncellensinler, işçi memur sendikaları gibi Hükümetle pazarlık yapma hakkı olsun.

Kullanılan: 21 41.2%
  • Diğer (Lütfen yorum yazıp açıklama yapınız)

Kullanılan: 2 3.9%

• Kullanılan toplam oy
    51
  • Anket kapatılmış .
Bu yılın Haziran ayında bir değişiklik yapılmış

Bu değişikliğe göre Ziraat odaları üyelerinden aidat olarak o yılın asgari ücretinin yüzde 5 inden daha fazla üyelik aidatı alma yetkileri yok.

Ziraat odasına verdiğimiz aidatları kontrol etmekte fayda var, yönetmeliğe göre o yıl belirlenen 1 aylık asgari ücretin yüzde 5 inden fazlasını yıllık aidat ücreti olarak isterlerse , üye olarak buna itiraz etmek lazım diye düşünüyorum.

1666688966645.png

Diyelimki 2023 yılı asgari ücreti aylık bürt olarak 10 bin lira olarak belirlendi, ziraat odası benden bu rakamın yüzde 1 inden az aidat alamayacak, fakat en fazla yüzde 5 i kadar yıllık aidat alabilecek, bu durumda 10 bin liranın yüzde 5 i 500 TL yapar, bu rakamdan fazla aidat alamaz, tabi 100 Tl nin altında bir aidat ücretide alamaz şeklinde anlıyorum olayı.

Bakalım asgari ücret ne olacak 2023 yılında, aidatlar ne belirlenecek göreceğiz,

Yukarıda bahsettiğim değişiklik 2023 yılı 1 ocak tarihnden itibaren yürürlükte olacakmış.

Ziraat odaları Çiftlikten başka bişey değil, habere bakılırsa çiftliğin hiçbir işe yaramazları sürekli keseri kendilerine nasıl yontacağının hesabı yaparak, yine kendilerine çalışmakta, çiftçinin yaraına bir iş yapılmamakta.

O zaman kapatılsın artık.

• Beğen
Tepkiler: zeki özcan
Kesinlikle kapatılmalı ne ıçin kurulup ne ise yaradığını bilen yok
Ben 44 yaşındayım bir faydasını görmedim.
Sözde çiftci için sivil kuruluş ama çiftcinin menfaatine çalışan ziraat odası az sayıdadır.
Benim gördüğüm ziraat odası başkanı ve yönetimde olanlara sadece silah taşıma ruhsatı almakda faydası var. Bizim burada çiftcilikle alakası olmayan kişi ler oda yönetiminde asil delege üye neyse oldular sırf silah taşıma ruhsatı alabilmek için.
Yani anlatmak istediğim bu ziraat odası sırf bu işe yarıyor. Ondan sonra çiftciye bi parazitden başka birşey deyil.

Artık çksler internet ortamında yapılabiliyor sorun olursada veya tarla ekleme ürün değişikliği gibi durumlarda tarım il ilçe müdürlükleride hallediyor ziraat odasına gerek kalmıyor.Ama hala kapatmıyorlar oda yönetimi çiftçinin sırtından bedava geçiniyor.Ama bizim ülkemizde maalesef durum böyle ziraat odalarını kapatsan damızlık birlikleri ,süt birlikleri var onlarda ziraat odası gibi çiftçiden geçinen parazitler.

• Beğen
Tepkiler: filizma