Antalya/Demre-Köşkerler Köyü Domates Seralarım'dan Bi Kaç Kare

Ynt: Antalya/Demre-Köşkerler Köyü Domates Seralarım'dan Bi Kaç Kare

kardeş bunlar omru ne kadar yanı domatesın ?? bunlar topladınız ya yenıden çıçeklenıyor mu ??? yanı bı kere ektın mı ne kadar sure gıdıyor bu fidanlar...

bu sera 6 eylül 2012de dikildi 20 hazirana kadar devam eder fakat ben her yıl 15 mayıs dedimi kafasını kesip üzerindeki meyveyi alıyorum ve söküyorum para etmiyor mayıstan sonra :)

şubattan sonraki dönemde 15-20 günde bir toplanır ocağa kadar olan dönemde gübrelemeye bağlı olarak 20 ila30 gün arasında değişir hasat aralığı

54_lift_o_matic link=topic=60533.msg709034#msg709034 date=1361826798' Alıntı:
tşkler bılgılendırdıgın ıcın kardesım pekı sadece domates mı ekıyorsunzu başkaa Ne ekıyorsunuz mesela..?

benim 7.5 dekar çrtü altı yerim var hepsine domates ektim bu yıl geçen yıl 2 dekar macar biberi 3 dekar salatalık 2.5 dekarda jalapon biberi ekmiştim kısaca şöyle söyleyeyim bizim burada sebze çeşitlerinde dikipte olmayacak bişey yok ne dikersen oluyor pra ediyor etmiyor orası farklı

kubilay07 link=topic=60533.msg709044#msg709044 date=1361827006' Alıntı:
benim 7.5 dekar çrtü altı yerim var hepsine domates ektim bu yıl geçen yıl 2 dekar macar biberi 3 dekar salatalık 2.5 dekarda jalapon biberi ekmiştim kısaca şöyle söyleyeyim bizim burada sebze çeşitlerinde dikipte olmayacak bişey yok ne dikersen oluyor pra ediyor etmiyor orası farklı

çrtü ne Anlamadım..Allah daha fazla versın kardeş..

örtü altı yazmak istemiştim klavye yanlış basmış :) cümlemize :)

tümosan 8095 link=topic=60533.msg709057#msg709057 date=1361827344' Alıntı:
bereketi bol hasatlar .kubilay bey.güzel paylaşım.
mevlam emeklerinizin karşılığını misliyle versin .inşallah.

teşekkür ederim :) cümlemizin inşallah :)

paylaşım için tesekurler demrede benim tanıdığım bi hal çi var yazın bizim burdan domates ve kavun alıyor cankaradağ şuan demreden domates yapıyor istanbul b.paşa haline tanıyormusun.?

Bereketli olsun bize uzak bir iş anca bahçede üç beş karık oluyo onlardan alıp alıp yiyoz açıkçası pek sevmem ben sebze işini :)

ibrahim_11 link=topic=60533.msg709152#msg709152 date=1361830710' Alıntı:
paylaşım için tesekurler demrede benim tanıdığım bi hal çi var yazın bizim burdan domates ve kavun alıyor cankaradağ şuan demreden domates yapıyor istanbul b.paşa haline tanıyormusun.?

rica ederim :) cankaradağ tüccarlık yapıyor burda komisyonculuk yapmıyor bir iki defa komisyoncum malımı oraya satmıştı fakat ürünlerim kalite düşüşü yapınca anlaşamadık onlarla artık benim ürünlerimi almıyorlar :)

Çağrı link=topic=60533.msg709154#msg709154 date=1361830882' Alıntı:
Bereketli olsun bize uzak bir iş anca bahçede üç beş karık oluyo onlardan alıp alıp yiyoz açıkçası pek sevmem ben sebze işini :)

teşekkürler çağrı :) tarladan çok daha fazla kazandıryor :) sen tarlada 100 dekar yer işlerken ben 10 dekar sera yapsam aynı parayı kazanırız tarlada insan işçiliği yok öyle bi güzelliği var :) seranın yatırım maliyeti düşük bugün elmalı ovası taraflarındaydım artık bu tarfalarda sercılığa doğru dönüş var yazlık sebze için elma bahçesini söküp sera yapıyorlar bende dahil :)

kubilay07 link=topic=60533.msg708963#msg708963 date=1361823575' Alıntı:
saolasın okan :) hangi firmmadan almayı düşünüyosun arıyı? koppertten düşünüyor isen duopol adında bahçe için geliştirilen kovanları var ben kullanmadım ama seradakiler gibi ise şiddetle öneririm piyasadaki en kaliteli firma benim aldığım kovanın tanesi 160 tl civarı :)
ben daha karar vermedim nerden alacağımı.... bide bu arılar normal arılar gibi olmuyo demi mesela mildiyo ilacından filan ölürler mi???

tavaslı_okan link=topic=60533.msg709575#msg709575 date=1361902849' Alıntı:
ben daha karar vermedim nerden alacağımı.... bide bu arılar normal arılar gibi olmuyo demi mesela mildiyo ilacından filan ölürler mi???

arılar için her ilacın belli bir süresi var örneğin deltharin,jetsis,decis,agrimec ve benzeri ilaçlar yaptığın zaman en az 1-2 gün kapatıp bahçeden çıkartacaksın kovanları zaten bahçede kullanım için çok seçeneğin yok 'biobest' kullanıcaksın yada 'koppert' firmasından diğer firmalar sadece sebzede kullanım için arı üretiyorlar bildiğim kadarıyla ben serada 2 ayda bir değiştiriyorum çünkü kraliçe arıları ölüyor ve kovan çalışmayıp ölüyor tamamen yavrulatıp çoğaltma imkanın yok normal kovanlar gibi :)

http://www.koppert.com.tr/yazi.php?id=33&sayfa=meyve-urunleri işte koppert firmasının ürettiği arıların kullanıldığı meyveler daha detaylı bilgi alman için görüşmelisin bir yetkili ile :)

rocky link=topic=60533.msg709583#msg709583 date=1361903185' Alıntı:
Bereketli olsun bilader. Sel felaketinden zarar fazla yoktur inşallah :S Şuan iyi güzel herşey maşallah.

teşekkürler bilader :) seralarımda sel zararı yok çok şükür fakat nar bahçemde 50 ağacım kayıp o kadarda olur milletin zararının yanında hiç bişey :) evet artık düzeldi aralık-ocak döneminde bayağı bi bozulmuştu soğuklardan ve karakış etkisinden dolayı :)