ARAÇLARDA OTOMATİK ZİNCİR !!!!!

Ynt: ARAÇLARDA OTOMATİK ZİNCİR !!!!!

şerefli1 link=topic=53636.msg561021#msg561021 date=1331565527' Alıntı:
muhalefet olan yoktur.
nasıl 50 cm karda hiç bir şey yürümezmiş biz o zaman sivasın köyünde ilçeye nasıl gidiyoz yürümezdise bilmeden konuşuyon
sizin 50cm başka ozaman..

şerefli1 link=topic=53636.msg561034#msg561034 date=1331566388' Alıntı:
gel misafirimiz ol kardeş hem yerinde görmüş olursun
50cm karda kartalın lastiğinin boyu kadar yükseklik olur..
ISSIZADAM link=topic=53636.msg561029#msg561029 date=1331566031' Alıntı:
BİRAZ İNTERNETTE TAKILIN FORUMDA OT GİBİ YAŞAMAYIN....
o araçların o boydaki çamurda suda gezdiğinide biliyoruz biz attığın videoda zincir var renoda..kimin nasıl yaşadığı belli olmaz..

Çağrı link=topic=53636.msg561023#msg561023 date=1331565648' Alıntı:
50 cmde yolları hiç açmadan hangi araba gidiyor acaba ben de merak ettim
Altı yüksek, minibüs tipi, connect tipi, arabalar zincir vurursan gidebilir. Yoksa traktör iş makinası gibi araçlardan başkası gitmez. Şimdi bizim hyundai minibüse zincir vursak köye kadar 50 cm karda yara yara gider. Ama birde yolda kalma ihtimali var, mahsur kalma ihtimali var. En geç 2 gün içerisinde köyümüz yolları açılır. Çünkü köyden sivas merkeze liseliler geliyor :D

anayurtlu 3105d link=topic=53636.msg561045#msg561045 date=1331567104' Alıntı:
50cm karda kartalın lastiğinin boyu kadar yükseklik olur.. o araçların o boydaki çamurda suda gezdiğinide biliyoruz biz attığın videoda zincir var renoda..kimin nasıl yaşadığı belli olmaz..

olsun fark etmez kar lastiği takılı olduğu zaman kartalın arkasına iki tanede yem çuvalı koyduğun zaman traktör gibi basıp gidiyor banamısın demiyor yoksa her gün kar yağıyor biz ihtiyaçlarımızı nasıl karşılıyacağız köyde yaşıyoruz hiç ihtiyacın olmasa hastane işi çıkıyor

şerefli1 link=topic=53636.msg561069#msg561069 date=1331568399' Alıntı:
tartışmıyoz sami abi zincir işe yararmı yaramazmı onu çözemedik sivasta yaramz istanbulda yarar :)
zincirin nerede nasıl kullanıldığı videolarda belli zaten

Kar yağmayan memlekette yaşasak tamam da fazla abartmayalım :) reno iki dönmüş zincirle karda hemen dağ tepe aşmış gibi heyecan yapmışsınız sakin olun :) bizim 50 cmle sizlerin 50 cm aynıysa biraz zor gider binek arabalar kusura bakmayın.Bir de binek araba tabirini bilmeyenler olabilir aramızda pikapların videolarını falan atmışlar da :)

Zaten videoyu doğru düzgün izleseniz özellikle buzlu kaba karlı değil çiğnek yerler için düşünülmüş birşey olduğu anlaşılır

Çağrı link=topic=53636.msg561522#msg561522 date=1331585256' Alıntı:
Kar yağmayan memlekette yaşasak tamam da fazla abartmayalım :) reno iki dönmüş zincirle karda hemen dağ tepe aşmış gibi heyecan yapmışsınız sakin olun :) bizim 50 cmle sizlerin 50 cm aynıysa biraz zor gider binek arabalar kusura bakmayın.Bir de binek araba tabirini bilmeyenler olabilir aramızda pikapların videolarını falan atmışlar da :)

Zaten videoyu doğru düzgün izleseniz özellikle buzlu kaba karlı değil çiğnek yerler için düşünülmüş birşey olduğu anlaşılır
aynen bende zaten öyle demiştim buzlu yolda işe yarar diye ama tartışmaya neden oldu anlayamadım zaten

Şöyle bir şey var. Senin araban istediği kadar güçlü olsun. Araba karda asılı kaldı mı iş biter :D Ne gerek var tartışmaya :) Ben zincir takıpta karda kalanlarıda gördüm. Bir yerden sonra arabada gidemiyo.