Arjantinli çiftçi vergi artışına karşı yeniden sokağa çıkacak

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta


Arjantin ' de tarım ürünleri ihracat vergilerinin artırılmasına karşı çıkan çiftçiler, tahıl ürünleri ihracatı ve et satışlarını yeniden durdurmaya hazırlanıyor. Mart ayında ihracat vergisinde yapılan yüzde 40 ' lık zammın ardından haftalarca süren protestoların ikinci ayağının 28 Mayıs ila 2 Haziran arasında gerçekleşeceği belirtildi. Ülkenin dört büyük çiftçi grubundan biri olan Arjantin Kırsal Federasyonu Başkanı Mario Llambias, hükümetin çiftçilerle diyaloğun başlamasını reddetmesi üzerine ülkedeki bütün üreticilere protesto önlemlerini yeniden başlatma çağrısında bulunduklarını söyledi. Arjantin ' de hükümetin soya fasulyesi ve ayçiçeği tohumu ihracatı vergilerini artırması nedeniyle 2 aydan fazladır çiftçiler ile hükümet arasında süren gerilimin bu son protestolarla yeni bir döneme gireceği düşünülüyor. Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez hükümetinin, Mart ayında birçok tahıl ürününde ihracat vergisini yüzde 40 ' tan fazla artırması, haftalarca süren gıda sıkıntısı ve ülke çapında protestolara yol açmıştı. Çiftçiler 11 Mart ' tan itibaren biri üç hafta diğeri iki hafta olmak üzere iki kez greve gitmişti.

Arjantin ' de tarım ürünleri ihracat vergilerinin artırılmasına karşı çıkan çiftçiler, tahıl ürünleri ihracatı ve et satışlarını yeniden durdurmaya hazı...
 
Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta
Ynt: Arjantinli çiftçi vergi artışına karşı yeniden sokağa çıkacak

helal olsun adamlara be
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt