Arkadaşlar 106s fendt hakkında acil kullanıcı yorumları ve bazı bilgiler lazım..

arkadaslar düşes bi 106s turbomatik buldum 75 model 1000 kusur saatde bunlar kaç vites hızı nasıl ford 3610 kadar hız yaparmi ? Merak ettiğim bunlar nasip olursa almayı düşünüyoruz... 7 ileri 4 takviye olduğu doğru mu

Ynt: Arkadaşlar 106s fendt hakkında acil kullanıcı yorumları ve bazı bilgiler lazım..

vale link=topic=46235.msg437520#msg437520 date=1314252475' Alıntı:
kaç model ,bence hemen al çünkü ford 3610 dan iyi olduğu kesin ,
ford 3610 dan çok memnunm deil 106 lik 309 alsakda fordun yeri ayrı satmaz dedem 75 model turbomatik serisi traktör resimlerini çekmedim netde ilanı olması lazım bizim buranın traktörü

Ynt: Arkadaşlar 106s fendt hakkında acil kullanıcı yorumları ve bazı bilgiler lazım..

fordun yerini fazlasıyla doldurur merak etme temizse kaçırma derim ben anlş-*s

Arkadaslar dün cumadan sonra gittim baktım makinaya gayet temiz kullanmışlar çok memnun kaldım 3 14 pulluğu kullanıyormuş sahibi motoru sıkmadan kullanmış gayet de güzel çekiyormuş önu kesinlikle dikmezmis havaya... tekerleri kabak onlar sorun değil tek sıkıntısı noterden satışı yok hipotekli araç o yüzden bu kadar düşük fiyata veriyor adam 3 yıla kalkıyormuş cezası o zaman fiyatı katlayıp satacak sanırım yada böyle alıcısı olursa verecek adam uzun yıllardan beridir bırakmış çiftçiliği zaten motor 1290 saatde herşeyi orjinal garaj traktörü tek tekerleri yaramazdi... Bizde vazcaydık işten .. Fendt bölümünün admini kilitleyebilr konuyu... Sizede çok teşekkür ederim arkadaslar..

Dqn link=topic=46235.msg437552#msg437552 date=1314263717' Alıntı:
Turbomatik şanzuman multipower gibi durmaa al :D
turbomatik şanzıman değillan o bunun hava kanalları egzoz manifoldunun yanından verilmiş hava basıncı yapıyor turbo etkisi yaratıyor motorda... Powerla bunun debriyaj sistemi benziyo bir birine rampada çekmediği yerde geri kaçırma riski yok kilitliyo kendini otomatik debriyaj var 7 ana vites 4 takviye multipowerden çok çok üstün bi sistem... Bi arkadaş 25000 saatde bi rekteve yediğini söyledi motoruda çok iyi çabuk gaz yiyor sesi az :) yakıtı benim ufak ford kadar yakıyor 3400 cc motoru var

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06

dolcevita link=topic=46235.msg438203#msg438203 date=1314442081' Alıntı:
75 model traktörü neden tercih ediyorsun
dedem traktörün yaşı olmaz der temiz kullan yağına suyuna dikkat et yeter der.. Bizim işlediğimiz yaptığımız iş ezici ağır iş yeni traktore o parayı vermem şahsen yeni başkadir tabiki ama o traktörü o vaziyette kullanamam içim el vermez çalı cirpi batıyor çiziyor kırıyor yeri geldiğinde

Black.Boyss.37 link=topic=46235.msg438206#msg438206 date=1314442380' Alıntı:
dedem traktörün yaşı olmaz der temiz kullan yağına suyuna dikkat et yeter der.. Bizim işlediğimiz yaptığımız iş ezici ağır iş yeni traktore o parayı vermem şahsen yeni başkadir tabiki ama o traktörü o vaziyette kullanamam içim el vermez çalı cirpi batıyor çiziyor kırıyor yeri geldiğinde
benim dedeme göre tam tersidir.zamanında 7740 ı çok aramış ama bayii ferguson al iyi motordur deyince ferguson almış.1 tane 3-4 yıllık 7740 bulmuşlar ama bizim dede almamış.alsaydı ekşp süper olurdu 7740-398 : ' (

Black.Boyss.37 link=topic=46235.msg438204#msg438204 date=1314442159' Alıntı:
turbomatik şanzıman değillan o bunun hava kanalları egzoz manifoldunun yanından verilmiş hava basıncı yapıyor turbo etkisi yaratıyor motorda... Powerla bunun debriyaj sistemi benziyo bir birine rampada çekmediği yerde geri kaçırma riski yok kilitliyo kendini otomatik debriyaj var 7 ana vites 4 takviye multipowerden çok çok üstün bi sistem... Bi arkadaş 25000 saatde bi rekteve yediğini söyledi motoruda çok iyi çabuk gaz yiyor sesi az :) yakıtı benim ufak ford kadar yakıyor 3400 cc motoru var
fendtin şimdiki haline aldanıpta eskisine iyiki karar vermemişsin yaygın traktör değil parça bulması düşündürücü güzel motor ama her yanı randımanlı değil ve fiat gibi dıştan cer var iyi olmuş böylesi kardeşim sen bak işine bu arada galeri falan kurcan galiba.....

Ahmet745 link=topic=46235.msg438344#msg438344 date=1314471226' Alıntı:
fendtin şimdiki haline aldanıpta eskisine iyiki karar vermemişsin yaygın traktör değil parça bulması düşündürücü güzel motor ama her yanı randımanlı değil ve fiat gibi dıştan cer var iyi olmuş böylesi kardeşim sen bak işine bu arada galeri falan kurcan galiba.....
gücüne göre güçlü traktör çok iş yapar fakat beni telaşlandıran bunların arka fiat gibi bizim 2 tane fiatımız vardı 1 lere dağıttımi düzen tutmuyordu onun için sıkıştırmazdık pek fazla.. Bu fendlerin en sıkıntılı yeri arka ve otomatik debriyaj sistemi parçası gercekden pahalı ama kral makina geçen gün mest etti beni kullanımı gercekden çok iyi fakat en azından 3610 kadar sıkıştırmaya gelmez ustaya da danıştim bugün nazik şekilde kullanacaksan çok iyi makina diyor ormana sokarsan basın beladan çıkmaz diyor ... Aman abi estağfurullah elimize temiz motor geçtiğinde ya kullanıyoz yada değerlendirip satıyoruz :)

arkadaşlar eski fendtleri parçası yok diye tercih etmiyorsanız size diyeceğim hiçbişey yok benki ardahanda oturuyorum doğunun en doğusu istediğim bütün parçaları bulabiliyorum siz nasıl bulamıyorsunuz ikincisi fendt 106s nin yaşıtı diğer traktörlerle kıyaslanmaz hepsini ezer dozer gibi birşey bu makina...

Posoflu rumuzlu arkadaşın hakkı var. Fendt ' in yedek parça bulunmaz diye birşey yok. İhtiyacınız olan parçaları stoklarımızdan tedarik ediyoruz. 102 - 103 - 106 dışındaki daha eski Fendtleriniz için dahi parça tedarik edebiliyoruz.

Parça konusunu çok düşünmenize gerek yok. Sizin gibi yağına, suyuna bakan filtrelerini kontrol eden Fendt traktör sahiplerinin parça ihtiyacı olmaz.

Satılamama durumu ve ruhsatın devredilememesi hoş bir durum değil. Bu zamanda ucuz ve temiz Fendt bulmak zor oluyor.

Selamlarımızla,

Can

Güveniş Ticaret
Fendt Traktörleri ve MWM Motorları Yedek Parçaları
Millet Caddesi no:168/a Şehremini - İstanbul
Tel : (212).5318972 - 525.66.72