Arkadaslar 4x4 traktorler zorlandigi zaman neden ziplamaya basliyo

https://youtu.be/NvDmNtyoqiM ahmet bak nasıl oluyor tls olunca komple kum tarla ve eğim çok dik şöyle söyleyim biçimde 1530 kaba olursa patinaja verebilir ve zerre çırpma yok
Abi tek kelime ile mükemmel alman yapmış bu yıl landini bizi tohumda perişan etti hoplamaktan bi hal olduk valla babam landini den o kadar menmun olmasına rağmen niyeti bozdu önünü uzattık oda fayda etmedi önümüzdeki yıllarda da böyle yaparsa kendini galerinin önünde bulacak...

biz de çok zıplıyoz şu su işini bi deneyelim öyle bir zıplamaki kabin olmasa üstünden atar durmayıncada zıplamayı kesmiyor. ama rampa çıkarken oluyor bende aşağıdan rampanın yarısına gelirken çiftçekerden alıyorum rampayı çıkıp tekrar çiftçekere takıyorum öyle daha rahat oluyor.

biz de çok zıplıyoz şu su işini bi deneyelim öyle bir zıplamaki kabin olmasa üstünden atar durmayıncada zıplamayı kesmiyor. ama rampa çıkarken oluyor bende aşağıdan rampanın yarısına gelirken çiftçekerden alıyorum rampayı çıkıp tekrar çiftçekere takıyorum öyle daha rahat oluyor.
Bizdede rampa da oluyor düzde problem yok tek çekere alıyoruz bu seferde patinaj li gidiyor