Arkadaşlar JD 5085M satıp Case İh FARMALL 115c almayı düşünüyorum

6 tane büyük ağırlık 300 kg 300 kg önde olacak ağırlıkta sıkıntı olmaz bence
Tarlada deneyin öyle alın yoksa yağmurdan kaçıp doluya tutulmayin. Farmal-C için iki konu açtım ve çokta beğendim ama aks aralığı 223.cm değilde 235.cm. olsaydı ve birde ağırlığı 4050.kg. değilde 4.900.kg. olsaydı daha iyi olurdu. Not:john deere in aks aralığı 217.cm. Yani daha kısa.

Fabrika çıkış verileri
Güç:115 hp
Silindir hacmi:3.4
Boş Ağırlık:3600 kg.
Aks Aralığı:223.cm
Gerçekte ya da zorlu arazi koşullarında olması gereken veriler
Silindir hacmi:4.5
Boş Ağırlık:4200 kg.
Aks Aralığı:235.cm
Birde bu açıdan bakmak gerekir yoksa 115 hp gucundeki bir makinenin neyi kompakt olacak.

Fabrika çıkış verileri
Silindir hacmi:3.4
Boş Ağırlık:3600 kg.
Aks Aralığı:223.cm
Gerçekte ya da zorlu arazi koşullarında olması gereken veriler
Silindir hacmi:4.5
Boş Ağırlık:4200 kg.
Aks Aralığı:235.cm
Birde bu açıdan bakmak gerekir yoksa 115 hp gucundeki bir makinenin neyi kompakt olacak.

Diğer özelliklere diyeceğim yok ama 4.5 litre motor hacmi fazla. Artık üreticiler düşük hacimli motorla yüksek güç üretmeye çalışıyorlar. Eskiden TL80A 4.5L motora sahipken şimdi T6.175 4.5L motora sahip.

Farmal 115c neden bu kadar hafif ki,4040kg 114hp gücündeki bi traktör için az değil mi?BU traktöre 5'li 14 inç helezon yaylı pulluk taksan traktör şahlanma yapmaz mı, bence ön tekerler yerden kesilir.

merak etme ben 5 li 14 inç döner turan pulluk taktım önleri yerden kesmesi için birden kalkman yada bayır çıkman gerekiyor :) şaka bir yana pulluk 1500 kg civarı idi düz 5 lide sorun yaşanmaz...yinede Tek eksiği öne ilave ağırlık başka bir eksiğini görmedim gayet kullanışlı bir motor...

Talha bizim köyde 2005 yılında 3 tane TL80A satın alındı 2 sini sattılar yakıtından çok şikayetçi oldular.bence o traktörlerde arka teker lere 18.4 30 onlere 11.2 24 kullanacaklarına 14.9 38 ve 12.4 24 kullanılmalıydı.ayrıca arka ağırlıklarını tamamen sökülmeliydı.

ön tarafın hafif olduğuna kullanıcı olarak bende katılıyorum
bende ağarlaştırmak için birşeyler yapmayı düşündüm
bayiye ilave ikitane orjinal ağırlık sordum tanesine 300 350 tl civarı dedi altı üstü 80kg yapıyor
bende öne tampon yaptırmayı düşünüyorum
ayrıca yetkili servis fabrikanın tekerleklere su basılmasına izin verdiğini söyledi

New holland t5.105 in fiyatı bayide en son sorduğumda 180 demişti sıkı bir pazarlıkla 170 binede alınır ve daha oturaklı bir makine buna göre yalnız farmall c de güzeldir okadarda kötü değil ön ağırlık sorunu çözüldükten sonra bir sıkıntı kalmaz.

New holland t5.105 in fiyatı bayide en son sorduğumda 180 demişti sıkı bir pazarlıkla 170 binede alınır ve daha oturaklı bir makine buna göre yalnız farmall c de güzeldir okadarda kötü değil ön ağırlık sorunu çözüldükten sonra bir sıkıntı kalmaz.

Abi kusura bakma ama burda 2015 ten kalma vae nh bayisi şu an landini oldu adam 180 milyar diyor pazarlık yapmıyor valla FARMALL C bana göre daha iyi

Bence çok yanlış bir seçim olir aldığın gün pişman olacagını garantinederim John Deere'nin üstün özellikleri sağlamlığını konforunu hiç bir taktörde bulamazssın.
Ben olsam 5105 M alırım çok tutuluyor Commonrail motor
Daha yeni cikmis bi seriyi ne zaman ogrendin iyi veya kotu yanini bu farmal c serileri yeni cikti ve gayette kaliteli makinaya benziyor ve de senin comman rail dedigin olay ondada var

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Talha bizim köyde 2005 yılında 3 tane TL80A satın alındı 2 sini sattılar yakıtından çok şikayetçi oldular.bence o traktörlerde arka teker lere 18.4 30 onlere 11.2 24 kullanacaklarına 14.9 38 ve 12.4 24 kullanılmalıydı.ayrıca arka ağırlıklarını tamamen sökülmeliydı.

Abi zaten TLA serisinde hantallığa bağlı yakıt sorunu var. T5000 serisinden için çok daha iyi diyorlar. İlk gelen TLA serileri yurt dışındaki gibi büyük geniş lastikli olduğu için baya şikayetçi olan olmuş sonradan ufaltmışlar. TL80A da lastik opsiyonu olabilir ama bildiğim kadarıyla T5040 ta 13.6R24 ve 16.9R34 lastik takılı.

Daha yeni cikmis bi seriyi ne zaman ogrendin iyi veya kotu yanini bu farmal c serileri yeni cikti ve gayette kaliteli makinaya benziyor ve de senin comman rail dedigin olay ondada var

Peki sen biliyormusun çok kaliylteli bir makinaya benziyor diyorsun.John Deere kendini kanıtlamış bir marka John deere ile caseyi bir mi tutuyorsun.

Peki sen biliyormusun çok kaliylteli bir makinaya benziyor diyorsun.John Deere kendini kanıtlamış bir marka John deere ile caseyi bir mi tutuyorsun.
Sen fanatiklik yapiyorsun oyle cevap veriyorsun casede koklu firma benim ne casem var ne jd im var adam eger bolgedeki bayisine geldiyse incelemesi lazim 2 sinide ben zaten jd kotu demedim

Bence çok yanlış bir seçim olir aldığın gün pişman olacagını garantinederim John Deere'nin üstün özellikleri sağlamlığını konforunu hiç bir taktörde bulamazssın.
Ben olsam 5105 M alırım çok tutuluyor Commonrail motor
bence hiç öyle düşünme benim farmall 115 c 5li 16 numara alplerin tozunu attırıyor tabii toprak sertliği farkı da olabilir ama hem yakıt hem dayanıklılık hem de güç açısından case ıh gibisini zor bulursun bence al çünkü john deere hem yakıt hem de ağırlık açısından sıkıntılı benim case 470 dekara yakın yer işliyor canavar gibi traktör alacaksan al sonra pişman olma kardeşim

bence hiç öyle düşünme benim farmall 115 c 5li 16 numara alplerin tozunu attırıyor tabii toprak sertliği farkı da olabilir ama hem yakıt hem dayanıklılık hem de güç açısından case ıh gibisini zor bulursun bence al çünkü john deere hem yakıt hem de ağırlık açısından sıkıntılı benim case 470 dekara yakın yer işliyor canavar gibi traktör alacaksan al sonra pişman olma kardeşim
Jd 85 beygir traktör ve 4 buçuk tona yakın ağırlığı var. Farmall ile aralarında siklet farkı var. 30 beygir güç farkı az değil. Bence muadilleri ile karşılaştır. Kim kimin tozunu attırır öğrenmiş oluruz.

Jd 85 beygir traktör ve 4 buçuk tona yakın ağırlığı var. Farmall ile aralarında siklet farkı var. 30 beygir güç farkı az değil. Bence muadilleri ile karşılaştır. Kim kimin tozunu attırır öğrenmiş oluruz.
getir jd yi kapıştıralım bir tanıdığım jd 105in fren balatalarını bir yılda 8 kere değiştirmiş yaptığı tek şey yem karmak silaj biçmek sönmezler makineyle küçük balya yapmak ayrıca ağırlığından dolayı olabilir mazotu içiyor 4 günde 80 dekar yer sürmüş 140 lt deposu var 110 lt doluymuş 4 günde bitmiş benim casem 115 lt depoya sahip o pullukla 1 hafta yakıt yetiyor