ASİSTAN KEPÇE ÖNERİSİ

Merhaba arkadaşlar uzun süredir asistan kepçe almayı düşünüyoruz. İzmir Ziraat en çok dikkatimizi çeken firma ama fiyatları biraz yüksek önerebileceğiniz bir firma var mı ?

Akar tarım Konya
6a605ee0-7c39-46f1-93df-29e739ff5ef7.jpg
IMG_2499.JPG
2db93a55-fbce-4f8f-ac01-5295eb4d9070.jpg
935ffec5-4425-45d4-bc21-391b52e2f41c.jpg

Merhaba arkadaşlar uzun süredir asistan kepçe almayı düşünüyoruz. İzmir Ziraat en çok dikkatimizi çeken firma ama fiyatları biraz yüksek önerebileceğiniz bir firma var mı ?
Üstad Konya Ersöz Tarımın asst kepçesini aldım 1 ay oldu 7500 tl neredeyse aldığım günden beri kullanıyoruz, kapalı garajda nemli mısırı karıştırıyoruz. Çok memnunum. Harika bir alet sizin oralara da gönderiyorlar zannedersem. İstersen numaralarını da gönderebilirim.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Balıkesirde 11 bine az önce anlaştık,hafta içinde üretimini yapıp teslim edecekler ,biz çoğunlukla ahırda kullanacağımız için kovasını 150 cm istedik,montajı tamamlanmışı ellerinde olmadığından foto alamadım,nasipse montajını yaptıklarında foto çeker atarım,seri üretim kepçelerin kova sacı ince geldi bize bu nedenle üretim yapan yerel bir firma ile anlaştık,

Balıkesirde 11 bine az önce anlaştık,hafta içinde üretimini yapıp teslim edecekler ,biz çoğunlukla ahırda kullanacağımız için kovasını 150 cm istedik,montajı tamamlanmışı ellerinde olmadığından foto alamadım,nasipse montajını yaptıklarında foto çeker atarım,seri üretim kepçelerin kova sacı ince geldi bize bu nedenle üretim yapan yerel bir firma ile anlaştık,
Hayırlı olsun...

• Beğen
Tepkiler: filizma
Abla naptın aldın mı bende bir tane almayı düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: filizma
Hocam Abla Yoğunluktan Bakamamıştır.Kepçeyi Aldık. Gayet Kullanışlı Kovası Köydeki Diğer Kepçelere Göre Biraz Daha Derin Geldi. Yapacağın İşlerin İçinde Hayvan Gübreside Varsa Ucunda Diş Olanlardan Al. Tek Piston Olanlara Bulaşma Dengesiz Oluyormuş. Bizimkisi Hem Kepçe Hem Sıyırgı Olarak Kullanılıyor.
Bizimkinin Aynısı Bu Fotodaki. Traktöründe Kurtağzı Kol Varsa Bağlantı Yerleri Biraz Zor Oluyor.

Resimler ve ekler

• 213456027_3305382176253347_7897136682405715207_n.jpg
    213456027_3305382176253347_7897136682405715207_n.jpg
    165.1 KB · Görüntüleme: 190
Ablası teslimat yapıldığında a dan z ye traktöre montaj dan çalışma şekline kadar detaylı video cekersen cok seviniriz,öyle birsey bizede cok lâzım...
takmak pulluk takmak kadar kolay sayılır,
bizim kollar kurtağzı yapıldı fakat kepcenin kol takılan yyuvaları normal kola göre dar yapılmış takarken biraz zorlandık,
sökmek için ise hidrolik kolları indirmeden şasede bulunan ayağı açıyoruz yere oturacak kadar kolları indiriyoruz ve devrilmemesi için kepçenin kovasını yukarıdaki resimdeki gibi kapatıyoruz,kova yere oturunca dengede duruyor zaten.
@hsynkky kullanımı hakkında daha detaylı bilgi verebilir,ben dışarıdan izledim sadece :)

Kepçe olayına bir el atın arkadaşlar ucuz yollu iş görür mü
Arkadaşlar bunu bir güncelleyelim baana çok basit buğdayı helezona felan yitmeye tarlada ki ufak tefek taşları remorka atmaya yarayacak Bi öneriniz var mı
Hocam Siz Önce Ne Amaçla Kullanacaksın O Önemli Çok Yüklü Bir şey Kaldırmayacak Gibi Duruyorsunuz. Bölgenizde Üretici Varsa Bence Bir Dolaşın. Fiyat Olarak Sİzin İşinizi Bence Hepsi Görür. Biraz Sağlam Olsun Dersen Resimde İşaretlediğim Gibi Yerleri Olsun. İktirirken Destek Oluyor. Fiyat Olarakta 11-12 bin Bandındakiler Bence Sizin de İşlinizi Görür. Danışırken Dikkat Etmen Gereken Kaldırma Kapasitesi ve Kovanın Büyüklüğü Olsun. Bölgendekileri Gezdiğinde Karşılaştırma Yapmak İstersen Aşağıya Bolca Olan Bir Link Bıraktım. Dünde Söylediğim Gibi Tek Piston Olanlarda Dengesizlik Oluyormuş. Alırken Ona da Dikkat Et. İnş.Faydalı Olmuşumdur.

Resimler ve ekler

• Inked213456027_3305382176253347_7897136682405715207_n_LI.jpg
    Inked213456027_3305382176253347_7897136682405715207_n_LI.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 69
Hayırlı olsun.
İyi günlerde kullanın.
Arkadaşlar bunu bir güncelleyelim bana çok basit buğdayı helezona felan yitmeye tarlada ki ufak tefek taşları remorka atmaya yarayacak Bi öneriniz var mı
Bom (kaldıraç) ucuna bir tahta filan takıp çalışabilirsiniz,

Akar tarımın asistan kepçesini kullanıyoruz, 10 tonluk katı gübre serpme römorkunu tepeleme doldurabiliyor, kaldırma yüksekliği 5 metre , 4 metre römork ortasına dökebiliyor.
Traktörün arka askı kollarının ikisine de piston taktık, kavurtturmalı yan yerlerde iyi sıyırıyor.

Çok eskiden pistonsuz sallama arka kepçede kullandık, Steyr 768 in hidrolikleri dayanabilirdi, MF 285 in hidrolikleri dayanmıyor.
Sonra tek pistonlu modelden aldık , arada yine kullanıyoruz, kova çürüyünce kovayı büyüttük.
Sonradan sonradan çift pistonlu modelleri çıktı ama römorka çapraz yanaşmak gerekirse pistonlar kasayı sıyırıyor.