Ayçiçeği Fiyatları 2021

Arkadaşlar gecen haftaydı, bizim tkk müdürü böbürlenerek anlatıyordu kulak kabarttim."iyiki cekirdek almamışım, alsaydım elimde patlardı. %5 kessem hır gür çıkardı. Şimdi limanlara gemi gemi ham yag geliyor.vs,vs"ciftci menfatini korumakla görevli olan kişi, kendi menfaatini nasil korudugunu anlatiyor.
Bu arada bozuk saat bir an dogruyu gösteriyor "gemi gemi ham yag geliyor" ...

Arkadaşlar gecen haftaydı, bizim tkk müdürü böbürlenerek anlatıyordu kulak kabarttim."iyiki cekirdek almamışım, alsaydım elimde patlardı. %5 kessem hır gür çıkardı. Şimdi limanlara gemi gemi ham yag geliyor.vs,vs"ciftci menfatini korumakla görevli olan kişi, kendi menfaatini nasil korudugunu anlatiyor.
Bu arada bozuk saat bir an dogruyu gösteriyor "gemi gemi ham yag geliyor" ...
O devlet memuru cunku nereye yag geliyomus bi desin bakalim bos laflar bunlar uretim yetersiz maksat ciftciden ucuza mali toplamak kanola 5800tl baslangic fiyatiydi aycicegi onun altinda kalmaz yeter ki ciftci mali tüccara goturmesin

O devlet memuru cunku nereye yag geliyomus bi desin bakalim bos laflar bunlar uretim yetersiz maksat ciftciden ucuza mali toplamak kanola 5800tl baslangic fiyatiydi aycicegi onun altinda kalmaz yeter ki ciftci mali tüccara goturmesin
Kardeş çok isterim,inşallah dedigin fiyattan açılır ve yükselir. Çünkü senelerdir şunu gördük ki,trakya enson kactan kapatirsa cukurova o fiyattan açılıyor...

• Beğen
Tepkiler: Çiftçi39
Geçen yıl cukurova 2800 den açtı ve kapatti.trakya ise 3 den başlayıp 5 e kadar çıktı. Bu yil cukurova da 4750 den verdik.trakya 5 den baslayip inşallah 7 ye kadar çıkar. Ama sanki bu yil 5 i pek geçmeyecek gibi duruyor .. inşallah 4 lere gerilemez...
Sen rahat ol 5 ten akli basinda hicbir trakyali mal satmaz herkes bekliyo 6dan acilsin 7-8 olsun diye o 5 diyenlerin hepsi tayyipci o devir bitti

Arkadaşlar 6 liraya bile kimse ayçiçeğini vermesin.
Dünya da gıda fiyatları artarken biz TÜRK çiftçisi bedavaya ürün verecek değiliz heralde.Insallah 7.5 liralari gorecegiz bu sekilde gardimızi almaliyiz.Kuraklıktan dolayı verimlerimiz zaten düşük olacak .Mümkünse paylaşimlarimizda daha özverili ve elinizi vicdanınıza koyarak daha dikkatli bir sekilde yorumlayalım.saygi ve selamlar.

Son düzenleme:

Arkadaşlar 6 liraya bile kimse ayçiçeğini vermesin.
Dünya da gıda fiyatları artarken biz TÜRK çiftçisi bedavaya ürün verecek değiliz heralde.Insallah 7.5 liralari gorecegiz bu sekilde gardimızıgardimızıkuraklıktan dolayı verimlerimiz düşük olacak zaten.mümkünse bu şekilde yorumlayalım.
Bicmeyin arkadas fiyat aciklansin tuccar nasil saldiracak izleyin gecen yil 3240 dediler yetmedi 3850ye geldiler tuccar 4500 e bile cicek topladi bugun kuspe fiyatina cicek toplama pesinde hepsi,fiyat normalde 7tl unutmayin yok rusyadan yok ukraynadan gelcek ne gelcek bu kuraklikta uyanik olun Bunge yi zengin etmeyin

Ayrıca erken dönemde ayçiçek bicince kimseye madalya vermiyorlar .🤔
Erken biçimde yağ oranıda düşük çıkıyor buda çok önemli.
Bicsin laf yok ama depoya atsin nranda altinda saklasin gecen yil hazirandan sonra aralik 15e kadar damla yagmadi kimsenin mali telef olmaz yeter ki satilmasin borsalarda ki gunluk 40 50ton mal fiyatiyla urune deger bicilmez ben gecen yil eylul sonu 5tl ye sattim bu sene yine 5 tl den verirmiyim yok be olsem satmam o paraya gecen yil 1 ton aycicegi parasiyla 2ton DAP aliyordun bu sene 1ton bile alamazsin o yuzden satmayin derim

Kısmet olur biçersem, piyasanın arz dengesi oturana kadar bir kaç ay elde tutmayı düşünüyorum.2020 buğday ve tanelik mısırını bu ocak ayında sattım.
Bu yılki buğdayımı da tutuyorum.
Herkes olabildiğince bu politikayı benimserse , ürünlerimiz daha hak ettiği değeri bulur.
Ayçiçeğinde kuru yerde depolama problemi olur mu? Havadan nem kapma ihtimali yüksek midir?

Son düzenleme:
Kısmet olur biçersem, piyasanın arz dengesi oturana kadar bir kaç ay elde tutmayı düşünüyorum.2020 buğday ve tanelik mısırını bu ocak ayında sattım.
Herkes olabildiğince bu politikayı benimserse , ürünlerimiz daha hak ettiği değeri bulur.
Ayçiçeğinde kuru yerde depolama problemi olur mu? Havadan nem kapma ihtimali yüksek midir?
Ben ayçiçeğini hemen hemen her yıl depolarım. Şubat’ta satarım genelde

Kapalı yerde römorkta ne kadar durabilir ayçiçeği beklemesinin herhangi bir olumsuz etkisi olurmu yağ oranı vs. Müsait yerim var