Ayçiçeği Granstar uygulaması

İlkbahar aylarında yetersiz yağış yüzünden ayçiçeği çıkışlarımiz düzensiz oldu. Aynı tarlada 10 yaprak olan ayçiçeği de var 4 yaprak olanda. Ayçiçeği tarlasında sirken otu olduğu için bugün dekara 2 Gr olacak şekilde Granstar uygulaması yaptık. Normalde 3 Gr ama biz ayçiçeğinin ilaçtan etkilenmesinden korktuğumuz için 2 Gr attık. Ayçiçeği çeşidi Pioneer 119. Aklıma takılan soru şu Granstar 10 yaprak olan ayçiçeklerine zarar verir mi? Zarar verirse nasıl bir zarar verir? Daha önce ayçiçeğinde Granstar kullanan arkadaşlar nasıl bir zarar ile karşılaştınız? herkese bol bereketli bir yıl olması dileğiyle kalın sağlıcakla

• Beğen
Tepkiler: Çiftçi39
İlkbahar aylarında yetersiz yağış yüzünden ayçiçeği çıkışlarımiz düzensiz oldu. Aynı tarlada 10 yaprak olan ayçiçeği de var 4 yaprak olanda. Ayçiçeği tarlasında sirken otu olduğu için bugün dekara 2 Gr olacak şekilde Granstar uygulaması yaptık. Normalde 3 Gr ama biz ayçiçeğinin ilaçtan etkilenmesinden korktuğumuz için 2 Gr attık. Ayçiçeği çeşidi Pioneer 119. Aklıma takılan soru şu Granstar 10 yaprak olan ayçiçeklerine zarar verir mi? Zarar verirse nasıl bir zarar verir? Daha önce ayçiçeğinde Granstar kullanan arkadaşlar nasıl bir zarar ile karşılaştınız? herkese bol bereketli bir yıl olması dileğiyle kalın sağlıcakla
Eger 2gr denk attiysan bisey olmaz ama size bu tohumu kim methettiyse yazik yeni cesitler varken 5 yil onceki tohumu satani da Allah bildigi gibi etsin 130 var 140 var,141 yeni cikti niye 119 insallah bereketli olur
Kose olmazsa yine ekmek yedirir kilo basmiyo mubarek sade kabuk

Eger 2gr denk attiysan bisey olmaz ama size bu tohumu kim methettiyse yazik yeni cesitler varken 5 yil onceki tohumu satani da Allah bildigi gibi etsin 130 var 140 var,141 yeni cikti niye 119 insallah bereketli olur
Kose olmazsa yine ekmek yedirir kilo basmiyo mubarek sade kabuk
Granstar la ilaclandigi için bu tohumu seçtik. İntervix ile ilaçlanan aycekirdegi arkası buğday ekilirse intervix buğdaya zarar veriyor. Buğday çıkışında %30-%40 çıkış kayıpları oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Çiftçi39
3 yıldır 119 ve 113 ektim. Bu yıl biraz 113 ve gerisi 141. 10 gr attığım yer var ilacı. Granstar ayçiçeğini pek durdurmaz intervix gibi. 2 gr az gelebilir. 5 gramdan aşağı atmıyorum ben. Bu 4. sene. 5 -7 gr arası uyguladım. Darıcan için de Helga Süper koydum. Tertemiz. İyi bir yapıştırıcı ve ph değerinin 6'ya yakın olması ilacın etkililiğinde kritik.

3 yıldır 119 ve 113 ektim. Bu yıl biraz 113 ve gerisi 141. 10 gr attığım yer var ilacı. Granstar ayçiçeğini pek durdurmaz intervix gibi. 2 gr az gelebilir. 5 gramdan aşağı atmıyorum ben. Bu 4. sene. 5 -7 gr arası uyguladım. Darıcan için de Helga Süper koydum. Tertemiz. İyi bir yapıştırıcı ve ph değerinin 6'ya yakın olması ilacın etkililiğinde kritik.
10 Gr büyük cesaret helal olsun, sen bu uygulama ile tarlada bir tane ot birakmazsin tecrübe işte biz bu sene ilk kez 119 ekip ilaç yaptık daha önceki seneler çapa ile idare ediyorduk. Bir de. Önceki seneler 119dan memnun muydun yağ oranı , verimi nasıldı

Öncelikle Selamunaleyküm ben 10 gün önce 3,5 gram olarak uyguladım sygenta saomi çeşidine ayçiçeğide en az 30 cmdi başarı oranı yüzde 95 bir tek ayçiçeğinin altında ilaç değmeyenler sarhoş gibi diğerleri ölmüş sirken pıtırak kanca dediğimiz otlarda başarı gösterdi yanlız sadece granstarla kullanılan yayıcı yapıştırıcısıyla birlikte kullandım başka hiçbirşey karıştırmadım granstar hafif bir ilaç intervix gibi değil sen birde 2 gr koymuşsun otlara sadece kafa yaptırır ölmez gibime geliyor 3 gün sonra bakta yaz bakalım başarı varmı

Öncelikle Selamunaleyküm ben 10 gün önce 3,5 gram olarak uyguladım sygenta saomi çeşidine ayçiçeğide en az 30 cmdi başarı oranı yüzde 95 bir tek ayçiçeğinin altında ilaç değmeyenler sarhoş gibi diğerleri ölmüş sirken pıtırak kanca dediğimiz otlarda başarı gösterdi yanlız sadece granstarla kullanılan yayıcı yapıştırıcısıyla birlikte kullandım başka hiçbirşey karıştırmadım granstar hafif bir ilaç intervix gibi değil sen birde 2 gr koymuşsun otlara sadece kafa yaptırır ölmez gibime geliyor 3 gün sonra bakta yaz bakalım başarı varmıh

Öncelikle Selamunaleyküm ben 10 gün önce 3,5 gram olarak uyguladım sygenta saomi çeşidine ayçiçeğide en az 30 cmdi başarı oranı yüzde 95 bir tek ayçiçeğinin altında ilaç değmeyenler sarhoş gibi diğerleri ölmüş sirken pıtırak kanca dediğimiz otlarda başarı gösterdi yanlız sadece granstarla kullanılan yayıcı yapıştırıcısıyla birlikte kullandım başka hiçbirşey karıştırmadım granstar hafif bir ilaç intervix gibi değil sen birde 2 gr koymuşsun otlara sadece kafa yaptırır ölmez gibime geliyor 3 gün sonra bakta yaz bakalım başarı va
İlacın 3. Günü tarlaya gittim. Hardal otu sapsarı olmuş öldü ölecek , sirken ise boynunu bükmüş ölüp ölmeyecegi bir hafta belli olur. Ayçiçeğinde ise herhangi bir ilaç belirtisi yok . Granstar ilacı ilk aşamada ayçiçeği bitkisinin gelişimi yavaşlatsada ayçiçeği ilaç kalıntısıni üzerinden attığı zaman bitki çok hızlı büyüyormuş yani bir nevi hormon etkisi yapıyormuş granstar. Okuduğum yurtdışı ilaç prospektüsü böyle yazıyordu.