• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Ayçiçeği köse hastalığı ACİL !!!

2 numara tane iriliği olarak ortalama sayılıyor Mahmut, bizim tarafta genellikle 2 numara ekiliyor. 3 numara ise ondan daha ince tane iriliğinde oluyor, daha fazla tarla ekiyor, biraz daha geç çıkıp gelişiyor diyorlar. Bu yıl hem 2 hem 3 numara ektim. Şu anda hissedilir fark göremiyorum. 1 numara hiç kullanmadım.
Teşekkürler ismail abi bizim burda hep 3 numara var ondan dolayı sordum fark varmı diye

2 numara tane iriliği olarak ortalama sayılıyor Mahmut, bizim tarafta genellikle 2 numara ekiliyor. 3 numara ise ondan daha ince tane iriliğinde oluyor, daha fazla tarla ekiyor, biraz daha geç çıkıp gelişiyor diyorlar. Bu yıl hem 2 hem 3 numara ektim. Şu anda hissedilir fark göremiyorum. 1 numara hiç kullanmadım.
Numaralar kalkmadımı abi hepsi standart değilmi benimkinde numara filan yoktu

Numaralar kalkmadımı abi hepsi standart değilmi benimkinde numara filan yoktu
Ben her seferinde 2 numara tohum istiyorum, yalnız bu yıl extra olarak 10 dekar yer daha çıktı, kilo ile tohum aldım ona, ekimi yapan abi bunlar 3 numara dedi. Bir de adet olarak yazıyorlar ve satıyorlar bazı yerler, biri sordu kaç adet diye? Bu yıl aldığım 2 numara 5542 lerde 10 kg bir torbada 150.000 adet yazıyordu.

Arkadaşlar hastalıkla ilgili fotoğraf koyarsak iyi olur bilmeyenlerde olabilir diye düşünüyorum

1 bulsam ekecem de bende rastlamadim..çünkü 1 daha büyük bir tohum ve mibzerin dengeli ekim oranini yükseltir. .

Daha iyi bir çıkış yakalayacağını zin garantisi var mı? Bunu düşünün bence
Mevsim ilerliyor , tohum maliyeti çok yüksek , kendi arazimiz için konuşursam kumsallarda havalar sicaklayinca nem çabuk kaçıyor , kuruda kalma riski artıyor

Bereketli olsun.daha ne istiyon kalanlar yeter ektinin çıkma garantisi varmı birde geç kalacak bir torba ayçiçeği kaç lira olmuş hesapla karmı zararmı bence bozma

Üst Alt