AYÇİÇEĞİ VE TKİ HÜMAS

Ancak topraktan uygunuma gibi verimli olmuyor topraktan uygulama tavsiye ederim
Ben topraga donume sivi 4kg tki humas kullanip sonra topraga karistirip bi gun soinra da aycicegini ekmeyi dusunuyorum.tohum kaplama veya sonradan bitkiye kullanmayi dusunmuyorum.yalniz aklima takilan ilac makinasina koyu gelip pompaya zarara verebilecegi gibi yorumlar okudum..kullanan arkadaslar boyle olumsuzluklar yasadimi nasil kullandilar acaba...

Ben topraga donume sivi 4kg tki humas kullanip sonra topraga karistirip bi gun soinra da aycicegini ekmeyi dusunuyorum.tohum kaplama veya sonradan bitkiye kullanmayi dusunmuyorum.yalniz aklima takilan ilac makinasina koyu gelip pompaya zarara verebilecegi gibi yorumlar okudum..kullanan arkadaslar boyle olumsuzluklar yasadimi nasil kullandilar acaba...

Ben buğdayda toprağa 5 kg/dekar olarak TKİ Hümas kullandım sorun yaşamadım. Yalnız, meme uçlarındaki süzgeçleri çıkardım. Bir de ürünün yeni olması daha iyi oluyor, eski ürünler daha koyu oluyor.

Ben buğdayda toprağa 5 kg/dekar olarak TKİ Hümas kullandım sorun yaşamadım. Yalnız, meme uçlarındaki süzgeçleri çıkardım. Bir de ürünün yeni olması daha iyi oluyor, eski ürünler daha koyu oluyor.
Peki urunde verim artisi gizlemlediniz mi yani bir faydasini gorebildiniz mi..memnun kaldiniz mi..bir de tki humasi nereden temin ettiniz bolge bayii den mi yoksa intenette degisik sitelerde farkli fiyatlari var..

Koyu gelip ayrıca kopurme yapabilir onun ıcın dekara 40 lt suyla atmak daha saglıklı
Yani bende su an 600 litrelik ilaclama makinasi var o zaman 20 litrelik bidondan 5 adet koymam gerekli bir depo da 15 donume gidiyor ortalama....donume 5 kg tki humas dusmus oluyor 500 litre su 100 litre humas...bu sekilde ideal mi