• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Ayçiçek Ekimi Bütün Çiftçilere Bereketli Bir Yıl Dilerim

Katılım
25.07.2017
Mesajlar
192
Yaş
32
Konum
KIRKLARELI
Bereketli olsun verimli olsunda cok erken degil mi asiri yagis olur cicek cikmakta beklerse cicek tohumu saran kose ilaci yetkinligini kaybedecek bu sekilde kose olusumuna sebep olacaktir tum markalarda 10ila maksimum 14gun bu sure su anda da hava sogul cimlemmede sorun olacaktir sicaklik takibi yapip 12-15dereceleri gunduz degil total sicakligi yakalayip 7gunde cicegi bitirmek mantikli degil mi hastaliga davet cikariyorsunuz erken ekmek verrim degildir aycicekte verim attiginiz her tohumun eksiksiksiz halk dilinde zincir gibi ayni anda bitmesidir
 
Katılım
08.09.2014
Mesajlar
1,630
Konum
edirne
Bence kırağı yapmayan bölgelerin ekmesinde bir sakınca yok. İklimler öne çekildi. Geçen sene ve önceki sene erken eken herkes kazandı. Biz kırağı bölgesi olduğumuz için nisan sonu ekerdik hep. Şimdi mart sonu gibi düşünüyorum.
 
Katılım
04.12.2007
Mesajlar
4,432
Yaş
41
Konum
lüleburgaz
Işler çok.sıkışıcak.
Önümüzde hafta ortasında sonra hava yine serinleyecekmiş.ekim yapmak da riskli olabilir.
 
Katılım
28.01.2017
Mesajlar
4,537
Konum
Sakarya
Bereketli olsun.Allah yemeyi nasip etsin.
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/en-dusuk-toprak-sicakliklar.aspx
Toprak sıcaklığı Tekirdağ için 3 C civarında, Nisan ayının ilk haftası yağış gösteriyor.Uygun ekim sıcaklığı 8-10 C dir.Nisan ayı daha uygun olur.Adana ve Adıyaman listeye girdi.
http://hayrabolutb.org.tr/media/ziraat/Aycicegi-Tarimi.pdf
Biraz erken davranıyorsunuz.Soğukta bitki büyümesi zayıf olur.
Yonca ve pancar ekimi geç kalırsa fazla sıcaklarda ürünü pire yer, don riski görmediğimiz için yonca ekimi yaptık, her bölgenin iklimi ayrıdır.Kolay gelsin.
 
Katılım
10.10.2008
Mesajlar
26
Yozgatta yaglik aucicegi eken varmi eksek kiracda nasil olur yetisirmi bizim bolgede alici varmi bilgisi olan veya bu isi yapan varmi
 


Üst Alt