Aylık 900 TL maaşla ‘Baba’ aranıyor


YUVALARDA kalan kimsesiz çocukların, kendilerini aile ortamında hissederek büyümelerinin amaçlandığı ’çocuk evleri’ projesine yönelik çalışmalarını sürdüren Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 14 olan çocuk evleri sayısını artırmak istiyor. Bu konuda özellikle bakıcı anne ve bakıcı baba ihtiyacının olduğunu belirten Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Karadeli, bakıcı anne konusunda sıkıntı yaşamadıklarını ancak bakıcı baba bulamadıklarını söyledi.

Bakıcı baba bulamıyorlar

Bir süre önce açtıkları 25 bakıcı anne kadrosu için 300’e yakın başvuru olduğunu hatırlatan Karadeli şunları söyledi: “Şu an Kayseri’de 60’a yakın bakıcı annemiz var. Görevlerini en iyi şekilde yapıyorlar. Çocuklarımızın her şeyleri ile ilgileniyorlar. Ama bizim sadece bakıcı anne değil, bakıcı babaya da ihtiyacımız var. Ne yazık ki bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Henüz bakıcı baba bulamadık. Bu alanda hizmet verecek kişilerin günde 8 saat çocuklarla ilgilenmesi gerekiyor. Bakıcı babalara asgari ücretin yüzde 30 fazlası yani yaklaşık 900 TL maaş verilecek. Baba adaylarının ya Çocuk Gelişimi Mezunu olması ya da Halk Eğitim Merkezleri’nden konuyla ilgili eğitim almış olmaları gerekiyor.”

Adayların 7 kişilik heyet karşısında sıkı bir sınavdan geçeceğini de belirten Karadeli; “İnce eleyip sık dokuyacağız. Hassas bir konu. Kimsesiz çocukları öyle her önümüze gelene teslim edemeyiz. Bu nedenle bakıcı baba olmak isteyenleri uyarıyoruz” diye konuştu.

İŞ ARAYANLARA DUYRULUR.
 
Ynt: Aylık 900 TL maaşla ‘Baba’ aranıyor

bu iş zor iş ..900 değil 2000 lira verseler benden pas ..benim çocuklar gibi 10 tane olduğunu düşünemiyorum .çocukları eğitmek gerçekten zor, hele birde benimkiler gibi yaramazsa.sabırlı adam işi :)
 
Ynt: Aylık 900 TL maaşla ‘Baba’ aranıyor

bu işi yapacak adam 900 tl ye nasıl yapar bilmiyorunda ilk önce parayla yapılabilirmi veya ne kadarı doğru olur malum ne demişler dünyanın en zor işi 1. insanlarla uğraşmak 2. çocuklarla uğraşmakmı acaba zor iş baba olmayan bilemez zaten akşam uykusuz kaldım .... neyse
 

Benzer Konular