Balya Makinaları Bağlama Grubu ve Olası Düğüm Hataları

16 gaz da gidiyorum 65e erkunt traktör yaba ayarını yaptırmıştım girmeden sezona daha 2 bin balya anca bağladı
O ayar kendinden bozulmaz. Zaten tam ayarlanmamıştır. Yonca yaş ve çiğde yapıldığı için orda fark ortaya çıkar, sapkuru olduğu için aramaz çok. Şafttan ayar yaparsın ama iki kişi lazım. Biri volantı dönderecek diyeri ise ayar verecek yabaya. Yabalar birbirine yaklaştığında değmeyecek şekilde ayarlanıp şaft takılacak. Şaftların kilitleri takılacak işe başlayacaksın.16 gaz çok önemli değil önemli olan kuyruk mili devri 750 devirde çalış makinanın durumuna göre deviri ayarlarsın. Hem yakıt tasarrufu hemde iyi iş önemli.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Bizde 87 senesinde 3 sezon galigani 5100 ile çalistik 17 yaşındaydım o zaman
Askere gitim babam satmış
Hiç bilmeyince zordur bilirim
Bilen birinin tlfin u yada servisin tlfn olacak cebinde
Servis var cebimde fakat çok uzagiz ilçeye gelmeleri uzun ve tuzlu oluyor hal böyle olunca da bir an evvel makinayı kendim çözmeye uğraşıyorum

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74

Herkese merhabalar lütfen bana yardımcı olur musunuz uzun uğraşlar verdim arkadaşlar buraya yazabilmek icin paksan80002 2016 model balya makinem var ,bağlama grubunun otomatiginin dislisinin burçlu mu bilyalı mi

IMG_2864.JPG
IMG_2859.JPG

Ustalarım bizim makina bu aralar arkadan bakınca sagdaki ip koparma yapıyor yakından inceleyince ipi geç koyverdiğini anladım 3 adet servis çağırdım Allah onların belasını versin beni tarlada rezil ettiklerine mi yanayım yaptık diye aldıkları parayamı yanayım herneyse
Konuya döneyim kötü alet adamı usta eder misali bende deneme yanılma yöntemi ile giriştim gidecekse para tam gitsin diye bu kırmızı ile ortasına aldığım yıldız dediğiniz yerin ayarını değiştirdim ve sorun düzeldi ama gelin görün 10 balya sonra tekrar geç koyvermeye başladı koparmasa da geç koyveriyor
Tekrar ayarlıyorum yine aynı sorun başıma geliyor Çanak diye nitelendirilen dişlide boşluk çok ondan da şüpheleniyorum burç yada mil yenmiş olabilir diyorum bu gurubu söksem geri toplasam bi problem olur mu ince iş diyorlar sıkıntı yaşatır mı?
Ek olarak bu yıldızda yay varmış o neresi oluyor bilen bi söylesin ikide bir salıyor kendini

Ekli dosyayı görüntüle 50045Ekli dosyayı görüntüle 50046
Ustalarım bizim makina bu aralar arkadan bakınca sagdaki ip koparma yapıyor yakından inceleyince ipi geç koyverdiğini anladım 3 adet servis çağırdım Allah onların belasını versin beni tarlada rezil ettiklerine mi yanayım yaptık diye aldıkları parayamı yanayım herneyse
Konuya döneyim kötü alet adamı usta eder misali bende deneme yanılma yöntemi ile giriştim gidecekse para tam gitsin diye bu kırmızı ile ortasına aldığım yıldız dediğiniz yerin ayarını değiştirdim ve sorun düzeldi ama gelin görün 10 balya sonra tekrar geç koyvermeye başladı koparmasa da geç koyveriyor
Tekrar ayarlıyorum yine aynı sorun başıma geliyor Çanak diye nitelendirilen dişlide boşluk çok ondan da şüpheleniyorum burç yada mil yenmiş olabilir diyorum bu gurubu söksem geri toplasam bi problem olur mu ince iş diyorlar sıkıntı yaşatır mı?
Ek olarak bu yıldızda yay varmış o neresi oluyor bilen bi söylesin ikide bir salıyor kendini
05467953238 ararsan yardımcı olurum

Ekli dosyayı görüntüle 50045Ekli dosyayı görüntüle 50046

Canaktaki boşluk yüzde 80 ihtimal. Yüzde 20 de gaga nin pimi kırılmıştır. Bakınca sağlam duruyor ama ortadan kırılıyor ve gaga düzensiz çalışıyor ,

• Beğen
Tepkiler: osmanli

Arkadaşlar sıfır makine aldım gelgelelim yürütemiyorum orta ip alt tarafı düğümsüz geliyor ipin ucu yıpranmamış düzgün kesilmiş 13 lük somunu sıka sıka sona dayadim yine de aynı
galigani balya Makinası orta ip bu şekilde kopuyor Ne yapmam lazım 70 tane balyada 20 tanesi aynı şekil yardımcı olurmusunuz

Resimler ve ekler

• 13E0004C-ECC7-4FD8-B767-C78D49A2BD92.jpeg
    13E0004C-ECC7-4FD8-B767-C78D49A2BD92.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 59
  • 9A1A75A3-1B72-4D7A-8D84-5B8490B185EB.jpeg
    9A1A75A3-1B72-4D7A-8D84-5B8490B185EB.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 63