Balya Makinaları Bağlama Grubu ve Olası Düğüm Hataları

Ynt: Balya Makinaları Bağlama Grubu ve Olası Düğüm Hataları

iğne ayarlarlarını kontrol edin, iğne bağlama yaparken bir yerlere değiyormu ,bağlama grubu ve iğne fren balataları gevşek olabilir,iğne yerine gidince sarsıntıdan aşağıda kalmaz piston yoluna girer oda yapar.

kucukağa link=topic=61842.msg727906#msg727906 date=1365003047' Alıntı:
bende karataş balya makinasıvr cok iyne kırdırdık sebebi ne olabilir sentesi tamam
iğne ayarların iğnelerin hazneye giriş yerleri ortalımı? Hamutu boşa çıkarıp iğneleri bağlamaya cıkartın cakısan yer varmı kontrol edin? Yeni makinanın üretimsel hata olmadıktan sonra balatadan yapacagını dusunmuyorum...Bırde genelde yonca bağlarkenmi oluyor sap bağlarken mi? Çok yaş yonca bağlarsanız oda iğne kırılmasına yol açabilir....

bende harmak balya makinası almayı düşünüyorum sıfırını 46 ya veriyolar iki sene vadeli bu yeni bir makina galiba ben de ilk defa alıp yapıcam bu işi kullanan bilen varmı bu makinayı bilgisi olan paylaşırsa memun olurum

coyote26 link=topic=61842.msg727968#msg727968 date=1365006139' Alıntı:
iğne ayarların iğnelerin hazneye giriş yerleri ortalımı? Hamutu boşa çıkarıp iğneleri bağlamaya cıkartın cakısan yer varmı kontrol edin? Yeni makinanın üretimsel hata olmadıktan sonra balatadan yapacagını dusunmuyorum...Bırde genelde yonca bağlarkenmi oluyor sap bağlarken mi? Çok yaş yonca bağlarsanız oda iğne kırılmasına yol açabilir....

Evet hocam. bir de hamut bağlantı pimlerinin burçlarında boşluk olup gezme yapabilir. ayrıca bazı makinalarda gördüm iğneler aşırı titreme yapıyor. yukarı çıkarken bir yere takılıp kırılabilir. bir de bazen kırılan iğneleri kaynatıp tekrar kullanmaya devam ediyorlar. yamuk kaynatılmış olabilir.

Güzel paylaşım. Ellerine sağlık. Anladığım kadarı ile makinanın en karmaşık noktası bağlama grubu. Bu kısmı çözmüş biri makinayı da çözmüş oluyor ama tam ihtisas sahibi olmak için bolca inceleme ve yine bolca tecrübe gerekiyor. Kendi işlerimizi yapmak için dün ikinci el bir makina aldık. Makine genel olarak iyi görünüyor, fazla çalışmamış bir makina ama sonuçta kul yapısı, zamanla mutlak arıza ve aksaklıklar olacaktır. İnşallah çözümlere hızlı ve kolay ulaşırız.

sebazios link=topic=61842.msg749624#msg749624 date=1370158860' Alıntı:
Güzel paylaşım. Ellerine sağlık. Anladığım kadarı ile makinanın en karmaşık noktası bağlama grubu. Bu kısmı çözmüş biri makinayı da çözmüş oluyor ama tam ihtisas sahibi olmak için bolca inceleme ve yine bolca tecrübe gerekiyor. Kendi işlerimizi yapmak için dün ikinci el bir makina aldık. Makine genel olarak iyi görünüyor, fazla çalışmamış bir makina ama sonuçta kul yapısı, zamanla mutlak arıza ve aksaklıklar olacaktır. İnşallah çözümlere hızlı ve kolay ulaşırız.

Hayırlı olsun abi resimlerini paylaşırsan seviniriz :) Fiyatı nedir acaba ?

ÇeLişki_37 link=topic=61842.msg749626#msg749626 date=1370160628' Alıntı:
Hayırlı olsun abi resimlerini paylaşırsan seviniriz :) Fiyatı nedir acaba ?

Sağlasın. Makina elibollar EMS 003. 2007 model. Fazla yıpranmamış bir makina. 20 gibi mal oldu. Resimleri bir ara yüklerim de ayrı başlıkta. Bu güzel konuyu kirletmemeli.

sebazios link=topic=61842.msg749656#msg749656 date=1370169468' Alıntı:
Sağlasın. Makina elibollar EMS 003. 2007 model. Fazla yıpranmamış bir makina. 20 gibi mal oldu. Resimleri bir ara yüklerim de ayrı başlıkta. Bu güzel konuyu kirletmemeli.

hayırlı olsun... bende de elibol var 2011 model sıfır aldık...

brhnztrk86 link=topic=61842.msg749878#msg749878 date=1370241211' Alıntı:
hayırlı olsun... bende de elibol var 2011 model sıfır aldık...

Sağlasın. Elibolların bağlama grubu ne marka, biraz inceledim ama grubun markasını göremedim.

Bir de makinayı aldığımız abimiz sezona girecek diye masraftan çekinmeden, makinayı komple bakımdan geçirmiş. Sıfır gallagnani pikabı (sap toplayıcı), sıfır iğne takımı, sıfır mafsallı şaft ve bağlantı şaftı .... Vb 4000 lira masraf yapılmış. Tak motora tak, işe başla şeklinde aldık. İnşallah sorun yaşamayız.

Makinada 'şuraya dikkat et' diyeceğin bir nokta var mı?

sebazios link=topic=61842.msg749894#msg749894 date=1370246891' Alıntı:
Sağlasın. Elibolların bağlama grubu ne marka, biraz inceledim ama grubun markasını göremedim.

Bir de makinayı aldığımız abimiz sezona girecek diye masraftan çekinmeden, makinayı komple bakımdan geçirmiş. Sıfır gallagnani pikabı (sap toplayıcı), sıfır iğne takımı, sıfır mafsallı şaft ve bağlantı şaftı .... Vb 4000 lira masraf yapılmış. Tak motora tak, işe başla şeklinde aldık. İnşallah sorun yaşamayız.

elibollar bağlama grubu rasspe ( gallignani ile aynı ) marka.

bağlama grubuna dikkat yağını aksatma zaten başkada dikkat edilecek bi yeri yok...yanlış da yönlendirmek istemem bende acemi sayılırım bi geçen sezon kullandık makinayı bu sene 2. sezonum.

benim elibolu tercih sebebim servis ve parça sıkıntım olmaması. (afyonlu olduğum için.)

herkese arızasız günler bol kazançlar..

sebazios link=topic=61842.msg749894#msg749894 date=1370246891' Alıntı:

hayırlı olsun makinen ,anlattıklarına göre makine hiç yıpranmamış;kardeş ellenmemiş bi şanzıman gurubu kalmış

brhnztrk86 link=topic=61842.msg750130#msg750130 date=1370326340' Alıntı:
elibollar bağlama grubu rasspe ( gallignani ile aynı ) marka.

bağlama grubuna dikkat yağını aksatma zaten başkada dikkat edilecek bi yeri yok...yanlış da yönlendirmek istemem bende acemi sayılırım bi geçen sezon kullandık makinayı bu sene 2. sezonum.

benim elibolu tercih sebebim servis ve parça sıkıntım olmaması. (afyonlu olduğum için.)

herkese arızasız günler bol kazançlar..

Bağlama grubundaki tüm gresörlüklere düzenli hergün gres basıyorum. Bağlama grubu ile ilgili ekstra olarak yapılacak birşey var mı bilmiyorum. Bugün makinayı deneme şansımız oldu. 200 kadar hayvan bezelyesi bağladık. Herşey yolunda. Ayarlarla oynarken biraz abartıp 55-60 kiloluk balyalar basmaya başlayınca 2-3 balyanın ipi koptu. Hamallar da isyan etti. Neyseki hemen düzelttik.

Parça sıkıntısı yaşayacağımızı ben de sanmıyorum. Bugün bir balya Servisi ile anlaştık. Tek telefonla 1,5 saat içerisinde istediğimiz parça elimizde olacak. İster peşin, ister 9. Ay vadeli çalışabiliyormuşuz. İnşallah ihtiyaç duymayız.

zafer ozan link=topic=61842.msg750158#msg750158 date=1370339763' Alıntı:
hayırlı olsun makinen ,anlattıklarına göre makine hiç yıpranmamış;kardeş ellenmemiş bi şanzıman gurubu kalmış

Sağlasın. Dediğin gibi bir tek şanzumana dokunmamışlar. Yağını değiştirip bırakmışlar. Bir tek kusuru saçlarından bazılarının eksik olması. 2007 model tertemiz makina bu yüzden biraz kötü görünüyor. Bugün eksik saçları sordum, 200 lira dediler. Alacaktım ama boyama derdi falan çıkacak diye vazgeçtik sonradan. Sezon sonu inşallah.

hocam nh5040 balya makinasının arkadan bakınca sol tarafdaki ipi bağlıyor ancak ipi koparıyor.koparıyordan kastım normal bağlıyo ancak ip düğümün az alt tarafından ipi zedeleniyor ve sonra kopuyor bu dediklerimi 6-7 balyada bi yapıyo nasıl tedavi uygulayım

slm arkadaşalr bende paksan s8002 balya mak. var üstde yabaların orda bulunan sarhoş bilyelerden birini balya yaparken kırdı degiştirdik neyse yaba ayarı derken balya yapacaz ama birtürlü olmadı servis geldi ayarladı ve gitti 1 gün sonra balya yapmaya başladın (ot balayası) 5-10 balaya yapmadan yine balya yapmamaya başladı arıza olarak balyayı baglamayıp bütün çıkarması neyse yine servis geldi ayarladı 45-50 balya oluncaya kadar bekledi ve gitti ve 20-25 balyadan sonra yine sigorta kesmeye başladı baglama başladıgında tam yarıda sigorta kesiyor ve arkada bulunan kilit takılı kalıp sigortayı kestiriyor servisi aradım onlarda bana kilit yayına bakmamı yoksa orada birşeyin oradan ignelerin biryerlere sürtüp sürtmedigini söylediler hiçbir şey göremedim dedikleri arızalardan başka neden edbilir acaba aranızdan başından geçmiş olan varsa veya bilen yardımcı olursa sevinirim

sariali link=topic=61842.msg751786#msg751786 date=1370898957' Alıntı:
slm arkadaşalr bende paksan s8002 balya mak. var üstde yabaların orda bulunan sarhoş bilyelerden birini balya yaparken kırdı degiştirdik neyse yaba ayarı derken balya yapacaz ama birtürlü olmadı servis geldi ayarladı ve gitti 1 gün sonra balya yapmaya başladın (ot balayası) 5-10 balaya yapmadan yine balya yapmamaya başladı arıza olarak balyayı baglamayıp bütün çıkarması neyse yine servis geldi ayarladı 45-50 balya oluncaya kadar bekledi ve gitti ve 20-25 balyadan sonra yine sigorta kesmeye başladı baglama başladıgında tam yarıda sigorta kesiyor ve arkada bulunan kilit takılı kalıp sigortayı kestiriyor servisi aradım onlarda bana kilit yayına bakmamı yoksa orada birşeyin oradan ignelerin biryerlere sürtüp sürtmedigini söylediler hiçbir şey göremedim dedikleri arızalardan başka neden edbilir acaba aranızdan başından geçmiş olan varsa veya bilen yardımcı olursa sevinirim

kolay gelsın abı mf balya makınesını kırıp gecırıyor galıba ;D ;D acaba kac gazda bağlama yapıyorsunuz ..?.