Balya makinası hakkında

Prizmatikle karsilastirmamistim ama kg düşerse maliyet artmazmi

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Prizmatiklerin ağırlığı 25 kg civarı bunlarda ona yakın gibi duruyor. Ama önemli olan aynı ağırlıktaki bir adet balyanın maliyeti rulo da düşükse tercih edilmez mi?

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

400 500 kg lik balya ya göre demek istemistim

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Büyüğü küçük çiftçi kullanamaz kolay kolay. Neden dersen kendimden yola çıkarak söyleyeyim biz samanı hayvanların önüne sepetle döküyoruz senin dediğin gibi 400-500 kg balya yı adam parçalayamaz. Ama küçük olanı direk yemliğe yuvarlayarak serebilir. Yada isterse yem karma makinesine atabilir.

Küçük çiftçiler, dağa doğrusu büyümüş ama küçük düşünen çiftçiler Prizmatik ten yana tercih kullanır, bende dahil buna.
Halbu ki Rulo işçilik maliyetini çokmu çok düşürür zamandan yerden kazanırsınız. Foruma ilk üye olduğum zamanlar Ağır Abi'nin konusu vardı Rulo ilgili ve sonunda Orkel aldı, çok paylaşımı vardı, resimler silinmiştir.
Sonra desteklemeden pizmatik Gold aldı :) sordum nasıl diye; 'en başa döndük :( ' oldu cevabı. Sırf uygun ahır yapamadığımız için prizmatik ile kendimize işkence ediyoruz.

Küçük çiftçiler, dağa doğrusu büyümüş ama küçük düşünen çiftçiler Prizmatik ten yana tercih kullanır, bende dahil buna.
Halbu ki Rulo işçilik maliyetini çokmu çok düşürür zamandan yerden kazanırsınız. Foruma ilk üye olduğum zamanlar Ağır Abi'nin konusu vardı Rulo ilgili ve sonunda Orkel aldı, çok paylaşımı vardı, resimler silinmiştir.
Sonra desteklemeden pizmatik Gold aldı :) sordum nasıl diye; 'en başa döndük :( ' oldu cevabı. Sırf uygun ahır yapamadığımız için prizmatik ile kendimize işkence ediyoruz.

Abi konuyla alakasız ama sen foruma üye olduğunda yeni doğan bir çocuk şimdi ilkokul 1. sınıfa başlamıştır konumu kalır :D

Türkiye çitftlikler dışında yuvarlak balyaya alt yapısı hazır değil.ev işletme ağır sistemi devam ettikçe prizmatik balya bitmez.bu yüzden satılmasıda prizmatik balyadan zor olur piyasada çiftlikler dışında kullanılmaz.isrifi zor olur.silindirik olduğu için istiflemede prizmatiğe göre daha çok yer kaplar

kullanılan araç kamyonet türü. yerden yüksekliği fazla değil bizim arazilerde kullanılamaz. ayrıca toplama işlemi arkadan. sarma naylonu da maliyeti arttırır diye düşünüyorum.
Kamyonet değil sadece arkasındaki küçük rulo balya makinası için görüşlerinizi bekliyorum. Sizce Türkiye şartlarına uygun mu balya yaptıran olur mu? Tercih edilir mi? Vs..