Balya makinesi

Merhaba arkadaslar balya makinesi almayi dusunuyorum bizim buralarda hep bahar otu bicilir ve araziler hep daglik tarlalar ufak boyutlu hangi marka almaliyim bir de bu hasbayli ve haşbaysiz olayi tam olarak nedir

Birde 65 hp 4×4 new holland balya makinesi cekermi yada sizin onerebileceginiz bir marka model var mı
65 hp yeterli geliyor haşpaylı rampa arazilerde zorlanır. Haşpay kullanacaksan minmum 70 beygir öneririm. Alacağın traktörde vites seçeneğin çok olmalı. Arazinin ve sapın durumuna göre çalışma hızını değiştirmen gerekiyo. 8 ileri olan modellerde bi vites yavaş gelirken bi üst vites hızlı geliyo ara viteslere ihtiyaç duyuluyo. Minimum 12 ileri vites olması lazım. Ben 4 yıldır ls plus 80 kullanıyorum çok memnunum. Fiyatları uygun yedek parça sorunu yok tavsiye ederim

Merhaba, hangi ilçe acaba ?
Bizim bölgede yaygınlaşmaya başladı pertek tarafında. 3 tl ye yaptırdım bu yıl.Otomatik haşbaylı 100 bine almisti makinayı arkadaş. Kayhan ertuğrul marka .

Birde 65 hp 4×4 new holland balya makinesi cekermi yada sizin onerebileceginiz bir marka model var mı
Balye makinesi haşpaysız 2 ton, haşpaylı 2,5 ton civarı gelir.
Rampada güvenlik için 4 ton ve üzeri traktör gerekiyor.
Tatlı rampalarda 3,5 ton ve 75 hp , 300 n.m. tork üzeri traktör kullanışlı olur.
Düz arazide 65 hp , 260 n.m. torktaki traktörlerde iş görür ama güçlü sap yapısında 80 hp üzeri kullanışlı oluyor.
NH TD 85, Gallıgnanı 5190, haşpaylı saman bağlama da gayet uyumlu olur.
Kuyruk mili esnekliği iyi olan traktör modellerinde 12*12 vites yeterli olur ama esneklik niteliği az olan kuyruk milli traktörlerde 24*12 vites gerekir.
Sürüngen kademe sırada toplar,birikinti olduğu zaman makineye sapı yavaş yedirebilmek için gerekiyor.
Kuyruk mili tork artış yüzdeleri yüksek olan traktörlerde gür alanlarda daha fazla iş kaçırabiliyor.
NH T5050 gibi modellere de bakılabilir.

Merhaba, hangi ilçe acaba ?
Bizim bölgede yaygınlaşmaya başladı pertek tarafında. 3 tl ye yaptırdım bu yıl.Otomatik haşbaylı 100 bine almisti makinayı arkadaş. Kayhan ertuğrul marka .
Ben nazimiyedeyim bir kac yildir disardan balyacilar geliyor insanlar balyaya dondu 3 tl den 3.5 tl den yaptilar bende niyetlendim almaya ama traktor 65lik arazi daglik traktor degistirmek lazim galiba hasbaysiz daha iyi galiba

Balye makinesi haşpaysız 2 ton, haşpaylı 2,5 ton civarı gelir.
Rampada güvenlik için 4 ton ve üzeri traktör gerekiyor.
Tatlı rampalarda 3,5 ton ve 75 hp , 300 n.m. tork üzeri traktör kullanışlı olur.
Düz arazide 65 hp , 260 n.m. torktaki traktörlerde iş görür ama güçlü sap yapısında 80 hp üzeri kullanışlı oluyor.
NH TD 85, Gallıgnanı 5190, haşpaylı saman bağlama da gayet uyumlu olur.
Kuyruk mili esnekliği iyi olan traktör modellerinde 12*12 vites yeterli olur ama esneklik niteliği az olan kuyruk milli traktörlerde 24*12 vites gerekir.
Sürüngen kademe sırada toplar,birikinti olduğu zaman makineye sapı yavaş yedirebilmek için gerekiyor.
Kuyruk mili tork artış yüzdeleri yüksek olan traktörlerde gür alanlarda daha fazla iş kaçırabiliyor.
NH T5050 gibi modellere de bakılabilir.
Peki usta john deere 5065e almak istiyorum bu makineyle yilda 30 bin balya basabilirmiyim arazilerde rampa var ama cok dik degil genelde bahar otu yapiyorlar otlar iyice kuruyo burada burada 4x2 fiat ile balya yaptilar 5065 kurtarmazmi acaba

Peki usta john deere 5065e almak istiyorum bu makineyle yilda 30 bin balya basabilirmiyim arazilerde rampa var ama cok dik degil genelde bahar otu yapiyorlar otlar iyice kuruyo burada burada 4x2 fiat ile balya yaptilar 5065 kurtarmazmi acaba
JD 5065 E , nominal 48 kw, max 52 kw , 240 n.m. ,%24 tork artış yüzdesi , stabil çalışmalı motor.
JD 5075 E , nominal 55 kw, max 60 kw , 273 n.m. ,%20 tork artış yüzdesi , stabil çalışmalı motor.
Fiat 7056 S , 52,5 kw kuyruk mili gücü var , motor 1900-2300 rpm arasında en az yakıt bölgesi içinde çalışabiliyor.
JD üzerindeki motor 1800 rpm ile optimum yakıtla çalışabilir.Motorların güç tercihi devirleri farklıdır.
Binaenaleyh JD 5075 E bile rampa arazide performans konusunda yetersiz kalma durumu olabilir.
JD 5083 E ve 5625 balye makinesinde çevrede kullanılıyor, düz arazi için bir şey diyemem.
NH TT4.75 , 75 hp , 298 n.m. , Case jx75c , 76 hp , 305 n.m. , kuyruk mili gücü 50,5 kw performans konusunda yeterlidir.