balya makinesine en uygun traktör nedir

Ynt: balya makinesine en uygun traktör nedir

sayın arkadaşlar bende mf3060 minimax 4x4 var balya alacam nasıl olur kaldırırmı acaba sıhatli olurmu en iyi fiat 70/56 diyo herkez ama sizler benim traktöre ne dersiniz

senın traktörde kaldırır kardırmasınada çok yorar artı hararet yapabılır ve motru çabuk bitiri en az 70 hp en uygun 70-56 td75d

arkadaşım elindeki traktör bence iyi ama imkanın varsa seçenek çok benim fikrim klimalı kabini olan 80 100 beygir arası bir traktör .. e tabi biz massey,ci olduğumuz için massey yi öneririm yakıt konusunda zaten ödüllü ve buçuk vitesli olaması ve ekonomi kuyruk mili devri olması avantajlı

savliusta link=topic=36956.msg317811#msg317811 date=1293117554' Alıntı:
sayın arkadaşlar bende mf3060 minimax 4x4 var balya alacam nasıl olur kaldırırmı acaba sıhatli olurmu en iyi fiat 70/56 diyo herkez ama sizler benim traktöre ne dersiniz

haspaysız yani 2ipli makına kullanacaksan ot yonca bağlayacaksan traktorun uygun değiştirmene gerek yok ama haspaylı yani 3ipli makina alacaksan saman balyası yapacaksan motorun aşırı yorulur vede bu yakıttan motorundan ve makınana verılen zararla sana yansır Az saplı yerde baglarsın ama saglam saplı yerde traktörün devir düşürmeye başlar zorlanır hararete bile yansır bu...70-56 ya gore 70-66 daha uygun balyaya vıtes secenegı bakımından fln daha rahat edersin....bu iş için 70-80hp arası traktorler uygundur daha buyugu cebıne yansır aynı işi yapacaksın cunku....80-66 ve 70-66 bu işin motorudur...

öncelikle görüp duyduğumu yazayım arkadaşlarım başakla bağlıo motorun heryeri açık rayatör süper tip hararet ve şanzıman sorun yaratıyor bi süre sonra dağılıyor..deutz 90lık 4x4 gördüm yakındanda inceledim yakıtından memnunlarmış ama motor çok hantal dönüşlerde zorluk yaşıyorlardı en iyisi COYOTE ' nin dediği gibi 70-66 heleki 80-66 alacaksın sap nasıl olursa olsun motorun sesi her zaman saat gibi gelir bayılma bile yapmaz yakıtıda korkulacak kadar değil senin masseyden az yakacağı kesindir çünkü motor boşta çalışacak birde sıfır arıza ;)

Tucano340&Arion520 link=topic=36956.msg318017#msg318017 date=1293156786' Alıntı:
öncelikle görüp duyduğumu yazayım arkadaşlarım başakla bağlıo motorun heryeri açık rayatör süper tip hararet ve şanzıman sorun yaratıyor bi süre sonra dağılıyor..deutz 90lık 4x4 gördüm yakındanda inceledim yakıtından memnunlarmış ama motor çok hantal dönüşlerde zorluk yaşıyorlardı en iyisi COYOTE ' nin dediği gibi 70-66 heleki 80-66 alacaksın sap nasıl olursa olsun motorun sesi her zaman saat gibi gelir bayılma bile yapmaz yakıtıda korkulacak kadar değil senin masseyden az yakacağı kesindir çünkü motor boşta çalışacak birde sıfır arıza ;)
aynen hemşerim sana katılıyorum...

arkadaş başak traktör kullanmayı bilenin traktörüdür.sen başaga 72 lik termostatı taktır hararete yeşile gelmez.
sonra ben 1982 de 640 la balya yapıyodum 17 günde sıfır traktör blok yardı.

GALİGALİ HAŞPAYLI PAKET MAKİNAM VE 70-56 VAR. YAKIT VE KULLANIMDAN MEMMNUNUM AMA HAŞPAYI SÖKÜP OT BASTIĞIMIZDA 70-56 BİRAZ FAZLA GELİYOR BİR DE ERKUNT 60 E ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. SAMANDA 70 OTTA 60 KULLANACAĞIM

aksoylar link=topic=36956.msg318169#msg318169 date=1293208292' Alıntı:
arkadaş başak traktör kullanmayı bilenin traktörüdür.sen başaga 72 lik termostatı taktır hararete yeşile gelmez.
sonra ben 1982 de 640 la balya yapıyodum 17 günde sıfır traktör blok yardı.

arkadasım Biçer radyatörü takmışlar zamanında yine randıman alamamışlar Sen gelmişsin 72lik termostat diyorsun Yıllar konuşacaksa ortada eğer Atlı balya makinalarına gidelim...İkincisi biz 640 kullansın demiyoruz 70-66 yada 80-66 dıyoruz Bu motorlarda balyada blok yaranda görmedim duymadım....

murat_saribas link=topic=36956.msg318186#msg318186 date=1293209914' Alıntı:
GALİGALİ HAŞPAYLI PAKET MAKİNAM VE 70-56 VAR. YAKIT VE KULLANIMDAN MEMMNUNUM AMA HAŞPAYI SÖKÜP OT BASTIĞIMIZDA 70-56 BİRAZ FAZLA GELİYOR BİR DE ERKUNT 60 E ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. SAMANDA 70 OTTA 60 KULLANACAĞIM

ot bağlarken biraz devri düşür yakıtın biraz azalır Ot haspaya göre yüklenmez motora 70-56 buyuk geldiğinden yakıyordur Aynı haspaylı makınaya 90-100hp motor koşmak gibi..... 60 lık erkunt işini çok iyi görür Karar senin

valla arkadaşlar onu bunu bilmemde ben td85 te kullandım td95 te balyada 5 para etmez aletler hararet sorunu cok bir sene boyunca landini 95 le bağladım td ler ağaç altına cekip yatmısken ben hala tarlada bağlıyordum kim ne derse desin fiat balyaya gitmez ve seri şansıman lazım

coyote26 link=topic=36956.msg318380#msg318380 date=1293281993' Alıntı:
arkadasım Biçer radyatörü takmışlar zamanında yine randıman alamamışlar Sen gelmişsin 72lik termostat diyorsun Yıllar konuşacaksa ortada eğer Atlı balya makinalarına gidelim...İkincisi biz 640 kullansın demiyoruz 70-66 yada 80-66 dıyoruz Bu motorlarda balyada blok yaranda görmedim duymadım....

kardeşim sen o fiyatları motor sanma devir satısı az 2000 den öncekilerde sadece 540 kuyruk mili var.hemde fıat balyada hararetlenir.o işe en iyi motor mf 398 veya ford 6640 ama balya makineside motora göre olacak.

Ben 54c ye bile takıyorum balya makinasını gayette güzel çeviriyor 3 takvıyeyele çok ta güzel balya yapıyorum ama arka tekerlekre fazladan ağırlık ekledım daha iyi çeksın dıe :)

kac kişi vıtesın bol olmasından bahsetmiş hararetten bahsetmış ama nedense 285 ve fıat ornegı vermış.beyler balyada yıllardan berı deutz ve same kullanılır hem hararet hem vıtes konusunda her motordan ustundur.bızım buralarda buyuk balya makınalarına nh takıyolardı artık same ve deutz takıyorlar.

Kardeş kullandığın makina da önemli
bizde 1 yıl önce MF 285s vardı sönmezleri çok rahat çalıştırıyodu ama galligani takınca bayağı boyuluyordu motor
eğer piyasaya çalışacaksan ki öyle sanıyorum klimalı bi motor al 285 lik bize çok çektirdi bizde Tümosan 85 80 aldık çok rahat tıkır tıkır bağlı yo kuyruk mili de bağımsız olduğundan çok rahat ama 74.80 Tümosan çok yakıyo ona göre paran çoksa klimalı bişey al zaten paran yoksa bile iyi çalışırsan o kendini öder

* Erkunt 80 -- 70 * Tümosan 85 80 -- 75 80 --82 80 -- 80 90 * MF 285 -- 3085 -- 3075 * Türk Fiyat 80 66 -- 640 --70 66 * New Holland td 85 -- 75 Tn75A

AMA en AZ 70 hp olsun yoksa küçük motor Boğulur ondan çok yakar benden söylemesi noo*-*-