Başak 12 - Erbakan Traktörü

Arkadaşlar Merhaba,

Servisten çıkma, çekme belgeli, 1994 model peugot j9 14+1 minibüsüm vardı garajda duran ve hiç kullanmıyordum. Hafta sonu Başak 12 traktör ile takas yaptım. John Deere 5083E'nin yanına kardeş olsun, evin önündeki 500m2 bahçeyi sürüp işleyim diye. Üzerinde 11.5'luk solak diye tabir edilen Pancar Motor var. Yanında tekli pulluk da geldi.

Arka kaldırma kollarında hidrolik yok ve elle kaldırılıyor. Ben buna hidrolik pompa takıp modifiye edeyim diyorum. Var mı daha önce böyle bir çalışma yapan ve bana yok gösterecek olan arkadaş, ya da daha başka ne gibi iyileştirmeler yapılabilir bu traktöre...

Necmettin-erbakan-basak-traktor-tanitimi.jpg

20180210_180610_HDR.jpg

FB_IMG_1517757664034.jpg

FB_IMG_1517757671605.jpg

FB_IMG_1517757658300.jpg

FB_IMG_1517757653687.jpg

Teşekkürler. Bunun üzerinde orjinal marş dinamosu var. Hidrolik olayını da kayış ile bir pompa bağlayayım diyorum motora.
aynen öyle
hid.pompa,koltuk etrafına 2 li vana koy.
kolların son iniş ve kalktığı noktayı ölç
o boyda iki kolada birer tane 750 kğ,lik piston monte et.
bu kadar.
yakın olsaydım gelir yapardım :)

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
aynen öyle
hid.pompa,koltuk etrafına 2 li vana koy.
kolların son iniş ve kalktığı noktayı ölç
o boyda iki kolada birer tane 750 kğ,lik piston monte et.
bu kadar.
yakın olsaydım gelir yapardım :)

Eğer hidrolik pompayı takarsan, hidrolik kollardan sonra mini rotovatör için hidrolikle çalışan kuyruk mili (PTO) kepçe ve römork damper çıkışı da düşünüyorum. Biraz masraflı olacak ama :)

866169198_286.jpg

indir.jpg

Hydraulic-Multiplier-SCV-Splitter-Diverter-Valve-with-_1-300x300.jpg

Hayırlı olsun.Motora rektefe yaparsanız 2 segman yerine 3 segman kullanılabilir, 2 hp filan fark eder.IMT 558 traktöre harici yağ pompası kullanıp hidrolik direksiyon taktık.Rotovatör için pompanın debisi yeterli olması lazım, fakat motor gücü az gelebilir.Hidrolikler çalışır, rotovatör deneyimim yok. Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: parsibey
Hayırlı olsun.Motora rektefe yaparsanız 2 segman yerine 3 segman kullanılabilir, 2 hp filan fark eder.IMT 558 traktöre harici yağ pompası kullanıp hidrolik direksiyon taktık.Rotovatör için pompanın debisi yeterli olması lazım, fakat motor gücü az gelebilir.Hidrolikler çalışır, rotovatör deneyimim yok. Kolay gelsin.
Çok teşekkürler, rica etsem IMT konusunda yaptığınız çalışmanın fotoğraflarını paylaşırmısınız. En azından örnek olsun bana

Bende de vardı Başak 12. Hobi için gezeceğim diye kullanacaksanız iş görür. Ama başka iş yapmaz. Aktarma kayışla olduğu için zorlandığında kayış kaçırıyor. Şanzımanı tat vermiyor. Ben sattım kurtuldum. Masraf ettiğinize değmez.

• Beğen
Tepkiler: parsibey