başak 2085ash turbo ile erkunt servet 80t yi kıyaslarmısınız

Ynt: başak 2085ash turbo ile erkunt servet 80t yi kıyaslarmısınız

Ünal bey ordan ayrılalı uzun süre oluyor, üretim müdürlüğü falan yapmış sanırım en son sizde.

ufak modeller içn 517 şanzumanı da üretiyormusunuz hala? bi de italyan carrarodan bazı modeller için şanzuman alıyormuşsunuz sanırım, böyle bişey var mı?

ufak modeller derken neyi kastetin anlamadım ama biz iki çeşit şanzuman var 2085 2075 2060 2050 modellerinde farkılı dizaynlarda tek 2045 lerde farklı şanzuman var evet unal bey ayrılalı çokı zaman oldu tanıyorum sen bu kadar bilgiyi nerden biliyorsun

xdragonx link=topic=18111.msg162630#msg162630 date=1236515766' Alıntı:
arkadaşım amacım kıyaslamak kullanan arkadaşlardan bilgi almak öyle artık eskisi gibi körü körüne iş yapmak yok hangi bayiye gittiysem hiç biri malını kötülemedi benim niyetimde erkunt var ve kafamda bazı soru işaretleri vardı oda çözüldü
Tabiki bayiler malını kötülemez şimdi hangisini almaya karar verdin?

arkadaşlar kesinlikle başak ile erkuntun şanzumanları birbirinden farklı özellik taşıyor.erkunt arayıp sorabilirsiniz.zf olarak aynı model ve özellikleri farklı.

basaktakı otmatık hidrolık sıstemı ve kuyruk mılı kullanıcıları solyım ole bir sistem ...yok kuyruk mılınde başagın uzerine tanımam ben ormanda makarada ve fındık patozunda kullanıyom 285 daha iyi cekiyordu 2073 2005 modeli ve bu modelı yanlıs bilmıyosam 64 hp 70 ps dir...

80 lik erkunt 2085 i katlar 4 e böler ya . bu arada bir 2073 kullanıcısıyım.

bi daha traktör alsam başak ' ı tercih etmiycem kesin.

bizim köyde hem 70 lik hem de 80 lik erkunt lar var. ufacık 3 silindir motor lu traktör nasıl öyle çekiyor şaşıp kalıyorum. hayran oldum bu yaz 80 liği gördüğümde

senin ben 2073 kullanıcısı oldugunu onlamam için siteye fotografı at.birde başak 2085 le erkun t80 kıyaslanmaz. çünki biri 85 hp biri 75 artı başakta ld sistemi var.

arkadaşlar bu konuda yeterli acıklamayı işin uzmanı mühendis arkadasımız ersan bey yanıtlamış.. başak2085 in torku 270nm dir.. servet 80t nin 291nm .. traktörün çeki performansını torkları etkilediginden cokta yorumlanacak sey yok..

yaw torkun ne işe yaradıgını mühendis olmuş ama hala bilimiyo tork motora rampada lazım olan birşeydir.oyüzden tarladada çekişmedede tork hiçbi işe yaramaz

aksoylar link=topic=18111.msg299100#msg299100 date=1286105844' Alıntı:
yaw torkun ne işe yaradıgını mühendis olmuş ama hala bilimiyo tork motora rampada lazım olan birşeydir.oyüzden tarladada çekişmedede tork hiçbi işe yaramaz

Cahile cahilliğini anlatmak imkansızdır Çünkü cahilliği anlamak için de bilgi gerekir. Cahilin cahilliğini ispat kolaydır, fakat onu ikrar ettirmek zordur... (Hz Ali)

aslında yorum yapmak istemiyorum dum.önceden yapmış oldugum yoruma dayanarak yazıyorum.üç aydır traktör ilanlarını takip ediyorum.birçok şikayet ve sorunların da ilşanda verildiğine şahit oldum.marka ismini yazmıyorum.ama ilanlarda ençok satılık başak ilanı var.onlarca yüzlerce günlük ilanlarda elokat,intoko,sahibinden.com,traktör.net vs de aslında almak içinde hala araştırıyorum.birşey anlamadım.web sayfasında açıklayıcı bilgisi yok.2085 in hiç bir bilgisi yok.çok az kullnılmış sanki elden çıkarma kurtulma hisi var gibi.ben öyle anladım.çünkü bizim buralarda hiç yok tam birbilği sahibi degilim.traktör hakkında.

evet ya çok saçma o ilan sitelerinde bi dünya nh mf jd var hatta bunlar başağın iki katı marka marka bakınca. başak şu an baktım türkiyede online satılık 5 adet var ilan olarak onlatın da zaten ikisi geçen yıldan beri var.

ben bu yaz başak 2073 ash aldım. çok da memnunum. şu kadar söyleyeyim
nh 7056 olan arkadaşım var sılaj için yardıma gitmiştim benim motor daha bikaç gün olmuştu geleli.
neyse bizim başak sılaj çiğneme yaptı öğle arası yemek sonrası arkadaslar illa ddeneyelim dediler. içime sinmesese traktörleri kafakafaya dayadık bizim başak alçak tabi ön ağırlıklara ucu ucuna değiyo 7056 heybetli motor birde kabinli üstelik. ben motoru durdurup parka aldım çiftçeker konummunda. nh başladı dayanmaya ama bizim tarla faresi 1 cm bile kaymadı inanamadım tekrar denedi kilitme vs uğraştı yine olmadı sonra o durdurdu ben çalaıştırdım. sadece 4x4 modunda ve kilitleme olmadan zerre kadar pati yapmadan nh 3-5 metre sürükledi. bıraktık sonra. sonra bunları yanyana getirdik başak minyon tipli dev nh de dev tipli cılız sey olduğunu kanıtladı.kimse lastik vs demesin başagın ön lastikler bitik sayılır nh ise 1 aylık lastikleri. bundan bir ay sonra köydeki 7066 traktörle aynı ebat ve aynı marka pulluklarla bozma yapmaya gittik. bu seferde başak 7066 kaç kez tur bindirdi.
bana başka traktör anlatmayın hemşerim. jd de gördük 5625 aldılar sıfır adam deli olacak ön defr ses geliyor servis normal diyor.

servis çağırıyorlar yok yarın gelecem yok öbürgün.

5 aydır kullanıyorum başagı yapamadığı hiçbir iş yok. muadillerinden her bir adım önde bana göre.

birde birşey merak ediyorum bu lda sistemi ne oluyo. aklıma geldi şimdi.
birde geri ileri kolu sekromenjli yapılabiliyo mu.(bayi servis abi)