başak traktör hakkında ne bilmek istersiniz

Ynt: başak traktör hakkında ne bilmek istersiniz

köylü arkadaşa teşekkür ederim gerçekden doğru söze diyecek yok kalite gerçekden de çok çok
önemli

yerli olan bir çok traktör alanlar bin pişman.çünkü servis yok. servisler fabrikadan şikayetçi,alan servisten ve fabrikadan şikayetçi.birçok bayi bayiliği bırakıyor.ya bir fabrika kendi ürettiği ürününe bukadar engel çıkarıp alanları pişman ediyorsa daha diyecek yok.fuarlarda kaş göz boyama başka bir şey yok.

köylü link=topic=18141.msg191098#msg191098 date=1246458243' Alıntı:
köylü arkadaş bugün montajı tamamlanmmış yeni bir model başak yaptım bırak erkuntun 80 liğini 100 lük getir bana erkuntun parcalamzsa ben bu işi bırakırım.
sen hiç seri 4 vites patinaj çeken traktör gördünmü
başka bir şey yazmaya gerek yok.
emrah yılşdırım arkadaşa denettirecem ben buraya bu traktörle ilgili bir şey yazmıyacam deneyin ce emrah arkadaş size anlatır.
bide burda traktörleri kötülemeyelim her mal kendine göre kullanıcısına göre iyidir.

---- CEZAMA2007 KARDEŞ HAYIRLI OLSUN.yalnız unutma ben fuarda ve alınan traktörleri çok iyi inceledim başak olsun tümosan olsun şuan birçoğu bayi ve galarilerde bekliyor.erkunt da dahil.ben herzaman basit işçilikden ve idare eder yeter ya gibi mantığın devaam ettiğini yazdım.eger emek varsa bi,rşey icat olacaksa görünüşün,önemsiz gibi olan detayların atılan boyanın gövdede akması bunlara benzer bir çok basit işler o traktörün o aracın malın degerini ve kalitesini gösterir.önemsiz görünen detayların kalite olduğu unutulmamalı.bu kötülemek degil bu fabrikanın veya üreticinin alıcıyı adam yerine koymamasıdır.kaynak atmış adı kaynak.taşlamış adı ataşlama.işin sanatında degiller.emek verdim adı emek olur.emege saygı yokmu derler.ya alan adamın hiç hakkı yok mu.hiç magduriyeti yok mu.ya arkaadaaş yolda ve tarlada kopan vites kolları,el gazının halatı kopar.mazot göstergesi çalışmaz.lambası yanmaz.kabini toz alır su alır.bunlar basit se diyecek birşey yok.önce kalite ve özen olacak yapılan işte çıkan üründe.yerli malı olsun olsunda degerinde olsun.
ya arkadaşım 4.vites de nasıl olur patinaj nasıl çekiyor,nasıl bir motoru var geliştirmiş olabilirsiniz motoru ama bu seferde ayna mahruti yi kırar sonuçta uzun ömürlü olmaz sanırım.....tşkr.

başak uzun yıllardır üretimde.ne boy aldı.ne üretti.şikayetten başka.bugün 2.el diye birşey yok.tümosan yıllardır üretimde bir rüzgar gibi esti şimdi havalar sıcak diyor alan kim satan kim ne yenilik var.alan aglıyor satan satamıyor.erkun da aynı işi bırakan bırakana bayiler kapanıyor servisler kapanıyor.hangi parçacıda yedek parçaları satılıyor.hangi galeride satılıyorlar.yalan ve dolan dan başka birşey yok gelinen nokta bu aldık gördük alanlarıda gördük aglayanlarıda hepiniz biliyorsunuz renk degiştirmeyle kabin degiştirmeyle şekille yenilik oluyor. hangi bankayla kredi anlaşmaları var.çiftçi kazansın diye.hangi kaliteyi uyguladılar çiftçi rahat etsin diye alanın elinde şişen bir mal haline getirdiler.yazık adam ürettiği malın arkasında durmuyor.ne satış nede satış sonrası var.sadece satmak var oda satarlarsa.

başak uzun yıllardır üretimde.ne boy aldı.ne üretti.şikayetten başka.bugün 2.el diye birşey yok.tümosan yıllardır üretimde bir rüzgar gibi esti şimdi havalar sıcak diyor alan kim satan kim ne yenilik var.alan aglıyor satan satamıyor.erkun da aynı işi bırakan bırakana bayiler kapanıyor servisler kapanıyor.hangi parçacıda yedek parçaları satılıyor.hangi galeride satılıyorlar.yalan ve dolan dan başka birşey yok gelinen nokta bu aldık gördük alanlarıda gördük aglayanlarıda hepiniz biliyorsunuz renk degiştirmeyle kabin degiştirmeyle şekille yenilik oluyor. hangi bankayla krdi anlaşmaları var.çiftçi kazansın diye.hangi kaliteyi uyguladılar çiftçi rahat etsin diye alanın elinde şişen bir mal haline getirdiler.yazık adam ürettiği malın arkasında durmuyor.ne satış nede satış sonrası var.sadece satmak var oda satarlarsa.

ya köylü dostum ne kadar da başak kötüleyicisin yerli mal bu ya bu kadar da olmaz nh leri de gördük avrupa traktörleri çok duruyor serviste parça bekliyor ya hepsi boş işler az kaldı yakında çıksın mal da gör sen bakalım piyasa nasıl karışıcak.başka bi açıklama yapmaya gerek yok.

kim ne düşünürse düşünsün ben biliyorum bildiğimi.kimseyi kötülemiyorum.gerçekleri söylüyorum.yerli üretimlerin hepsine sitemim şikayetim.mallarının arkasında durmuyorlar.kaliteyi güveni vermiyorlar.ben aldığım malı degerinin %75 i kadar aşagıya satıyorsam aradıgım parçayı bulamıyorsam fabrikası bana fazla fazla üctertle satıyorsa.servisini bulamıyorsam aradığımda sorumu gideremiyorsa şikayetim var.olay bu konu bu.

başak yerli malı diye gözümüzü kapatıp alacak değiliz elbette yabancı marka daha kaliteli ise gider onu alırım bu bağlamda köylü arkadaşıma katılıyorum sattıkları malın arkasında durmuyorlar ayrıca bana göre başak yerli mallarının içinde dahada gelişime ihtiyacı olan bir marka yani henüz çok çok geride ve kalite çok yetersiz

erkunta keşke viteslere levye koysalar artı 4x4 semaların firen sisteminikoysalar semaların firenleri her lastik ayrı ayrı tutuyor başka birazdaha seri ve atik olsa daha iyi olmazmı arkadaşlar

Bende 2000 model 2073 vardı.....Sıfır aldık yağ yakmaya başladı sattım yağ yakıyordu servis rapor tutmaktan başka bir iş yapmadı.Fabrikanın satış müdürüyle birbirimize girdik telefonda yinede bir halt olmadı ozaman devletteydi tabi bunun etkiside olabilir ama.Kalite ve servis sıfırdı ilgi alaka sıfırdı
AMA BAŞAK 2073 HARİKA BİR TRAKTÖRDÜ

kardeş bizim köyde iki tane 2050 aldılar zeytin bahçeleri için ama ropsların ekleme yerleri çok yüksek biraz meyve bahçesi mantığına ters. bence o rops demirini söktüğümüzde kalan kısım arka çamurluktan kısa olmalı. birde sanırım hararet sorunu var uzun soluklu bir çifte koştuğunda yan kaportaları açıyorlar. yani motor fazla sıkıştırmaya gelmiyor. bunun sebebi ne acaba.

yaw başagın kalitesi nerden yetersiz bana bi söle 1.masseyler gibi vites degiştirirken garj gurj etmiyor 2.başakta sen patinaj takviyrsi pedali gibi bişey arama çünkü dügmeli 3.yedek parçası massey 3 katı daha ucuz e daha niye başaga kalitesiz mal dersiniz anlamadım