Başak Traktörden Milyarlık Yatırım

Screenshot_3.png

ASKO, dev traktörler üreten Kanada’lı VERSATILE ve tarım ekipmanları üreticisi Farm King markalarının sahibi Bühler Endüstri hisselerinin satın alınmasına yönelik anlaşmaya imza attı.


ASKO Holding, dünyanın en güçlü traktör üreticilerinden biri olan VERSATILE ve tarım ekipmanları üreticisi Farm King markalarının sahibi Kanada’lı Bühler Endüstri hisselerinin satın alınmasına yönelik anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile Bühler Endüstri’nin hisselerinin yüzde 96.7’si ASKO Holding tarafından satın alınmaktadır. Dünyanın en güçlü traktör üreticilerinden biri olan VERSATILE 170 beygirden başlayan 620 beygire kadar uzanan ürün gamına sahiptir. VERSATILE’in 1934 yılından bu yana ürettiği 100 binden fazla özel ve güçlü traktör dünya tarım sektörüne hizmet etmektedir. Farm King ise tarımsal faaliyetlerin mekanizasyonu için tarım aletleri üretimi gerçekleştirmektedir.


ASKO Holding tarafından yapılan açıklamada, satın almanın orta ve uzun vadeli stratejiler neticesinde belirlendiği ve global bir üretim şirketi olma vizyonunun önemli bir adımı olduğu belirtildi. Açıklamada, ASKO Holding’in markaları BAŞAK Traktör, MST Makina ve diğer şirketlerinin ihracatının gelişeceği ASKO şirketlerinin dünya markası olma yolunda önemli bir adım atacakları vurgulandı.
 

Benzer Konular