bereket 65 m.bir traktör bu kadar mı kötü olur.

https://youtu.be/cZ9t7B1bPuU
https://youtu.be/07f_Eg6DSzI

traktörü alalı daha bir kaç ay oldu ama bu durumu sürekli yaşıyorum.Sağ ve sol teker arasında çok az bir kot farkı bile olsa traktör kendini kasıyor.Dingil takozlarını kestirmem öneriliyor ama en fazla 1cm kesilebilir çünkü daha fazla kesildiğinde direksiyon hidroliğine çarpacak.Ön diferansiyel de akıllı diferansiyel var diye aldık traktörü ama malesef ben devreye girdiğini hiç görmedim.ön tekerler sürekli tek çalışıyor yan yerlerde.Oysa 2006 model newholland da bile akıllı diferansiyel var ,eğim falan farketmiyor ön tekerler sürekli aynı anda çalışıyor.Kısacası daha 100 saat bakımını yeni yaptırdığım traktördensoğudum.Bu durum 4 silindirli modellerde yok.gövde daha uzun olduğu için kurtarıyor sanırım.3 silindirli modellerde ise kesinlikle iddia ediyorum ki mühendislik ve tasarım hatası var.10 sene önce 60c ile rahat çıktığım yerde çift çeker ile çaprazda kalmak tarif edilemez bir duygu :( .9 sene same kullandım traktörü yenilemek için erkunt aldım,türk sermayesi kazansın dedim ama maalesef pişmanlık.

Kolay gelsin. Gecmis olsun.

Bu traktörde (sizin akilli diferansiyel dedidiginiz) LSD (Limited Slip Differantiel) ya yok, ya da devreye girmiyor. Satış esnasında ve kataloglarda olduğu beyan edilerek satıldıysa, ürün 'ayipli mal' statüsüne girer. Dava açma hakkınız olur.

Bu videoyu saklayın. Servis sorunu kabul etmezse, tüketici mahkemesine başvurarak bilirkişi isteyin. Rapor doğrultusunda ürünü değiştirebilir yada iade edebilirsiniz.

Ynt: bereket 65 m.bir traktör bu kadar mı kötü olur.

mudanyali137 link=topic=86152.msg1030290#msg1030290 date=1446037751' Alıntı:
https://youtu.be/cZ9t7B1bPuU
https://youtu.be/07f_Eg6DSzI

traktörü alalı daha bir kaç ay oldu ama bu durumu sürekli yaşıyorum.Sağ ve sol teker arasında çok az bir kot farkı bile olsa traktör kendini kasıyor.Dingil takozlarını kestirmem öneriliyor ama en fazla 1cm kesilebilir çünkü daha fazla kesildiğinde direksiyon hidroliğine çarpacak.Ön diferansiyel de akıllı diferansiyel var diye aldık traktörü ama malesef ben devreye girdiğini hiç görmedim.ön tekerler sürekli tek çalışıyor yan yerlerde.Oysa 2006 model newholland da bile akıllı diferansiyel var ,eğim falan farketmiyor ön tekerler sürekli aynı anda çalışıyor.Kısacası daha 100 saat bakımını yeni yaptırdığım traktördensoğudum.Bu durum 4 silindirli modellerde yok.gövde daha uzun olduğu için kurtarıyor sanırım.3 silindirli modellerde ise kesinlikle iddia ediyorum ki mühendislik ve tasarım hatası var.10 sene önce 60c ile rahat çıktığım yerde çift çeker ile çaprazda kalmak tarif edilemez bir duygu :( .9 sene same kullandım traktörü yenilemek için erkunt aldım,türk sermayesi kazansın dedim ama maalesef pişmanlık.
Bendede 70 m var benimde basima geliyo boyle şeyler ben takozlari kestirdim biraz. Biraz duzeldi ama yine askida kaliyo. Ama adamlar kalmasin diye diferansiyel kilidi koymuslar demi kullan ara sira. Bu kadar karalama traktörü o kadar kötü degil. Hatta 2006 td65b nin çıkaramadığı 1 tonluk dolu turbo ilaç makinasini ayni sartlarda ayni yerde 70 m cikardi. Ital traktorlerden tabiki iyi olamaz bende isterdim 80 frutteto almak ama 80 bin cektiler 2014 te bende 59 a 70 m aldim pisman degilim 21 bin tl cebime kar kaldi. Traktor her işimide goruyo.
084af423c511a87c1ae46a36fdc87522.jpg

• Beğen
Tepkiler: bahadinli

Peki sizin traktör askıda kaldığında onlerden biri hiç mi zorlamıyor yoksa ara ara zorluyor mu.on diferansiyel carraro mu,erkuntun kendi diferansiyeli mi.benimki 2015 model diferansiyel erkunt üretimi eskiler carraro.

Bence bu traktörün on diferansiyeli çalışıyor ilk videoda farkettiyseniz traktör kurtulmak için yelteniyor fakat çabucak birakiveriyor problem diferansiyelin islevselliginden ziyade kavramayı çabuk bırakmasindan gibi duruyor servisinize bir anlatın bu durumu belki çok basit bir sorundur ve düzeltilir

mudanyali137 link=topic=86152.msg1030536#msg1030536 date=1446115953' Alıntı:
Peki sizin traktör askıda kaldığında onlerden biri hiç mi zorlamıyor yoksa ara ara zorluyor mu.on diferansiyel carraro mu,erkuntun kendi diferansiyeli mi.benimki 2015 model diferansiyel erkunt üretimi eskiler carraro.
Bnmkide ayni böyle oluyo ama difransiyele bastinmi hemen atiyo kendini onlerde difransiyel yok bu yuzden erkuntlar geri geri hiç iş yapmaz. Ama sen arka agirliklari sokmussun. Eger tarlan duz yada ova seklindeyse tamam doğru. Eger boyle egilmi yerlerde calisiyosan yanlış bence araka agirliklari tekrar tak benimki 70 lik arka tekerlerde 4 tane 50 kiloluk agirlik var 65 te 2 tane 50 kiloluk var sen 2 tane daha tak bence o zaman kilide bastinmi cikmica yer olmaz ama yakit artar benden soylemesi.

can5274 link=topic=86152.msg1030592#msg1030592 date=1446134925' Alıntı:
Bnmkide ayni böyle oluyo ama difransiyele bastinmi hemen atiyo kendini onlerde difransiyel yok bu yuzden erkuntlar geri geri hiç iş yapmaz. Ama sen arka agirliklari sokmussun. Eger tarlan duz yada ova seklindeyse tamam doğru. Eger boyle egilmi yerlerde calisiyosan yanlış bence araka agirliklari tekrar tak benimki 70 lik arka tekerlerde 4 tane 50 kiloluk agirlik var 65 te 2 tane 50 kiloluk var sen 2 tane daha tak bence o zaman kilide bastinmi cikmica yer olmaz ama yakit artar benden soylemesi.
[/qu
Bugün erkunt müşteri hizmetlerini aradım.Servis videoları fabrikaya gönderdi 15 gündür niye cevap yazmıyorsunuz dedim temsilci kayıt oluşturdu.Aradan yarım saat geçmeden bizim sevis aradı yeni modellerde iyileştirme yapılacak falan dedi.fabrika parça gönderecekmiş.Benim traktörün ön diferansiyel sökülüp yeni gelen parçalar takılacakmış.Gelişmeler oldukça buradan yazarım.

can5274 link=topic=86152.msg1030592#msg1030592 date=1446134925' Alıntı:
Bugün erkunt müşteri hizmetlerini aradım.Servis videoları fabrikaya gönderdi 15 gündür niye cevap yazmıyorsunuz dedim temsilci kayıt oluşturdu.Aradan yarım saat geçmeden bizim sevis aradı yeni modellerde iyileştirme yapılacak falan dedi.fabrika parça gönderecekmiş.Benim traktörün ön diferansiyel sökülüp yeni gelen parçalar takılacakmış.Gelişmeler oldukça buradan yazarım.

Geçmiş olsun, üzüldüm sizin adınıza. Bugün yerli bir traktör daha utandırdı bizi, nasıl olacak bu işler. Traktör patide iken iyi cesaret inip video çekmek, çekmez duru ardından cinslik ya çekeceği tutar, alır başını gider diye korkardım.

mudanyali137 link=topic=86152.msg1032408#msg1032408 date=1446728673' Alıntı:
hatalarını kabul edip iyileştirme yapıyorlarsa buda güzel bir olay. Heleki sana ücret yansıtmazlarsa tebrik etmek lazım erkuntu. Sen sorun yaşadın bir dahaki modeli alanlar bu sorunu görmeyecek hiç.
Yeni üretim yapılan bir ürün böyle gelişir. Bu yüzden ithaller önde yıllardır ürettiklerinden adım adım geliştiler.

mudanyali137 link=topic=86152.msg1032408#msg1032408 date=1446728673' Alıntı:
Fabrikaya güveniyorum yapar ama ne zaman bilemem. Daha önceden arka jant catlatma sorunu vardi sikayet ettik fabrikaya jantlari iyilestirip yeni sifir jant taktılar garanti kapsaminda. Su an sorun yok. Ondan oncede radyatör sorunu vardi motora ufak geliyodu radyatör hararet yapyodu durup dururken onuda söyledik daha büyük radyatör yetsan marka taktılar oda garanti kapsaminda. Bunlar iyi şeyler degil ama fabrika traktörün arkasinda durdugu belli. He garanti bittikten sonra nolur bilmem. 1 sene kaldi benim garantinin bitmesine eğer yetisirse bende degistirirm on takimi.

Takipteyim.

sebazios link=topic=86152.msg1030488#msg1030488 date=1446075376' Alıntı:
Kolay gelsin. Gecmis olsun.

Bu traktörde (sizin akilli diferansiyel dedidiginiz) LSD (Limited Slip Differantiel) ya yok, ya da devreye girmiyor. Satış esnasında ve kataloglarda olduğu beyan edilerek satıldıysa, ürün 'ayipli mal' statüsüne girer. Dava açma hakkınız olur.

Bu videoyu saklayın. Servis sorunu kabul etmezse, tüketici mahkemesine başvurarak bilirkişi isteyin. Rapor doğrultusunda ürünü değiştirebilir yada iade edebilirsiniz.
lsd askıdayken işe yaramaz %45 limitleri üzerine çıktıgı gibi askıdayken zorlamak lsd balatalarını aşırı yıpratır

körsaban link=topic=86152.msg1032433#msg1032433 date=1446741532' Alıntı:
lsd askıdayken işe yaramaz %45 limitleri üzerine çıktıgı gibi askıdayken zorlamak lsd balatalarını aşırı yıpratır
LSD askıda ise yaramıyorsa erkunta boşuna koymuşlar. Sürekli caprazda kalıyor çünkü.

Onler kesinlikle baglamıyor. Yekinince arka teker yere degip sanki önler baglıyor gibi gözüküyor. Ama olan arka tekerin yere değip traktörü yekindirmesi. Bizde 2007 3060 var. Ön tek asılınca hemen bağlar önleri. Çok defa şahit oldum.

Öncelikle tek çeker bir taraktörden 4 çekere geçtiğinizde bu sorunla çom karşılaşıyoruz aynısı bendede oldu ben bunu şöyle bir mantığa bağlıyorum ön teker yüksekliği arka tekerle aynı boyuta yakın mehilli yerde erken kalkıyor askıya ha bu arada senin bu olayın her bahce serisinde var futteto alacak olan da aynısı olur ben çift zamanı argon kullandım benimkinden daha çok askıya kalktı ha bide erkunt için fazla ağır olduğundan atık seri deyil böyle yerlerde adamı hayal kırıklığına uğratıyor ama bu her bahce kullanıcısının sıkıntısı çare dört tekeri aynı anda kitleyen difarensiyel yada 3070 deki gibi bağımsız çekiş kepcedeki gibi