Besiciler "Fabrika Yemi Grevi" Başlatıyor

Geçmişte çiftçilerin Ankara'ya traktörleriyle konvoy haline gidilmesi etkinliğine katılan, Büyükbaş karkas kesiminde +40 TL kampanyasını başlatanlardan biri olan Kahramanmaraşlı üretici Yakup Konan; paylaştığı bir video ile yakında fabrika yemsiz üretim modeline geçerek, yüksek fiyatları protesto edeceklerini duyurdu.


Yakup Konan:

"Et ve süt ırkı besicileri olarak yeni bir kampanya başlatmak istiyoruz. Biz bu yıl sezonluk olarak yem grevine gitme kararı alıyoruz. Bu hayvanları kestirdikten sonra ben başlayacağım, 1 yıl yem almayacağım. Yoncamızı, silajımızı, mısırımız, arpamızı, buğdayımızı depolara koyacağız. Büyük üreticiler devlet destekli siloları kullanarak bunları depolayabilir."

"Yem fiyatlarına artık gücümüz yetmiyor. Besi yemi 130 lira, süt yemi 150 lira oldu. Bu kadar fahiş fiyat olur mu? Besiciler ve süt üreticileri olarak yeme bu paraları vermek zorunda değiliz. Üreticiler olarak yem sanayisine gebe değiliz. Üreticiler olarak artık kendi yemimizi kendimiz üreteceğiz. Bu yazdan itibaren hayvanlarımıza yedireceğimiz yemlerimizi tedarik ederek fabrika yemi almayacağız” dedi.

1621971828536.png
 

Benzer Konular