Bİ ŞİKAYETTE BENDEN

Arkadaşlar türkiyede neden avrupa standartlarında traktör üretilmiyor
misal türk-fiat td-d serisini üretiyor ama tl-a serisini neden üretemiyor böyle bi hakkımı yok yaksa işlerinemi gelmiyor
iş makinası ve kamyon üretiminde avrupa ile yarışıyoruz ama traktörde öyle değil
türkiyede AR-GE merkezi war bu merkez ne işe yarıyor boşuna mı kurmuşlar bu merkezi
nh nin tm ts-a tl-a vs. serileri birçok ülkede üretiliyor ama türkiyede üretimini bırak montajı dahil yapılmıyor en azından tl-a 5400 serilerini ülkemizde üretseler oda yeter en azından milli sermayeye faydası olur iş imkanı olur
avrupadanın ve amerikanın 1950 de kullanmış olduğu teknolojiyi biz 2008de anca uyguluyoruz

: Bİ ŞİKAYETTE BENDEN

SALİH BEN TDD SERİSİNİN TÜRK OLDUGUNA KESİNLİKLE İNANMIYORUM TÜRK TRAKTÖR FABRİKASIDA TÜRK DEYİL BENCE YARISI CNH İN YÖNETİM KURULUNDA BİR SÜRÜ YABANCI ADAM VAR BUNLAR YÜZÜNDEN HİÇ BİR İŞ YAPAMIYOR YAPTIRILMIYOR KOÇUN ZATEN NE OLDUGU BELLİ BENCE TAM TÜRK MOTOR ÜRETEN Bİ TÜMOSAN VAR BİDE BAŞAK ERKUNTTA TÜRK AMA MOTOR PERKINS ODA MASSEYDEN YANİ UZELDEN DESTEK ALIYOR....

Ynt: Bİ ŞİKAYETTE BENDEN

Arkadaşlar bu konu derin eğer oyle diyorsanız bende şöyle diyeyim eskiden traktor üretip bize satıyorlardı biz yıllarca emeğimizi onlara yedirdik sonra noldu traktor fiyatları aşağı indi niye herkes traktor üretmeye başladı adamlar naptı bu sefer traktor fabrikaları üretivermeye başladı tezgahlarının eskiyenlerini bizimkilere kakaladı bizimkiler de traktor üretiyoz demeye başladı madem üretiyorsun traktörü değil onu üreten tezgahı üret cnc tezgah diyolar ülkedekilerin yarısı ya avrupanın eskimişi yada tayvanın tezgahları yüzlerce firmadan birkaçı yerli arge dediğini her fabrika kendi yapamaz bu konuda üniversiteler devlet sanayi hep birden ayağa kalkmalı yoksa tek kalkmaya kalktın mı bir oturursun ki eyvah