Bi tavsiye istiyorum

Herkeze iyi günler yaklaşık 8 aydır büyükbaş hayvan besliyorum doğal olarak acemiyim. Hayvanlarda bölgesel yaklaşık 1 tl büyüklüğünde tüy dökülmesi baş gösterdi ademin verduktan sonrada. Hızlandı sizce nedeni nedir. Daha önce başına gelen varmı
Not: 3 farklı veterinere gösterdim hepsi başka başka şeyler diyor hayvanlar merada yayılan hayvan
Kimi dış parazit diyor. Kimi ciğer bitikdiyor

• Beğen
Tepkiler: Mnr68
Herkeze iyi günler yaklaşık 8 aydır büyükbaş hayvan besliyorum doğal olarak acemiyim. Hayvanlarda bölgesel yaklaşık 1 tl büyüklüğünde tüy dökülmesi baş gösterdi ademin verduktan sonrada. Hızlandı sizce nedeni nedir. Daha önce başına gelen varmı
Not: 3 farklı veterinere gösterdim hepsi başka başka şeyler diyor hayvanlar merada yayılan hayvan

Mantar aşısı yaptıracaksın.trıchovak veya trıchodol bunları vurdur.Hayvanlarına önlem olarak iç dış parazitte vurdur eğer vurdurmadıysan.Ama o tüy dökülmeleri için dediğim ilaçlardan birini vutdur.Ben ilk yazdığımı vurdum.2 veya 3 doz halinde uygulanıyor.veterinerlerede selamımı söyle

Geçmiş olsun hastalığa bir tedavi buldunuz mu aynı olay bizim hayvanlarda da var veterinerin dediğine göre yaz ayına geçişten dolayı olabilir dedi ve bizde müdahale de bulunmadık.

Mantar hastalığıdır, bir su bardağı toz kükürt, 1 lt yanık motor yağı ile bulamaç yapılır. 1 metrelik sopa ucuna mutfak süngeri sarılır.Bulamaca daldırılır, hayvanın derisi üzerine sürülür. 3-5 gün arayla 3-5 kere uygulama yaparsanız, düzelir.Deri yüzeyi temizlendikten 1 ay sonra da tüyler düzelmeye başlar.
Hayvanın güneş görmemesi ve tımar eksikliği deride mantari hastalık yapıyor.İnsanada geçen çeşitleri var, eldiven kullanınız.

• Beğen
Tepkiler: Aydın38